Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 maja 202413:50

Strażackie święto na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO]

Strażackie święto na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W piątek, 24.05., na raciborskim Rynku odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. W ich trakcie wręczono awanse i odznaczenia.

W zgodzie z pożarniczym ceremoniałem uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka rozpoczął się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości st. kpt. Mateusza Wyrbę, starszemu brygadierowi Wojciechowi Kruczkowi, Śląskiego Komendantowi Państwowej Straży Pożarnej. W trakcie apelu minutą ciszy uczczono pamięć strażaków poległych w czasie akcji, a także ofiarom górniczych wypadków.

Strażacki apel swą obecnością uświetnili: posłowie – Gabriela Lenartowicz i Krzysztof Gadowski, senator Henryk Siedlaczek, prezydent Miasta Raciborza Jacek Wojciechowicz, przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Cofała, przedstawiciele władz samorządowych z miasta, i gmin powiatu raciborskiego, szefowie służb współpracujących z Państwową Strażą Pożarną. Obecni na Rynku byli także mieszkańcy Raciborza, którzy z uwagą przyglądali się ceremonii.

Podczas uroczystości wręczone zostały medale za zasługi dla pożarnictwa, dyplomy komendanta głównego państwowej straży pożarnej i awanse na wyższe stopnie służbowe w korpusie oficerów i podoficerów.

W trakcie apelu dokonano także poświęcenia nowych samochodów: operacyjnego forda rangera z PSP Racibórz oraz wozów bojowych z OSP Cyprzanów i OSP Górki Śląskie.

Podczas obchodów Dnia Strażaka wręczono także nagrody dla laureatów Powiatowego Konkursu Plastycznego, zorganizowanego przez Przedszkole nr 15 w Raciborzu przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu. Na zakończenie dzieci wystąpiły z krótkim programem artystycznym.

Ciąg dalszy pod wideo

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz ustawy o orderach i odznaczeniach, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa, medalem za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali funkcjonariusze i pracownicy Komend Powiatowych i Miejskich Państwowej Straży Pożarnej województwa śląskiego:

• Złotym Medal za Długoletnią Służbę - odznaczono 1 funkcjonariusza,
• Srebrny Medal za Długoletnią Służbę - odznaczono 17 funkcjonariuszy,
• Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę - odznaczono 14 funkcjonariuszy.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał Brązową Odznakę "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" 1 funkcjonariuszowi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał Odznakę Świętego Floriana „Za zasługi dla społeczności lokalnej” 2 funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej województwa śląskiego nadał odznakę Złoty medal" Za zasługi dla pożarnictwa" 1 funkcjonariuszowi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu i Wójtowi Gminy Krzyżanowice.

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej województwa śląskiego nadał odznakę Srebrny medal "Za zasługi dla pożarnictwa" 2 funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu i Kierownikowi Centrum Zarządzania Kryzysowego w Raciborzu.

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej województwa śląskiego nadał odznakę Brązowy medal "Za zasługi dla pożarnictwa" 3 funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji rozkazem personalnym nadał pierwszy stopień oficerski 2 funkcjonariuszom.

Komendant Główny PSP rozkazem personalnym nadał wyższe stopnie służbowe w korpusie aspirantów 3 funkcjonariuszom.

Śląski Komendant Wojewódzki PSP rozkazem personalnym nadał wyższe stopnie służbowe w korpusie podoficerów 5 funkcjonariuszom.

Komendant Powiatowy PSP w Raciborzu rozkazami personalnymi nadał wyższe stopnie służbowe w korpusie szeregowych 2 funkcjonariuszom.

Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej z okazji Dnia Strażaka wyróżnił 1 funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej powiatu raciborskiego nagrodą pieniężną za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych.

Minister Zdrowia nadał odznakę „Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu” 1 funkcjonariuszowi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Autor: (greh), gpiszczan@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności14 czerwca 202409:38

Dziecko zatrzaśnięte w samochodzie przy Jana

Dziecko zatrzaśnięte w samochodzie przy Jana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Aktualności14 czerwca 202404:47

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Aktualności14 czerwca 202409:44

Nieprzytomny mężczyzna pod Biedronką na Siwonia

Nieprzytomny mężczyzna pod Biedronką na Siwonia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu/Qbik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 czerwca 202420:13

Krwiodawcy z regionu docenieni za dar życia [FOTO i WIDEO]

Krwiodawcy z regionu docenieni za dar życia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

13 czerwca Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu zaprosiło honorowych dawców krwi z terenu swojej działalności do siedziby raciborskiej placówki, aby podziękować im za bezcenny dar krwi ratującej życie – tak samo, jak krew, wartości nie do kupienia i nie do zastąpienia.

RCKiK
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 czerwca 202422:28

Nowi konsultanci wojewódzcy

Nowi konsultanci wojewódzcy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.06.2024
7 czerwca 202409:19

Nasz Racibórz 07.06.2024

Nasz Racibórz 31.05.2024
31 maja 202409:28

Nasz Racibórz 31.05.2024

Nasz Racibórz 24.05.2024
23 maja 202423:06

Nasz Racibórz 24.05.2024

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.