Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 marca 202415:31

Michał Fita o skandalu i hejcie. Nazwał prezydenta i prezesa Wodociągów gangiem Olsena

Michał Fita o skandalu i hejcie. Nazwał prezydenta i prezesa Wodociągów gangiem Olsena - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Poszło o niedzielną - jak relacjonował kandydujący na prezydenta Michał Fita - wizytę Dariusza Polowego i prezesa Wodociągów Raciborskich Michała Ziółkowskiego w Kietrzu. Obaj panowie mieli robić zdjęcia. Dzień później, 11 marca, na facebook.com pokazało się anonimowe konto Fita Dyrektor Kietrz, wyśmiewające Fitę.

Jak mówił dziś, 13.03., podczas briefingu M. Fita, panowie prezydent i prezes miejskiej spółki pojawili się w Kietrzu przed dyrekcją Tkalni Kietrz (Fita kieruje tą instytucją) "w ciemnych okularach i czapce z daszkiem niczym Gang Olsena".

11 marca na FB miał się pojawić profil Fita Dyrektor Kietrz. Na nim zdjęciach schodów i komentarz "Pan Dyrektor się tłumaczy swoim radnym, że te schody to mają być robione za "niedługo". Po pierwsze przynajmniej od trzech lat są w takim stanie i Pana Dyrektora nie ruszyło. Po drugie sprawienie, że nie rozwalają się w rękach, nie są zagrożeniem i nie oszpecają to minimalny nakład środków i pracy. Worek kleju i kilka płytek. Żadne tłumaczenie. A jak tam z opałem i zakupem węgla na poprzednia zimę Panu poszło? Nie było gdzieniegdzie zimno?".

Fita nazwał to skandalem, "fejkowym, anoninowym, hejterskim" kontem. - To treści zamieszczone w tonie bardzo często pojawiających się komentarzy na portalach. To pozwala się domyślać bardzo, bardzo wielu, można insynuować różnego rodzaju sytuacje – dodał.

Spotkanie zorganizował na pl. Długosza nieprzypadkowo, wspominając, że były załatwione pieniądze na jego remont. - Wygląda jak wygląda - skomentował. Na pytanie dziennikarza, jak odniesie się do sytuacji, że był wiceprezydentem miasta, kiedy Dariusz Polowy rezygnował z przebudowy placu, oddając do wojewódzkiej puli środki unijne, odparł "były i nie ma, przeznaczono je na bulwary, którym się sprzeciwiano, wylewaniu betonu nad Odrą, proszę sobie to przypomnieć".

Przypomnijmy, że w 2018 r. ówczesny prezydent Mirosław Lenk pozyskał z Unii Europejskiej prawie 5,6 miliona złotych, a z budżetu państwa 720 tysięcy złotych na przebudowę placu Długosza. Inwestycja miała ruszyć, ale Dariusz Polowy zrezygnował z realizacji zadania, a niedługo potem zabudowę placu Długosza zapowiedziały Eko-Okna. Pozyskane przez Lenka wsparcie wróciło do Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Blisko połowę tej kwoty udało się odzyskać na zagospodarowanie lewobrzeżnych bulwarów w oparciu o gotowy projekt pozostawiony przez ekipę Lenka. Eko-Okna z planów kupna pl. Długosza zrezygnowały. Pozostaje on w stanie, w jakim był w czasach PRL-u.

Co do schodów, Fita tłumaczył, że w Tkalni Kietrz trwa remont, a schody będą odnowione w dalszym etapie.

Fita pokazał zdjęcia z monitoringu, ale z zasłoniętymi twarzami. Zapewnił, że rozpoznał na nich Dariusza Polowego i Michała Ziółkowskiego. Na pytanie dziennikarza, kim jest "podpaskowy" Fita odparł, że to Dariusz P.
Sprawa trafiła na policję. - Jest rozwojowa, będę o niej informował - zakończył Fita.

muzeumggggff

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności22 kwietnia 202409:31

Czarny dym przy Stalmacha

Czarny dym przy Stalmacha - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Czytelniczka
Aktualności20 kwietnia 202408:28

Jubileuszowa edycja konkursu piosenki hiszpańskiej w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Jubileuszowa edycja konkursu piosenki hiszpańskiej w Raciborzu [FOTO i WIDEO]  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Konkurs organizowany przez II LO im. Adama Mickiewicza w tym roku obchodzi swoje 10-lecie. Pierwsze miejsce w jubileuszowej edycji zajęła Łucja Kamalla z zespołem.

Marta Wawoczny
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 kwietnia 202420:43

XXVII sezon Zoo-Mar JP Telebim RLPS przeszedł do historii [FOTO i WIDEO]

XXVII sezon Zoo-Mar JP Telebim RLPS przeszedł do historii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wiele zagrywek, walka o każdą piłkę, bloki i asy serwisowe. To wszystko towarzyszyło miłośnikom siatkówki, którzy od października ubiegłego roku walczyli w XXVII sezonie Zoo-Mar JP Telebim RLPS. Dziś, 20.04., w hali OSiR przy Łąkowej rozegrano turniej finałowy.

red., fot. Jan Ptak
Aktualności22 kwietnia 202410:12

Mężczyzna z rozbitą głową na chodniku przy Bosackiej

Mężczyzna z rozbitą głową na chodniku przy Bosackiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Sport21 kwietnia 202418:54

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mimo niesprzyjającej aury lokalni sportowcy postarali się o sportowe emocje. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.04.2024
19 kwietnia 202421:56

Nasz Racibórz 19.04.2024

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.