Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 kwietnia 202418:35

Mocne poselskie starcie w Raciborzu [WIDEO]

Mocne poselskie starcie w Raciborzu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Najpierw w południe poseł PiS Paweł Jabłoński uderzył w posłankę Gabrielę Lenartowicz (PO) i Jacka Wojciechowicza. Godzinę później w posła prawicy uderzyła dwójka wcześniej atakowanych. Jabłoński popiera w wyborach Dariusza Polowego. Relacje wideo poniżej.

Konferencja posła Pawła JabłońskiegoByły wiceminister spraw zagranicznych a dziś również poseł Paweł Jabłoński (PiS) spotkał się z mediami przed siedzibą swojego biura przy ul. Długiej, na tle zwolenników PiS, w tym wiceprezydenta Dominika Koniecznego oraz nowej radnej, a wcześniej posłanki Katarzyny Dutkiewicz. Poseł pokazał filmik, łączący słowa poparcie byłej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz dla Jacka Wojciechowicza z jej wcześniejszym zeznaniem przed sądem (chodzi o wygrany przez Wojciechowicza proces wytoczony warszawskiemu aktywiście Janowi Śpiewakowi za łączenie go z tzw. aferą reprywatyzacyjną), w którym mówi o okolicznościach zwolnienia obecnego kandydata na prezydenta Raciborza. Powodem miał być niski poziom realizacji inwestycji. Jabłoński przypomniał start Wojciechowicza w wyborach na prezydenta Warszawy w 2018 r. (głośne starcie Rafała Trzaskowskiego z Patrykiem Jakim), w których zdobył 1,01 proc. głosów (8. miejsce wśród 14 kandydatów). Poseł podtrzymał swoje wcześniejsze oskarżenia pod adresem posłanki PO Gabrieli Lenartowicz i Jacka Wojciechowicza, że nie zrobili nic w kwestii przywrócenia obiecanych przez M. Morawieckiego 500 mln zł na raciborską obwodnicę oraz 30 mln zł na uczelnię. – Nie robią nic, nie ruszyli palce – oznajmił, dodając, że chce, aby opinia publiczna zapoznała się z tymi informacjami, istotnymi przed głosowaniem w II turze, by raciborzanie wiedzieli jak warszawiacy ocenili Wojciechowicza. Konieczny potwierdził, że 10 proc. wykonania to niski wskaźnik, a Dutkiewicz negatywnie oceniła samorząd z czasów, gdy rządził M. Lenk i T. Wojnar. Poseł zaprzeczył, by to PiS prowadził kampanię hejtu i nienawiści, nawiązując do anonimowej gazetki o rodzinnych powiązaniach kandydatów PiS do samorządu, gdzie zaatakowano jego rodzinę. Pytaliśmy posła o wybory do europarlamentu a także jego opinie nt. funkcjonowania środowiska prawicy w powiecie raciborskim.

Konferencja posłanki Gabrieli Lenartowicz oraz Jacka WojciechowiczaGodzinę później w hotelu Racibor Gabriela Lenartowicz pokazywała, że w czasie rządów D. Polowego, w 2022 r., wykonanie części inwestycji drogowych w Raciborzu według sprawozdania za I półrocze było na poziomie 0 proc. Wojciechowicz tłumaczył, że tak niskie wykonanie w I półroczu są czymś normalnym w samorządach. Prace ruszają wiosną, rozstrzyga się przetargi. Liczy się efekt na koniec rok i to rzeczowy, a nie finansowy, o którym mówiła H. Gronkiewicz-Waltz. Zaprosił do Warszawy prezydenta Polowego i posła Jabłońskiego, by pokazać im dorobek dziesięciu lat swojej działalności. To inwestycje warte ponad 25 mld zł. Przekonywał, że jego odejście miało podtekst polityczny, a konkretnie konflikt z ówczesnym przewodniczącym PO Grzegorza Schetyną. – To były dwie próby. Oferowano mi szefowanie tramwajami warszawskimi. Odmówiłem – dodał. Posłanka Lenartowicz przypomniała, że poseł Jabłoński musi się szykować do procesu związanego z elektrownią Ostrołęka (więcej: Ależ zwrot w sprawie Ostrołęki. Takiego pozwu jeszcze w Polsce nie było), gdzie będzie pozwany w związku z wielomilionowymi stratami, do zeznać przed dwoma komisjami śledczymi w sprawie wyborów kopertowych i tzw. afery wizowej, a także, że przegrał proces w trybie wyborczym, a teraz czego go postępowanie prokuratorskie w związku z bezpodstawnymi oskarżeniami posłanki. Dodała, że w 2019 r. startował na posła z okręgu katowickiego, zdobywając 1362 głosy (0,29 proc.). Ponowiła swoje opinie, że poseł kłamie w sprawie obwodnicy i wsparcia dla uczelni, bo nie można zabrać czego, czego nie było. Wojciechowicz uznał działanie posła Jabłońskiego na szczucie w pisowskim stylu, podawanie informacji zmanipulowanych i nieprawdziwych. Uznał, że podobnie postępuje Urząd Miasta, dzieląc ludzi i nie prowadząc dialogu.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności18 maja 202412:25

Targ staroci i bazarek rzeczy używanych, który ma być teraz co miesiąc [FOTO i WIDEO]

Targ staroci i bazarek rzeczy używanych, który ma być teraz co miesiąc [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Organizatorka bazarku, Joanna Turkiewicz, zapowiada, że przy sprzyjającej pogodzie będzie stale towarzyszył comiesięcznemu targowi staroci.

red.
Aktualności17 maja 202413:21

Strażacka akcja na raciborskim zamku

Strażacka akcja na raciborskim zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Aktualności17 maja 202409:00

PTTK zaprasza na wyprawę. Cel to Orlica i Jagodna

PTTK zaprasza na wyprawę. Cel to Orlica i Jagodna - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe arch. PTTK
Reklama
Aktualności18 maja 202412:16

III Dni Dulcissimiańskie. Mistyczka z Raciborza Brzezia bliższa wiernym

III Dni Dulcissimiańskie. Mistyczka z Raciborza Brzezia bliższa wiernym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wydarzenie rozpisano na trzy dni, 17-19 maja. Przygotowano wykłady, panel dyskusyjny, wspólne Eucharystie i uwielbienie, ale nie zabraknie też poczęstunków i pikniku rodzinnego. – Serdecznie zapraszam do wspólnego poznawania tej niezwykłej postaci – mówi s. Małgorzata Cur ze zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Dni na żywo relacjonuje EWTN.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności17 maja 202410:02

Trwają działania PRĘDKOŚĆ

Trwają działania PRĘDKOŚĆ - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
KPP Racibórz
Reklama
Aktualności18 maja 202421:18

Huk, muzyka baśniowych światów i archeolożka Egipcjanka. Noc w raciborskim Muzeum

Huk, muzyka baśniowych światów i archeolożka Egipcjanka. Noc w raciborskim Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Placówka z ul. Chopina i Gimnazjalnej przygotowała dziś, 18.05., sporo atrakcju, a jej progi przekroczył tłum zwiedzających. Bracia kurkowi tradycyjnie zaczęli od trzech armatnich wystrzałów.

(waw)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.