Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 kwietnia 202411:34

W ratuszu pokazano jak będzie wyglądać raciborski Urban Lab [WIZUALIZACJE]

 W ratuszu pokazano jak będzie wyglądać raciborski Urban Lab [WIZUALIZACJE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Wyjątkowe miejsce na mapie Raciborza niebawem powstanie na dworcu PKP W Raciborzu. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z projektami aranżacji wnętrz oraz do intensywnej współpracy z Miastem przy kreowaniu tego dedykowanego mieszkańcom, biznesowi, organizacjom pozarządowym i przedstawicielom świata nauki miejscu! - informuje ratusz.

- Gdy tylko PKP S.A. dokona odbioru budowy i wyda poszczególne przestrzenie miastu, ruszą prace adaptacyjne. Po dziesiątkach godzin spotkań z mieszkańcami, kilku dniach warsztatów, licznych wyjazdach studyjnych, zostały wypracowane koncepcje, a następnie aranżacje wnętrz miejsca, które będzie służyło raciborzanom, będzie przyjazne i ogólnodostępne. Przestrzeń Urban Labu ma być miejscem dla każdego, składać się będzie z części kawiarniano-gastronomicznej, dużej sali warsztatowej, małej salki spotkań oraz biura. W tym miejscu aktywność obywatelska będzie kluczowa, budżet obywatelski i inicjatywa lokalna wejdą na nowy poziom współpracy mieszkańców z miastem. Będzie to miejsce organizacji konferencji, warsztatów, bezpłatnych wydarzeń dla mieszkańców organizowanych przez Miasto, NGO’sy i grupy nieformalne. Znajdzie się tu przestrzeń coworkingowa i do wymiany doświadczeń: spotkań zarówno formalnych jak i nieformalnych. W sercu miasta będzie można napić się dobrej kawy, spotkać z przyjaciółmi, ale też przeprowadzić spotkanie biznesowe lub posiedzenie zarządu organizacji pozarządowej. Urban Lab będzie wizytówką miasta, a jednocześnie testowym rozwiązaniem, przestrzenią dla freelancerów. Odbywać się tu będą mogły wystawy, lokalne marki będą mogły się promować, a całe miejsce będzie tętnić życiem, co dodatkowo ożywi tę część miasta - przekonuje urząd.

- Urban Lab to miejsce rozmów o Raciborzu, w którym mają spotkać się samorząd, biznes, nauka, organizacje pozarządowe i aktywni mieszkańcy. Atrakcyjna przestrzeń sprzyja rozmowie, dyskrecji i jest miejscem, gdzie będą rodzic się pomysły na Racibórz, którego chcemy i oczekujemy” – dodaje zastępca prezydenta Dawid Wacławczyk.

- Nie zapominamy także o naszej młodzieży. Dla nich otwarta zostanie Stacja Młodych na piętrze dworca, szczegóły już niebawem! - dodano.

Zapraszamy do współpracy oraz kreowania Urban Labu razem z nami. Jeżeli masz jakiś pomysł na event w Urban Labie lub ideę, zgodnie z którą miejsce to mogłoby funkcjonować, skontaktuj się z Wydziałem Rozwoju Urzędu Miasta osobiście, mailowo rozwoj@um.raciborz.pl lub telefonicznie 327550633.


Autor: (um), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności18 maja 202412:25

Targ staroci i bazarek rzeczy używanych, który ma być teraz co miesiąc [FOTO i WIDEO]

Targ staroci i bazarek rzeczy używanych, który ma być teraz co miesiąc [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Organizatorka bazarku, Joanna Turkiewicz, zapowiada, że przy sprzyjającej pogodzie będzie stale towarzyszył comiesięcznemu targowi staroci.

red.
Aktualności17 maja 202413:21

Strażacka akcja na raciborskim zamku

Strażacka akcja na raciborskim zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Aktualności17 maja 202409:00

PTTK zaprasza na wyprawę. Cel to Orlica i Jagodna

PTTK zaprasza na wyprawę. Cel to Orlica i Jagodna - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe arch. PTTK
Reklama
Aktualności18 maja 202412:16

III Dni Dulcissimiańskie. Mistyczka z Raciborza Brzezia bliższa wiernym

III Dni Dulcissimiańskie. Mistyczka z Raciborza Brzezia bliższa wiernym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wydarzenie rozpisano na trzy dni, 17-19 maja. Przygotowano wykłady, panel dyskusyjny, wspólne Eucharystie i uwielbienie, ale nie zabraknie też poczęstunków i pikniku rodzinnego. – Serdecznie zapraszam do wspólnego poznawania tej niezwykłej postaci – mówi s. Małgorzata Cur ze zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Dni na żywo relacjonuje EWTN.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności17 maja 202410:02

Trwają działania PRĘDKOŚĆ

Trwają działania PRĘDKOŚĆ - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
KPP Racibórz
Reklama
Aktualności18 maja 202421:18

Huk, muzyka baśniowych światów i archeolożka Egipcjanka. Noc w raciborskim Muzeum

Huk, muzyka baśniowych światów i archeolożka Egipcjanka. Noc w raciborskim Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Placówka z ul. Chopina i Gimnazjalnej przygotowała dziś, 18.05., sporo atrakcju, a jej progi przekroczył tłum zwiedzających. Bracia kurkowi tradycyjnie zaczęli od trzech armatnich wystrzałów.

(waw)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.