Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 lipca 202414:57

Raport 998. Wąż na posesji i sarna w opresji. Weekend strażaków

Raport 998. Wąż na posesji i sarna w opresji. Weekend strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Ponad dwadzieścia interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionego weekendu. Działania prowadzono na terenie wielu miejscowości w powiecie. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 28.06.2024

O godzinie 12.30 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o konieczności otwarcia mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ulicy Warszawskiej. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że jedno z okien lokalu znajdującego się na parterze jest uchylone. Po jego otwarciu strażacy weszli do środka. W mieszkaniu znaleziono kobietę leżącą na podłodze, była przytomna, jednak kontakt z nią był utrudniony. Poszkodowanej 84-latce udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Z kolei o godzinie 13.07 jeden zastęp OSP skierowano na ulicę Spokojną w Kuźni Raciborskiej, skąd dotarła informacja o wężu znajdującym się na posesji. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono, że na posesji obok budynku mieszkalnego leży zaskroniec. Strażacy zabezpieczyli teren działań, po czym schwytali węża celem wypuszczenia go z dala od zabudowań.

Sobota, 29.06.2024

O godzinie 17.08 jeden zastęp z Reymonta oraz jeden zastęp ochotników zostały zadysponowane do Kuźni Raciborskiej na ulicę Brzozową, gdzie według zgłoszenia doszło do nagłego zatrzymania krążenia u mężczyzny. W trakcie dojazdu zastępów u dyspozytora medycznego potwierdzono, że zespół ratownictwa medycznego jest już na miejscu, prócz tego nie występuje zagrożenie dla życia. W związku z tym zastępy strażackie zostały zawrócone do baz.

Kolejna interwencja odnotowana została o godzinie 23.23 w Budziskach przy ulicy Polnej. Ze zgłoszenia, jakie wpłynęło do komendy przy Reymonta, wynikało, że zgłaszający widzi dym i błyski w okolicy stawów. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania nie odnaleziono pożaru ani nie stwierdzono jego oznak. Najprawdopodobniej przyczyną zadymienia i błysków była odpalona raca przez nieustaloną osobę.

Obie sobotnie interwencje zostały ostatecznie zakwalifikowane jako alarmy fałszywe.

Niedziela, 30.06.2024

W niedzielę, o godzinie 12.08 zawyła syrena alarmowa w Sudole. Miejscowych ochotników skierowano na ulicę Bogumińską, gdzie według zgłoszenia miał znajdować się obniżony przewód telekomunikacyjny. Przewód miał być w zasięgu ręki przechodniów. Po dojeździe na miejsce jednego zastępu OSP zagrożenia nie potwierdzono.

O godzinie 18.06 jeden zastęp PSP udał się na teren zakładu przemysłu cukierniczego przy ulicy Starowiejskiej w Raciborzu. Ze zgłoszenia wynikało, że mała sarna wbiegła na teren zakładu i nie może się wydostać poza ogrodzenie. Po dojeździe na miejsce, strażacki zastęp został przedysponowany do innego zdarzenia. Złapaniem zwierzęcia zajęli się policjanci. Ich działania polegały na schwytaniu sarny oraz przekazaniu jej odpowiednim służbom.

Poniedziałek, 01.07.2024

Ostatnie zdarzenie weekendowej służby odnotowano dziś, 1 lipca, w Cyprzanowie przy ulicy Dolnej. Doszło do zalania piwnicy jednego z domostw. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po przeprowadzeniu rozpoznania na miejscu zdarzenia ustalono, że doszło do uszkodzenia zaworu na rurze wodnej w piwnicy budynku, a w efekcie zalania piwnicy. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu do budynku, założeniu zacisku na rurze oraz wypompowaniu wody z zalanych pomieszczeń. Straty materialne w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 2 tys. złotych.

Czytaj także

Strażacy w akcji za hotelem przy Bosackiej [FOTO]

Ogrom interwencji z owadami w roli głównej

20-latka wjechała golfem w ogrodzenie

Łazienka stała się więzieniem. Pomogli strażacy 

Autor: red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności20 lipca 202416:17

Na kąpielisku w Olzie utonął 18-latek

Na kąpielisku w Olzie utonął 18-latek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red./KPP Wodzisław Śl.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 lipca 202420:15

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice rozpoczął dwudniowy festyn zorganizowany przez LKS Tworków. Do walki o puchar stanęło osiem drużyn. Najlepsza okazała się ekipa GM-Instal.

Th
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.