Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 lipca 202410:31

Strażacy w akcji za hotelem przy Bosackiej [FOTO]

Strażacy w akcji za hotelem przy Bosackiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Silne podmuchy wiatru w sobotę i niedzielę przysporzyły pracy strażakom z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Choć prognozy nie były optymistyczne, tym razem obyło się bez tak dużych strat jak podczas czerwcowej nawałnicy.

Mimo to odnotowano kilka interwencji związanych z uszkodzonymi bądź powalonymi drzewami.

Sobota, 29.06.2024

O godzinie 20.11 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP prowadziły działania w Krzanowicach na ulicy Cegielnianej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zgłoszenie, z którego wynikało, że nadłamany konar drzewa zwisa nad jezdnią. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na usunięciu złamanej gałęzi.

Niedziela, 30.06.2024

Pierwsze zgłoszenie związane z uszkodzonym drzewem wpłynęło do komendy PSP przy Reymonta o godzinie 11.51. Z informacji w formatce wynikało, że w Pietrowicach Wielkich przy ulicy Wyzwolenia znajduje się pęknięte drzewo. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wycięciu drzewa.

O godzinie 14.11 dwa zastępy PSP, w tym autodrabina zostały zadysponowane na ulicę Jana w Raciborzu. Stało się tak za sprawą zgłoszenia, z którego wynikało, że nad jezdnią, na wysokości około 15 metrów znajduje się złamany konar, który stwarza zagrożenie. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania zgłoszenie zostało potwierdzone. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozstawieniu drabiny mechanicznej oraz usunięciu gałęzi. Zdjęcia z tej interwencji w galerii.

Kolejna interwencja związana z uszkodzonym wskutek silnego wiatru drzewem została odnotowana o godzinie 14.26 przy ulicy Słowackiego. Ze zgłoszenia wynikało, że jedno z rozgałęzień drzewa jest pęknięte i zagraża wywróceniem się w stronę budynku mieszkalnego. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że nie istnieje możliwość rozstawienia autodrabiny. Na miejsce zdarzeniu potrzebny był inny sprzęt. Zarządca terenu, który był obecny na miejscu zdarzenia, stwierdził, że zamówi go we własnym zakresie. Strażackie działania skupiły się wyłącznie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przy pomocy taśmy ostrzegawczej. Zdjęcia z miejsca akcji w galerii.

Kilka interwencji związanych z powalonymi drzewami odnotowano po godzinie 18, w momencie przechodzenia frontu burzowego nad powiatem raciborskim. O godzinie 18.40 interweniowano w Bojanowie przy ulicy Raciborskiej, o 18.45 w Raciborzu przy Brzeskiej, a o 18.59 w Raciborzu przy Reymonta.

Z kolei o godzinie 19.06 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP pognały do Rud na ulicę Rzeczną. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zgłoszenie, z którego wynikało, że iskrzą przewody elektryczne. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że przewody wplątane są w górną część drzewa. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania oraz przycięciu drzewa.

Ostatnia interwencja z drzewem w roli głównej miała miejsce o godzinie 20.21 w Krzanowicach na ulicy Srebrna Góra. Do komendy przy Reymonta wpłynęła informacja o powalonym drzewie na jezdni. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na usunięciu drzewa z jezdni.

Przyczyną wszystkich powyższych zdarzeń były silne porywy wiatru.

Odnotowano także jeden pożar związany z burzą. O godzinie 21.32 dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP zostały zadysponowane do Pogrzebienia na ulicę Grabową. Doszło tam do pożaru skrzynki elektrycznej. Po przybyciu strażaków na miejsce ich działania polegały na ugaszeniu skrzynki przy pomocy gaśnicy proszkowej. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia były wyładowania atmosferyczne. Straty materialne w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 5 tys. złotych.

Autor: red., fot. FB/OSP KSRG Krzanowice, (greh), MK, grupa Racibórz 112, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności12 lipca 202413:32

Nie zastosowała się do sygnalizacji i spowodowała kolizję

Nie zastosowała się do sygnalizacji i spowodowała kolizję - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Grupa Omiń wypadek - Racibórz i okolice
Aktualności13 lipca 202417:39

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

32-letni sztygar oddziału elektrycznego znalazł się w przestrzeni 1150 m pod ziemią, w której mógł oddychać. Ma urazy ręki i klatki piersiowej.

źródło PGG, fot. ŚlUW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202409:37

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Reklama
Aktualności12 lipca 202411:01

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej?

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Kuźnia Raciborska:

Rok temu politycy Zjednoczonej Prawicy odwiedzili Kuźnię Raciborską, obiecując znaczące wsparcie finansowe dla powiatu raciborskiego w wysokości miliarda złotych oraz budowę mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) przy ulicy Bema. Program miał na celu budowę sześciu czterokondygnacyjnych bloków z 120 mieszkaniami, które miały być oddane do użytku w nowoczesnej, pasywnej technologii.

opr. waw
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202418:14

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO]

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę OSP Bolesław obchodziła swój 90. jubileusz. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00 Mszą świętą w miejscowym kościele, odprawioną w intencji zmarłych i żyjących druhów.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202420:55

Piłkarskie pokoleniowe boje w Bojanowie [FOTO]

Piłkarskie pokoleniowe boje w Bojanowie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

LKS Bojanów zaprosił 13 i 14 lipca na dwudniowy festyn sportowy, w ramach którego w sobotę zorganizowano mecz „szóstek” oldbojów oraz turniej drużyn młodzieżowych. Na niedzielę zaplanowany jest międzynarodowy mecz pomiędzy LKS Bojanów a TJ Spartak Chuchelna.

TH, fot. TH, Nina Perek
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.