Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 kwietnia 202414:44

Dariusz Polowy starł się z właścicielem budynku przy Rynku. Mówił o klocku, właściciel o legalnej inwestycji i podatkach, które płaci na pensje prezydenta

Dariusz Polowy starł się z właścicielem budynku przy Rynku. Mówił o klocku, właściciel o legalnej inwestycji i podatkach, które płaci na pensje prezydenta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Dariusz Polowy zakończył kampanię na raciborskim rynku. Odniósł się do wczorajszego artykułu nt. jego debaty w TVP. Sugerował, że skoro powstał - jak to określił - klocek na Rynku, to z Oborą też jest to możliwe. Przy okazji dwa razy podał nieprawdę.

Na koniec debaty w TVP Dariusz Polowy najpierw wspomniał o „bogatych inwestorach”, „bogatych deweloperach”, „szalejącej w Warszawie aferze reprywatyzacyjnej” oraz lękach, jakie ma to rzekomo wywoływać wśród raciborzan, których spotyka, a potem cytując osobę, z którą miał ponoć rozmawiać, zapytał, czy „Wojciechowicz wytnie nasz wspaniały las Obora lub jego część, aby sprzedać bogatym deweloperom działki pod zabudowę”.

- Są sytuacje, które ktoś może uznać za absurdalne. Nikt z nas nie podejrzewał, że w takiej formie powstanie. Dziś stoi i szpeci Rynek - mówił Polowy, przypominając, że budowę zrealizowano w czasach rządów M. Lenka. - To co dziś, może się wydawać absurdalne, jutro może stać się rzeczywistością. Zamiast rozmydlać temat, określając go absurdalnym, lepiej zwrócić uwagę, że p. Wojciechowicz nie odpowiedział na pytanie, czy sprzeda las Obora - zakończył Polowy.

W nagraniu z debaty Jacek Wojciechowicz tymczasem wyraźnie odpowiada, że "nie zamierza niczego wycinać" (czas 25:30). W naszym komentarzu zauważyliśmy, że w myśl obowiązujących przepisów związanych z ochroną przyrody, działanie, o które pytał D. Polowy jest niemożliwe. Las Obora to dziś chronione Arboretum Bramy Morawskiej (więcej W debacie TVP Polowy kompletnie odleciał. A za nim internetowe trolle).

Polowy oświadczył też w odniesieniu do budynku w północnej pierzei Rynku, że "przepisy jednoznacznie wskazywały, że coś takiego nie może powstać, a jednak to mamy". Obiekt tymczasem zbudowano w oparciu o pozwolenie, nie tylko Starostwa Powiatowego, ale także Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach, który pełni nadzór nad ścisłym centrum Raciborza. Budowę poprzedzono badaniami archeologicznymi. Prezydent, zapytany na jakiej podstawie konserwator wydał zgodę, skoro w jego opinii przepisy jednoznacznie tego zabraniały, oświadczył, że nie wie i odesłał do Katowic, uciekając od dalszych pytań, m.in. związanych z tym, jaki związek ma obiekt na Rynku z Arboretum.

Całe nagranie na wideo

Autor: (waw), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności18 maja 202412:25

Targ staroci i bazarek rzeczy używanych, który ma być teraz co miesiąc [FOTO i WIDEO]

Targ staroci i bazarek rzeczy używanych, który ma być teraz co miesiąc [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Organizatorka bazarku, Joanna Turkiewicz, zapowiada, że przy sprzyjającej pogodzie będzie stale towarzyszył comiesięcznemu targowi staroci.

red.
Aktualności17 maja 202413:21

Strażacka akcja na raciborskim zamku

Strażacka akcja na raciborskim zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Aktualności17 maja 202409:00

PTTK zaprasza na wyprawę. Cel to Orlica i Jagodna

PTTK zaprasza na wyprawę. Cel to Orlica i Jagodna - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe arch. PTTK
Reklama
Aktualności18 maja 202412:16

III Dni Dulcissimiańskie. Mistyczka z Raciborza Brzezia bliższa wiernym

III Dni Dulcissimiańskie. Mistyczka z Raciborza Brzezia bliższa wiernym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wydarzenie rozpisano na trzy dni, 17-19 maja. Przygotowano wykłady, panel dyskusyjny, wspólne Eucharystie i uwielbienie, ale nie zabraknie też poczęstunków i pikniku rodzinnego. – Serdecznie zapraszam do wspólnego poznawania tej niezwykłej postaci – mówi s. Małgorzata Cur ze zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Dni na żywo relacjonuje EWTN.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności18 maja 202421:18

Huk, muzyka baśniowych światów i archeolożka Egipcjanka. Noc w raciborskim Muzeum

Huk, muzyka baśniowych światów i archeolożka Egipcjanka. Noc w raciborskim Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Placówka z ul. Chopina i Gimnazjalnej przygotowała dziś, 18.05., sporo atrakcju, a jej progi przekroczył tłum zwiedzających. Bracia kurkowi tradycyjnie zaczęli od trzech armatnich wystrzałów.

(waw)
Reklama
Sport17 maja 202407:27

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.