Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 marca 202422:54

Fita o biznes parku u zbiegu Batorego z Nowomiejską

Fita o biznes parku u zbiegu Batorego z Nowomiejską - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Kandydujący na urząd prezydenta Raciborza Michał Fita przekonywał dziś, że doprowadził do budowy nowego dworca PKP, a teraz chce zrobić kolejny milowy krok – zbudować biznes park ze strefą mieszkalną u zbiegu Batorego i Nowomiejskiej, na terenie PKS-u.

- Spotykamy się w nieprzypadkowym miejscu, bo w miejscu, które jest wizytówką miasta. Dworzec PKP od tylu lat straszył, a dzięki nam jest budowany! Trwa obecnie budowa nowego dworca, który przez ponad 27 lat odstrasza swoim wyglądem nie tylko pasażerów PKP, ale i samych mieszkańców – przekonywał dziś dziennikarzy Fita.

Głównym celem – jak dodał - jest przeniesienie warsztatów naprawczych PKS w inne miejsce, co pozwoli na uwolnienie cennego terenu w centrum miasta. Zamiast tego, planuje się wykorzystać ten obszar pod budowę mieszkań oraz biznes parku, co przyczyni się do ożywienia tego rejonu i stworzenia nowej przestrzeni dla mieszkańców oraz przedsiębiorców.

- Chcę dokończyć to co rozpocząłem. Najpierw doprowadziliśmy do budowy nowego dworca PKP, a teraz czas wykonać kolejny milowy krok dla rozwoju Raciborza - budowa strefy mieszkalno-handlowo-usługowej oraz biznes parku w tym kwartale! To jest możliwe, realne i konieczne – oznajmił Fita.

- Decyzja o przeniesieniu warsztatów naprawczych PKS wymaga współpracy pomiędzy miastem a powiatem, dlatego też kandydat na prezydenta zarekomendował kandydatów niezależnych do rady powiatu, którzy widzą w tym kroku szansę na dalszy rozwój miasta. Planowane inwestycje mają także na celu poprawę estetyki oraz funkcjonalności tej części Raciborza, co ma pozytywny wpływ na atrakcyjność miasta dla mieszkańców oraz potencjalnych inwestorów – czytamy w komunikacie.

- Kwartał ul. Nowomiejskiej jest położony w ścisłym centrum miasta, jednak jego obecna funkcja nie spełnia w pełni potrzeb mieszkańców ani ducha rozwoju miasta. Potrzeba tu nowej energii i nowego przeznaczenia. Trzeba ożywić strefę gospodarczą i zapewnić dostęp przedsiębiorcom do specjalistów. Dlatego proponujemy przeniesienie warsztatów i garaży PKS w inne miejsce i zmianę przeznaczenia tego kwartału w centrum mieszkalno-handlowo-usługowe z Biznes Pakiem, by mogły się tu rozwijać raciborskie przedsiębiorstwa i by ściągać tu nowych inwestorów – dodał.

Nowe plany dla kwartału ul. Nowomiejskiej w Raciborzu otwierają nowe perspektywy rozwoju miasta i stanowią kolejny krok w kierunku budowania lepszego i bardziej dynamicznego środowiska dla wszystkich jego mieszkańców.

- Rozmawiam z raciborskimi przedsiębiorcami i wiem, że w Raciborzu brakuje specjalistów. Ogólnie miasto coraz bardziej się wyludnia Dlatego tak potrzebne są nowe mieszkania. Ale potrzebne jest również wsparcie przez samorząd biznesu i jego rozwój. Przychodzę z konkretnymi i realnymi powiązaniami. Racibórz potrzebuje prezydenta, który będzie rozmawiał i słuchał przedsiębiorców. Bo to od rozwoju biznesu zależy rozwój miasta. Wierzę, że przekształcenie kwartału ul. Nowomiejskiej będzie ogromnym krokiem naprzód dla rozwoju naszego miasta. Nasze plany nie tylko zapewnią nowe miejsca do życia dla mieszkańców, ale także stworzą nowe możliwości dla biznesu i przedsiębiorców. Chcemy, aby Racibórz był miejscem, które inspiruje do działania i inwestowania”. Oczywiście nie da się tego zrobić tylko z pozycji miasta. Do tego są potrzebne współpraca i zaangażowanie na szczeblu obu samorządów miejskiego i powiatowego. Stąd nasza wspólna inicjatywa i wspólna deklaracja przeznaczenia tego miejsca – mówił Fita.

W konferencji udział wzięli: kandydat na prezydenta Michał Fita, kandydaci do rady miasta „KWW Michała Fity Dla Raciborza” - Anna Banaszek-Wycisk i Marian Czerner oraz kandydaci do rady powiatu "KWW Dla Ziemi Raciborskiej Niezależni i Michał Woś” - Szymon Szrot i Andrzej Poznakowski.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Kultura i edukacja12 kwietnia 202415:09

Voice your vision. Debata młodych w książnicy

Voice your vision. Debata młodych w książnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek 12 kwietnia Biblioteka w Raciborzu uczciła rozpoczynający się Europejski Tydzień Młodzieży zapraszając raciborską młodzież do debaty. W tym roku Europejski Tydzień Młodzieży odbywa się pod hasłem „Voice your vision. Democracy in action”. Demokracja w dzianiu to między innymi aktywne dzielenie się swoimi opiniami i wysłuchanie opinii innych.

Biblioteka Racibórz
Sport13 kwietnia 202422:15

Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w Rudniku. Świerczewska ze złotem, Michniewicz ze srebrem

Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w Rudniku. Świerczewska ze złotem, Michniewicz ze srebrem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwa medale to dorobek LKS Dąb Brzeźnica w rozegranych dziś, 13.04., Mistrzostwach Polski Juniorek U20 w zapasach kobiet.

red.
Reklama
Aktualności12 kwietnia 202411:37

Projekt Welcome – Library for Everyone. Książki po ukraińsku

Projekt Welcome – Library for Everyone. Książki po ukraińsku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
MiPBP w Raciborzu, fot. pexels.com/cottonbro studio
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.