Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 marca 202409:37

Sprostowanie prezydenta w sprawie lodowiska

Sprostowanie prezydenta w sprawie lodowiska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Sprostowanie do artykułu opublikowanego na portalu Nasz Racibórz w dniu 28 lutego 2024 r. pod tytułem „Poseł dotarł do dokumentów. Straż pożarna ma zastrzeżenia do lodowiska Polowego”.

Dotyczy tekstu: Poseł dotarł do dokumentów. Straż pożarna ma zastrzeżenia do lodowiska Polowego

Szanowna Redakcjo,

W związku z artykułem opublikowanym na Państwa portalu dnia 28 lutego br. pod tytułem „Poseł dotarł do dokumentów. Straż pożarna ma zastrzeżenia do lodowiska Polowego, na podstawie art. 31a ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe (Dz.U. z 2018 r., poz. 1914 ze zm.) wnoszę o publikację niżej przedstawionego sprostowania.

1. Nieprawdą jest co napisał pan Redaktor Grzegorz Wawoczny, że „Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach ma poważne wątpliwości związane z zaprojektowana powłoką namiotową.”. Prawda jest taka, że Straż Pożarna nie miała i nie ma zastrzeżeń do lodowiska budowanego w Raciborzu, prowadziła tylko postępowanie wyjaśniające, w wyniku którego stwierdziła poprawność dokumentacji projektowej. Straż Pożarna nigdy nie wydała żadnej decyzji, że ma jakiekolwiek zastrzeżenia. Wynika to z analizy załączonych do artykułu przez pana G. Wawocznego dokumentów. Pozwolenie na budowę nie zostało ani wstrzymane, ani zmienione i dalej jest w mocy prawnej. Projekt budowy lodowiska jest prawidłowy, zgodny z przepisami p.poż. Artykuł został zmanipulowany i nie mam złudzeń, że takie działanie autora artykułu pana G. Wawocznego wpisuje się w szeroko zakrojone działania Radnych, blokujące budowę taniego i bezpiecznego lodowiska, które w dodatku będzie również tanie w utrzymaniu. Na końcu tego wątku należy dodać rzecz najważniejszą, że nikt z Urzędu Miasta nie zajmował się projektowaniem lodowiska ani nie załatwiał pozwolenia na budowę. Przetarg na budowę lodowiska został ogłoszony w formule „projektuj i buduj”, dlatego firma, która wygrała przetarg samodzielnie zajmuje się projektem, uzyskaniem pozwolenia na budowę i samą budową. Autor artykułu pan G. Wawoczny wiedział o tym, że Urząd Miasta nie zajmował się projektem i pominął tą informację przez co dokonał manipulacji, próbując na Urząd Miasta zrzucić negatywny wydźwięk rzekomych problemów z bezpieczeństwem pożarowym powłoki namiotowej lodowiska.

2. Dalej w artykule G. Wawoczny pisze nieprawdę „Rządzący w Radzie Miasta...optowali za budową pełnowymiarowego lodowiska...zabezpieczyli środki”. To zdanie autora jest nieprawdziwe i jest manipulacją, że rzekomo Radni zabezpieczyli środki na pełnowymiarowe lodowisko. A prawda jest zupełnie inna. Radni zabezpieczyli tylko 12 mln zł w budżecie a pełnowymiarowe lodowisko kosztuje minimum 20 mln zł. Kilka lat temu, gdy pan M. Fita pokazał na sesji nie projekt a tylko koncepcję i niepełny kosztorys a tylko częściowy (bez rolby, bez wyposażenia, bez parkingów, itp., itd.), to kwota w tym kosztorysie wynosiła 15 mln zł. Jeżeli doliczymy brakujące elementy lodowiska w tym kosztorysie i podwyżki cen za materiały i roboty budowlane z ostatnich lat to na dzień dzisiejszy takie pełnowymiarowe lodowisko będzie kosztować minimum 20 mln zł. Z tego powodu pisanie przez pana G. Wawocznego treści o rzekomym zabezpieczeniu środków są manipulacją. Gdyby Radni blokujący budowę taniego lodowiska naprawdę chcieli zbudować pełnowymiarowe lodowisko, to powinni w budżecie zabezpieczyć 20 mln zł na taką inwestycję a tego nie zrobili, bo zabezpieczyli tylko 12 mln zł. Miasto musiało ogłosić przetarg na budowę lodowiska w ramach budżetu 12 mln zł. Urzędnicy miejscy postąpili więc zgodnie z życzeniem Radnych, którzy chcieli mieć lodowisko za 12 mln zł. Przetarg na obecnie budowane lodowisko zamknął się kwotą jaką ustalili Radni ok. 12 mln zł. Urząd Miasta postąpił więc zgodnie z wolą Radnych i rozpoczął budowę lodowiska za 12 mln zł, bo Radni dali tylko 12 mln zł na jego budowę.

3. Na zakończenie mieszkańcy Raciborza zasługują na ważną informację niepodaną w artykule G. Wawocznego, że podobne lodowiska jeżeli chodzi o przykrycie powłoką namiotową zostały wybudowane i są użytkowane z wielkim powodzeniem i zadowoleniem mieszkańców w wielu innych miastach w Polsce takich jak: Tczew, Radzyń Chełmiński, Ostrów Wielkopolski, Jelenia Góra, Mogilno, Kępno, Łomianki, Gdańsk, Bydgoszcz, Rybnik, Szczecin i Osiek. Na dowód tego poniżej zdjęcia pokazujące powłokę namiotową na wielu różnych czynnych lodowiskach.

Joanna Stanisz-Cebula
kierownik
Biuro Prezydenta Miasta

Odpowiedź redakcji jutro

 

lodowisko11032024

Autor: materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.