Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 sierpnia 201013:32

Zachęcić i podziękować za krew

Zachęcić i podziękować za krew - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W raciborskim krwiodawstwie dzisiaj rozlosowano kolejną partię nagród wśród tych, którzy oddali krew w okresie od 1 do 15 sierpnia. - Mieliśmy 1924 dawców w tym czasie, to prawie 200 więcej niż w tym samym okresie w roku ubiegłym - powiedziała Barbara Wydriński.

Konkurs organizowany w okresie wakacyjnym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu to już coroczna tradycja. Dzisiaj odbyło się kolejne losowanie i kolejne nagrody powędrowały do osób, które w letnim czasie postanowiły podzielić się z innymi swoją krwią. - Okres wakacyjny to czas, gdy zapotrzebowanie na krew jest bardzo duże. Dodatkowo nie mamy wtedy poborów w szkołach. Stąd postanowiliśmy zachęcać dodatkowo do oddawania krwi. Ten konkurs jest taką formą zachęty, ale przede wszystkim podziękowaniem dla osób, które chcą podzielić się swoją krwią - wyjaśnia kierownik sekcji metodyczno-organizacyjnej i sprawozdawczości Barbara Wydriński.

Nagradzani losowani są spośród osób, które oddają krew w centrum, a także spośród tych, którzy biorą udział w akcjach wyjazdowych krwiodawstwa.

Nagrodzeni dzisiaj:
- Krzysztof Borek z Raciborza i Ewa Bejm z Pawłowic - rowery,
- Zbigniew Koper z Kietrza i Wiktor Kusz z Pawłowic - mikrofalówki,
- Rafał Chamów z Raciborza i Dawid Zarzecki z Rydułtów - odkurzacze,
- Grzegorz Mejłun z Raciborza i Eryka Przybyła z Rudy Kozielskiej - radiomagnetofony,
- Sławomir Koterba z Raciborza i Sebastian Majszak z Syryni - czajniki bezprzewodowych.

Losowaniu przyglądała się rodzina państwa Swoboda. Przyszli oni do krwiodawstwa, bo chcieli oddać krew. - Tato oddaje krew od 1983 roku, oddał już ponad 45 litrów. Jak byłam mała, to zawsze z nim tu przychodziłam, aż postanowiłam, że sama też chcę być dawcą. Pierwszy raz oddałam krew w liceum 3 lata temu. Od tego czasu staram się przynajmniej raz w roku, w czasie wakacji, oddać krew. Nie robimy tego dla nagród i konkursów. To wspaniałe uczucie, gdy wie się, że komuś w ten sposób się pomaga - mówi Marlena Swoboda, która dzisiaj w raciborskim krwiodawstwie oddała krew razem z tatą Bogusławem.

Następne losowanie - 1 września 2010 r.

JaGA

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 15.08.2025
13 sierpnia 202522:19

Nasz Racibórz 15.08.2025

Nasz Racibórz 08.08.2025
7 sierpnia 202522:29

Nasz Racibórz 08.08.2025

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Nasz Racibórz 25.07.2025
25 lipca 202509:25

Nasz Racibórz 25.07.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.