Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 kwietnia 202418:57

Raciborski magistrat pozyskał ponad 2,7 mln zł

Raciborski magistrat pozyskał ponad 2,7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Miasto Racibórz pozyskało dofinansowania ze środków zewnętrznych w kwocie 2 705 350 zł. Na konferencji prasowej prezydent D. Polowy przedstawił szczegóły dotyczące pozyskania pieniędzy oraz ich przeznaczenie.

Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej - 1 875 200 zł

Znaczące dofinansowanie trafiło do Raciborza z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej. Aż 1 875 200,00 zł w ramach programu Ciepłe Mieszkanie przyznane zostało miastu na modernizację źródeł ciepła w lokalach mieszkalnych. Warto wskazać, że z pieniędzy tych będą mogli skorzystać bezpośrednio mieszkańcy, dla których uruchomiony zostanie niebawem nabór wniosków. To znaczący krok w stronę polepszenia jakości powietrza w naszym mieście.

"Inicjatywa Antysmogowa": 250 000,00 zł

Dodatkowo Racibórz uzyskał dofinansowanie w wysokości 250 000,00 zł w konkursie "Inicjatywa Antysmogowa" w ramach Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza, otrzymując najwyższą możliwą kwotę dofinansowania. Spośród 72 gmin zakwalifikowanych z całego regionu, miasto to zajął prestiżowe 2. miejsce za zdobytą liczbę punktów, co zapewniło mu pełne wsparcie na realizację projektu mającego na celu polepszenie jakości powietrza.

Środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego, mobilnego laboratorium z zaawansowanymi analizatorami zanieczyszczeń, które, napędzane elektrycznie, będzie wsparciem dla Straży Miejskiej Raciborza w efektywnym monitoringu palenisk.

Kolejna droga z finansowaniem zewnętrznym: 396 000,00 zł

Miasto Racibórz sukcesywnie aplikuje oraz pozyskuje środki z budżetu województwa śląskiego uzyskiwanych na podstawie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (budowa i modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych).

W tym roku zadanie pn.: "Modernizacja - przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych nr 1/2024 - ul. Rudnicka na odcinku od ul. Podmiejskiej" zostało ujęte na liście rankingowej wniosków objętych dofinansowaniem środkami budżetu województwa śląskiego. Planowana wysokość dofinansowania to 80 % wartości inwestycji, czyli 396 000 zł.

W celu poprawy stanu technicznego i bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym rejonie planuje się przebudowę drogi polegającą na wykonaniu nawierzchni z betonu asfaltowego na podbudowie z tłucznia kamiennego na całym odcinku drogi o długości 990 m, szerokości drogi 4,0 m.

Strzelnica w Powiecie: 166 950,00 zł

Kolejne środki pochodzą z programu Strzelnica w Powiecie. Miasto Racibórz przeznaczy je na budowę nowoczesnej, wirtualnej strzelnicy przy Szkole Podstawowej nr 15. Dzięki temu raciborscy uczniowie poznają w praktyce umiejętności obronne i zapoznają się z działaniem broni palnej. W ten sposób raciborska młodzież zyska nowe miejsce do poszerzenia swoich horyzontów, pielęgnowania pasji i spędzania czasu w ciekawy sposób.

Trzy jednostki OSP dofinansowane: 17 200,00 zł

Trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej tj.: Sudół, Brzezie i Markowice, otrzymały dotacje celowe na zakup wyposażenia ratowniczego oraz odzieży specjalistycznej. Na ten cel przeznaczone zostanie 17 200 zł. Dofinansowanie pochodzi ze środków pozyskanych w ramach Marszałkowskiego Konkursu pt.: "Zwiększenie potencjału ratowniczego Ochotniczych Straży Pożarnych województwa śląskiego w 2024 r.".

Autor: raciborz.pl, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 maja 202411:32

Raport 998. Makabryczne odkrycie na terenie byłego Polmosu

Raport 998. Makabryczne odkrycie na terenie byłego Polmosu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności20 maja 202414:35

Błoto na jezdniach i zalana piwnica restauracji. Strażacka walka ze skutkami nawałnicy

Błoto na jezdniach i zalana piwnica restauracji. Strażacka walka ze skutkami nawałnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwanaście interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnicy, jaka przetoczyła się wczoraj, 19.05., na powiatem raciborskim odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP.

red., fot. OSP Strzybnik, (greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 maja 202400:03

Gwizdek powędrował na półkę. Zdzisław Matysiak zakończył sędziowską karierę

Gwizdek powędrował na półkę. Zdzisław Matysiak zakończył sędziowską karierę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Zdzisława Matysiaka (na zdj. z pucharem) kojarzy z pewnością wielu lokalnych piłkarzy, zarówno tych starszych jak i nieco młodszych. Doświadczony arbiter prowadził bowiem przez wiele lat spotkania na boiskach w regionie. Niestety, pana Zdzisława nie zobaczymy już na boisku w roli rozjemcy. W niedzielę, 19 maja zakończył sędziowską karierę.

(greh)
Aktualności22 maja 202412:41

Powołano nową prezes Wodociągów Raciborskich

Powołano nową prezes Wodociągów Raciborskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
20
red., źródło zdjęcia: hawle.com
Reklama
Aktualności20 maja 202411:26

Pozostawiona świeczka przyczyną pożaru w Łęgu

Pozostawiona świeczka przyczyną pożaru w Łęgu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna w Nędzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.