Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności2 kwietnia 202417:32

Raport 998. Monitoring w galerii, pożar w Borucinie, powalone drzewo. Świąteczny weekend strażaków

Raport 998. Monitoring w galerii, pożar w Borucinie, powalone drzewo. Świąteczny weekend strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Przez okres wielkanocnego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali łącznie dwanaście interwencji. Działania prowadzono praktycznie na terenie całego powiatu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 29.03.2024

O godzinie 15.07 do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie z instalacji wykrywania pożarów działającej w obiekcie handlowym przy ulicy Mickiewicza. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP. Po ich dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że nie występuje zagrożenie pożarowe. Alarm został więc zakwalifikowany jako alarm fałszywy z instalacji wykrywania.

Sobota, 30.03.2024

O godzinie 14.24 jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP pognały do Borucina na ulicę Kopernika. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania dotarła informacja o pożarze sterty śmieci pod lasem. Po dojeździe służb na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania zgłoszenie zostało potwierdzone. Strażackie działania polegały na ugaszeniu pożaru, rozgrzebaniu sterty oraz przelania pogorzeliska wodą. Przypuszczalną przyczyną zdarzenie mogło być podpalenie.

Niedziela, 31.03.2024

O godzinie 9.22 jeden zastęp z Reymonta został skierowany na ulicę Ogrodową w Raciborzu, gdzie w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym doszło do wejścia domowej czujki czadu w stan alarmu. Strażackie działania polegały na sprawdzeniu mieszkania zgłaszającego oraz pozostałych mieszkań w pionie. W żadnym z nich nie odnotowano obecności tlenku węgla. W związku z tym zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy.

Poniedziałek, 01.04.2024

Pierwsza poniedziałkowa interwencja miała miejsce o godzinie 15.47 w Cyprzanowie przy ulicy Janowskiej. Jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP prowadziły działania w związku z drzewem powalonym na drogę. Strażacy pocięli drzewo oraz usunęli pocięte kawałki w bezpieczne miejsce. Przyczyną zdarzenia był silny wiatr. Strat materialnych i osób poszkodowanych nie odnotowano.

O godzinie 19.40 zastępy PSP i OSP pognały do Bargłówki na ulicę Raciborską. Do komendy PSP w Raciborzu wpłynęło bowiem zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów. Podczas dojazdu na miejsce okazało się jednak, że zdarzenie ma miejsce już na terenie powiatu gliwickiego. W związku z tym zastępy JRG Racibórz zostały zawrócone do bazy.

Ostatnia weekendowa interwencja odnotowana została o godzinie 20.35 w Zabełkowie przy ulicy Bocznej. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla, po uprzednim zasłabnięciu w łazience. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że w łazience nie ma piecyka gazowego. Znajduje się on poza domem, w pomieszczeniu przylegającym do budynku jednorodzinnego. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz dokonaniu pomiaru atmosfery pod kątem obecności tlenku węgla. Obecności tego niebezpiecznego gazu nie stwierdzono.

Czytaj także

Białorusin wpadł do wykopu przy Ocickiej

Kożuch na Odrze pod mostem Zamkowym

Kolejny pożar w Turzu dziełem podpalacza

Tragiczna Wielkanoc przy Odpoczynkowej. Reanimacja nie przyniosła skutku

Pokłócił się z dziewczyną, otworzył okno i wyskoczył

Pięć strażackich zastępów w akcji w Kornicach 

Autor: red., fot. arch. portalu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 kwietnia 202418:54

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mimo niesprzyjającej aury lokalni sportowcy postarali się o sportowe emocje. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności21 kwietnia 202410:29

Rusza wielki proces grupy zajmującej się sprzedażą sterydów

Rusza wielki proces grupy zajmującej się sprzedażą sterydów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
informacja prasowa Prokuratury Okręgowej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.04.2024
19 kwietnia 202421:56

Nasz Racibórz 19.04.2024

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.