Senat po stronie Ślązaków i Ślązaczek

Senat po stronie Ślązaków i Ślązaczek. Europoseł Kohut do prezydenta Dudy: Teraz piłka po Pana stronie.
Na środowym posiedzeniu Senat przyjął ustawę o uznaniu języka śląskiego za język regionalny. Za głosowało aż 57 parlamentarzystów. Teraz ustawa trafi na biuro prezydenta Andrzeja Dudy, który ma trzy tygodnie na podjęcie decyzji.
- Uznaniem języka śląskiego Polska buduje kapitał zaufania na Śląsku. Nasz kraj po latach uznaje język swoich współobywateli i jest gotów wesprzeć śląską kulturę. Robię wszystko, by dziedzictwo naszych starek i starzików (babć i dziadków) przetrwało – mówi europoseł Łukasz Kohut.
Prezydent Duda może podjąć teraz trzy decyzje: podpisać, zawetować, bądź wysłać do pseudo Trybunału Julii Przyłębskiej.
- Panie Prezydencie, dzieli nas wiele, ale może nas połączyć śląska sprawa. Ślązacy i Ślązaczki głosowali także na Pana. W podrybnickiej wsi Gaszowice, w której Pan wygrał, prawie połowa mieszkańców zadeklarowała tożsamość śląską. Tu nie chodzi o politykę, tu chodzi o naszą, śląską kulturę, język i dziedzictwo. Proszę nie odbierać nam, Ślązakom pieniędzy, które możemy dostać z Warszawy i Brukseli na ochronę dziedzictwa naszych babć i dziadków! Proszę podpisać ustawę – zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy, Łukasz Kohut startujący z Koalicji Obywatelskiej z miejsca numer 3.

![Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766685665img-2917-.jpg)

![Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766650097dsc-6342-.jpg)
![14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] 14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667381871724514204dsc-1069-2-.jpg)
![Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766686993img-2947-.jpg)






![Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17666564631707559924dsc-5535-2-.jpg)
















![Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667151721766358079gre03201-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz