Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 czerwca 202412:17

Absolutna katastrofa. Przewodniczący Lenk namawia do likwidacji piłkarskiej spółki Unia Racibórz

Absolutna katastrofa. Przewodniczący Lenk namawia do likwidacji piłkarskiej spółki Unia Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Nie oznacza to likwidacji klubu. Ten ma działać w innej formule, choć nie wiadomo dokładnie jakiej, bo obecna przy ogromnych nakładach z miejskiej kasy przekłada się na słaby wynik sportowy. Przewodniczący Lenk wyraził swoją opinię na komisji finansów. Prezydenta Jacka Wojciechowicza nie było. Jego poprzednik, Dariusz Polowy, nie zabrał głosu, choć to on namawiał radnych poprzedniej kadencji do zgody na założenie spółki a potem przydzielał dotacje.

W poniedziałek, 17.06., w sali kolumnowej zebrali się radni miejscy będący członkami komisji rozwoju gospodarczego, budżetu i finansów. Gremium zajęło się opiniowaniem uchwał przygotowanych na najbliższą sesję Rady Miasta. Pod obrady trafiła także analiza sprawozdań z działalności spółek miejskich za rok 2023 oraz ich bieżące zadania w roku 2024.

Pierwszym zagadnieniem poruszonym podczas poniedziałkowego posiedzenia były spółki miejskie oraz ich sprawozdania za rok 2023. Ich przedstawieniem zajęła się podinspektor ds. nadzoru właścicielskiego nad spółkami.

Do dyskusji jako pierwszy zgłosił się przewodniczący Rady Miasta, Mirosław Lenk. - Mówiła pani, przynajmniej przy Unii, że te dokumenty nie są jeszcze ostateczne. Jak to się ma do dokumentów ostatecznych. Mamy już po połowie czerwca. Zakładam, że w urzędzie są już wszystkie dokumenty wymagane do sporządzenia takiej analizy – mówił.

- W przypadku Unii i jeszcze jednej spółki walne zgromadzenie z pewnością odbędą się do 30 czerwca – odparła Małgorzata Pączko. - Widzę, że w Unii zysk netto i brutto jest tożsamy. Nawet taka spółka, jak ją to określono, społeczna, musi zapłacić podatek. No chyba, że jest strata, wtedy się podatku nie płaci – mówił rajca z Ocic.

Sporo uwagi Mirosław Lenk poświęcił także spółce Unia Racibórz. - To moja ulubiona spółka – powiedział z przekąsem. - Nie ma czegoś takiego jak spółka społeczna. Trzeba się spotkać z zarządem klubu, nie spółki i ustalić formę współpracy, bo ten klub na to zasługuje. Bo to, co teraz jest, to jest absolutna katastrofa. Nie chcemy niszczyć Unii Racibórz, ale oni zostali wmanewrowani w coś okropnego. Teraz zdarzają się sytuacje, że dostaję SMS od jakiejś pani z pytaniem, kiedy miasto przeleje środki na wynagrodzenia i dla piłkarzy. Spółka powinna być zlikwidowana, bo takie kontynuowanie tego, to tylko zbędne przeciąganie. To, co obecnie zapisano w analizie, że Unia ma dodatni wynik finansowy, to tylko wynik kreatywnej księgowości - mówił Lenk.

- Ciekawi mnie także, czemu wszystkie dotacje z gminy zostały zapisane w bilansie jako przychody ze sprzedaży? Spółka ma jasne wymagania względem miasta, chce więcej pieniędzy. Po co więc spółka? Załóżmy jednostkę budżetową, która jest częścią budżetu gminy i pod jej kontrolą. Ile miałaby pieniędzy, tyle wyda. Dodatkowo, nie róbmy śmiechu z pisaniem, że sytuacja spółki jest stabilna, ale niezadowalająca. Jej sytuacja jest po prostu dramatyczna. Szkoda, że pan prezydent Wojciechowicz tego nie słucha, będę musiał to powtórzyć na sesji. Bo interwencja w tej spółce jest konieczna. Ona jest naszym wstydem i ten problem trzeba odpowiednio załatwić – dodał, po czym przewodnicząca komisji, Justyna Henek-Wypior zamknęła dyskusję w tym punkcie posiedzenia. SPRAWOZDANIE ROCZNE UNII RACIBÓRZ SP. Z O.O.

Autor: (greh), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności12 lipca 202413:32

Nie zastosowała się do sygnalizacji i spowodowała kolizję

Nie zastosowała się do sygnalizacji i spowodowała kolizję - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Grupa Omiń wypadek - Racibórz i okolice
Aktualności13 lipca 202417:39

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

32-letni sztygar oddziału elektrycznego znalazł się w przestrzeni 1150 m pod ziemią, w której mógł oddychać. Ma urazy ręki i klatki piersiowej.

źródło PGG, fot. ŚlUW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202409:37

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Reklama
Aktualności12 lipca 202411:01

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej?

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Kuźnia Raciborska:

Rok temu politycy Zjednoczonej Prawicy odwiedzili Kuźnię Raciborską, obiecując znaczące wsparcie finansowe dla powiatu raciborskiego w wysokości miliarda złotych oraz budowę mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) przy ulicy Bema. Program miał na celu budowę sześciu czterokondygnacyjnych bloków z 120 mieszkaniami, które miały być oddane do użytku w nowoczesnej, pasywnej technologii.

opr. waw
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202418:14

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO]

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę OSP Bolesław obchodziła swój 90. jubileusz. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00 Mszą świętą w miejscowym kościele, odprawioną w intencji zmarłych i żyjących druhów.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202420:55

Piłkarskie pokoleniowe boje w Bojanowie [FOTO]

Piłkarskie pokoleniowe boje w Bojanowie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

LKS Bojanów zaprosił 13 i 14 lipca na dwudniowy festyn sportowy, w ramach którego w sobotę zorganizowano mecz „szóstek” oldbojów oraz turniej drużyn młodzieżowych. Na niedzielę zaplanowany jest międzynarodowy mecz pomiędzy LKS Bojanów a TJ Spartak Chuchelna.

TH, fot. TH, Nina Perek
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.