Międzywojewódzki konkurs języka niemieckiego Der Globus w SP 18

9 maja w SP 18 odbył się XVI Międzywojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego "Der Globus". Konkurs skierowany jest do uczniów klas szóstych szkół podstawowych.
Do konkursu przystąpiło 10 uczestników reprezentujących szkoły z Raciborza, Tworkowa, Zabełkowa, Raszczyc, Budzisk, Rudnika, Rydułtów, a nawet Kędzierzyna-Koźla. Test konkursowy, podobnie jak w zeszłym roku, przygotowała dr Alina Zimna - kierownik Studium Języków Obcych w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu. Uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu rozumienia ze słuchu, tekstu czytanego, słownictwa, gramatyki oraz realioznawstwa.
Po napisanym teście uczestnicy wraz z opiekunami relaksowali się w "Sowie", czyli Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności. Nagrody konkursowe ufundowane zostały przez Wydawnictwo Klett, Ambasadę RFN, Konsulat RFN, Ambasadę Szwajcarii oraz nagroda główna przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego DFK (obóz językowy w Niemczech).
Wyniki konkursu:
I miejsce - Marta Grabowska - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Raciborzu
II miejsce - Karolina Breitkopf - Szkoła Podstawowa nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu
III miejsce - Maria Pawlik - Szkoła podstawowa w Tworkowie
Wyróżnienie: Clara Chruściel - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudniku
Organizatorami konkursu byli Janusz Jureczko i Joanna Tarnowska.




































![Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Cztery zdarzenia jednego dnia [RAPORT 998] Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Cztery zdarzenia jednego dnia [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775631282668892725-1364323565733187-2211767952481357997-n-2-.jpg)





































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany