Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 czerwca 202418:46

Sprzątania po nawałnicy ciąg dalszy

Sprzątania po nawałnicy ciąg dalszy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W ostatnich dniach strażacy nie mogli narzekać na brak obowiązków. Zarówno w piątek jak i w sobotę (21-22.06) wciąż jeszcze usuwali skutki nawałnicy, jaka nawiedziła powiat raciborski w minioną środę.

Piątek, 21.06.2024

O godzinie 10.01 jeden zastęp OSP oraz autodrabina z PSP Racibórz interweniowały w Pietrowicach Wielkich przy ulicy 1 Maja. Powodem interwencji było zgłoszenie o gałęziach zwisających nad drogą i chodnikiem. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu zwisających gałęzi. Strat materialnych nie odnotowano.

Z kolei o godzinie 14.05 dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP pognały na ulicę Powstańców Śląskich w Raciborzu, skąd dotarło zgłoszenie o konieczności zabezpieczenia podziurawionego dachu na budynku gospodarczym. Dodatkowo okazało się, że w pomieszczeniu znajduje się mienie. Budynek został także zalany. Strażacy zabezpieczyli dach i oraz wypompowali wodę. Straty materialne oszacowane zostały na kwotę 10 tys. złotych.

Prócz tego w piątek odnotowano jeszcze dwanaście interwencji bezpośrednio związanych z usuwaniem skutków środowej (19.06) nawałnicy. Trzy z nich dotyczyły uszkodzonych dachów w Raciborzu. Odebrano także zgłoszenia dotyczące powalonych drzewa (gminy Pietrowice Wielkie i Kornowac) oraz zabłoconych ulic (gminy Pietrowice Wielkie i Rudnik).

Sobota, 22.06.2024

Pierwsze sobotnie zdarzenie odnotowane przez raciborskich strażaków miało miejsce om godzinie 9.52 na ulicy Henryka Jordana w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o dziurawych naświetleniach z PCV na budynku przedszkola. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu dachu przy pomocy folii pozyskanej z magazynu obrony cywilnej. Straty oszacowano na kwotę 10 tys. złotych. Przyczyną zdarzenia były opady gradu.

O godzinie 9.37 jeden zastęp PSP skierowano na ulicę Opawską w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło bowiem kolejne zgłoszenie. Tym razem dotyczyło ono owadów. Z informacji przekazanych dyspozytorowi wynikało, że w powalonym drzewie znajduje się gniazdo owadów. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że był to rój pszczół. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zebraniu owadów do rojnicy.

Kolejne zgłoszenie ponownie dotyczyło usuwania skutków nawałnicy. Odnotowano je o godzinie 13.02 na ulicy Powstańców Śląskich w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja, z której wynikało, że na budynku jednokondygnacyjnym doszło do zerwania około 4 metrów bieżących gąsiorów. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, rozstawieniu drabiny mechanicznej i zabezpieczeniu uszkodzonego dachu.

Autor: red., fot. FB/OSP Racibórz Markowice, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności13 lipca 202417:39

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

32-letni sztygar oddziału elektrycznego znalazł się w przestrzeni 1150 m pod ziemią, w której mógł oddychać. Ma urazy ręki i klatki piersiowej.

źródło PGG, fot. ŚlUW
Aktualności14 lipca 202416:07

Ruszyła budowa nowego mostu pod Raciborzem [FOTO]

Ruszyła budowa nowego mostu pod Raciborzem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
19
Powiat:

Budowa nowego mostu w rejonie Łubowic-Grzegorzowic do Ciechowic w gminie Nędza to kluczowy projekt infrastrukturalny, mający na celu zastąpienie obecnej przeprawy promowej. Most, który łączył Grzegorzowice i Ciechowice, istniał do 1945 roku, kiedy to został zniszczony podczas działań wojennych i nigdy nie został odbudowany.

(waw)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202418:14

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO]

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę OSP Bolesław obchodziła swój 90. jubileusz. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00 Mszą świętą w miejscowym kościele, odprawioną w intencji zmarłych i żyjących druhów.

red.
Aktualności14 lipca 202415:47

V Zlot Pojazdów Zabytkowych w Sławikowie [FOTO i WIDEO]

V Zlot Pojazdów Zabytkowych w Sławikowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

Dziś, 14 lipca, Fundacja Gniazdo, opiekująca się ruinami pałacu von Eickstedt, zorganizowała już piąty zlot pojazdów zabytkowych. Wydarzenie przyciągnęło miłośników motoryzacji z całego regionu, oferując niezapomnianą podróż w przeszłość. Stare samochody, motocykle oraz maszyny rolnicze można było podziwiać wzdłuż ogrodzenia i na dziedzińcu pałacu, gdzie zaprezentowano około 150 maszyn.

(waw)
Reklama
Aktualności14 lipca 202410:32

Co to za cyrki? Spektakl na raciborskim Rynku

Co to za cyrki? Spektakl na raciborskim Rynku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Humorystyczny spektakl uliczny w nurcie Nowego Cyrku o tytule "Co to za cyrki?" w wykonaniu Stowarzyszenia Teatr Ludyczny można było obejrzeć wczoraj, 13.07., na raciborskim Rynku.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Aktualności15 lipca 202409:44

Węzeł Gliwice Ostropa zamknięty. Wprowadzono objazdy

Węzeł Gliwice Ostropa zamknięty. Wprowadzono objazdy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. A. Witwicki / arch. UM w Gliwicach
Aktualności13 lipca 202420:55

Piłkarskie pokoleniowe boje w Bojanowie [FOTO i WIDEO]

Piłkarskie pokoleniowe boje w Bojanowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

LKS Bojanów zaprosił 13 i 14 lipca na dwudniowy festyn sportowy, w ramach którego w sobotę zorganizowano mecz „szóstek” oldbojów oraz turniej drużyn młodzieżowych. Na niedzielę zaplanowany jest międzynarodowy mecz pomiędzy LKS Bojanów a TJ Spartak Chuchelna.

TH, fot. TH, Nina Perek
Reklama
Aktualności14 lipca 202417:46

Przetrwać w Arboretum. Raciborski Bieg Zwiadowcy [FOTO i WIDEO]

Przetrwać w Arboretum. Raciborski Bieg Zwiadowcy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu po raz trzeci stało się areną niezapomnianych wyzwań i przygód podczas kolejnej edycji Biegu Zwiadowcy - Przetrwać w Arboretum. 14 lipca 2024 roku entuzjaści ekstremalnych biegów mieli okazję sprawdzić swoje siły i wytrzymałość na trasach pełnych przeszkód i błota, gdzie dodatkowym elementem była konieczność noszenia karabinu AK47. Na starcie stanęło 84 zawodników.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.