Filmołaki. Zamek Piastowski zamienił się w plener filmowy

W tym tygodniu trwają prace na planie filmowym uczniów koła filmowego "Filmołaki" z SP 1 w Raciborzu Ostrogu.
Trzydzieścioro młodych aktorów z klas 4-7 gra w najnowszej produkcji Ewy Wawoczny pt. "Strażnicy pieczęci raciborskiego zamku". Większość scen została nakręcona w prawie wszystkich komnatach zamkowych Domu Książęcego. W tym damym czasie uczniowie zagrali również w spocie reklamującym Zamek Piastowski. Po dwóch dniach roboczych nadszedł czas na montaż. Produkcja wpisuje się w program promocji zamku, jako miejsca edukacji i zabawy w nowym multimedialnym muzeum w słodowni.
A o czym jest film? Oto krótki zwiastun: Na raciborskim zamku, w jego lochach, są uwięzione trzy niebezpieczne czarownice. Co 500 lat, zgodnie z przepowiednią, wiedźmy opuszczają je, by siać zniszczenie wśród mieszkańców Raciborza. Jednakże strażnicy pieczęci czuwają i mają za zadanie ponownie je uwięzić na kolejne pół tysiąca lat. Zgodnie z tajemniczym proroctwem nastąpi to ponownie w 2024 r… Strażnikami pieczęci okażą się raciborscy studenci archeologii wraz ze swoim tajemniczym profesorkiem i przyjacielem Indim- wiecznym pechowcem. Czy młody Indi, który pragnie przeżyć przygodę rodem z filmów o Indianie Jonesie, uratuje Racibórz przed zniszczeniem? … o tym dowiecie się z nowego filmu Koła Filmowego SP1 - „Filmołaki” już na początku czerwca.




























































![Nieważne co masz, ważne czym się dzielisz. W Urban Lab wręczono medale zasłużonym krwiodawcom [FOTO i WIDEO] Nieważne co masz, ważne czym się dzielisz. W Urban Lab wręczono medale zasłużonym krwiodawcom [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763990146krew-.jpg)


![Pożar na Słowackiego, alarm z czujki na Mickiewicza [RAPORT 998] Pożar na Słowackiego, alarm z czujki na Mickiewicza [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1749375209499219631-1011344671183860-2834836459692046695-n-.jpg)



![Nadchodzi Boże Narodzenie. Bogaty kalendarz przedświątecznych wydarzeń w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] Nadchodzi Boże Narodzenie. Bogaty kalendarz przedświątecznych wydarzeń w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764103730zrzut-ekranu-2025-11-25-o-21-48-20-.png)



































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany