Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 marca 202408:56

Ratusz chce pozyskać środki na renowację fortyfikacji

Ratusz chce pozyskać środki na renowację fortyfikacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Miasto Racibórz wraz z Gminą Rudnik przygotowują partnerski wniosek o dofinansowanie w ramach Działania FESL 2021-2027 nr 9.1. Zwiększenie roli kultury i turystyki w rozwoju subregionalnym - ZIT na realizację inwestycji, której celem będzie zwiększenie translokalnego ruchu turystycznego oraz podniesienie świadomości o tożsamości lokalnej. Nabór wniosków przewidziany jest w trzecim kwartale 2024 r. - czytamy w projekcie uchwały Rady Miasta dającej zielone światło do wspólnego aplikowania.

- Miasto Racibórz planuje przeprowadzić konserwację i ekspozycję średniowiecznych fortyfikacji miejskich na odcinku przy ul. Basztowej i ul. Drzymały wraz z utworzeniem ścieżki rekreacyjno - dydaktycznej wokół nich. Dodatkowym elementem inwestycji będzie poprawa otoczenia zabytków, w tym regeneracja obszarów zieleni. Gmina Rudnik planuje zrealizować inwestycję związaną z konserwacją filarów bramnych i murów wraz z odtworzeniem bramy do zespołu pałacowo-parkowego w Sławikowie. Projekt został wpisany do Strategii ZIT Subregionu Zachodniego przyjętej w dniu 23 stycznia 2024 r. podczas Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku pod pierwotnym tytułem „Zwiększenie roli kultury i turystyki w rozwoju subregionalnym poprzez ekspozycję średniowiecznych murów miejskich w Raciborzu”. Partnerzy uzgodnili, że liderem projektu będzie Miasto Racibórz - podano w uzasadnieniu.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport18 grudnia 202520:53

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO]

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartek, 18 grudnia, scena Raciborskiego Centrum Kultury wypełniła się emocjami. Tym razem nie za sprawą spektaklu teatralnego czy występu kabaretowego, lecz pierwszej w historii gali sportowej MKS Unii Racibórz. Wydarzenie stało się okazją do podsumowania mijającego roku, uhonorowania zawodników oraz wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy na co dzień wspierają funkcjonowanie i rozwój klubu.

(greh), fot. (greh), Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.