Śląscy pogranicznicy nie żałują krwi

Pograniczna Grupa Krwi ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej rozpoczyna w tym roku nowy cykl akcji honorowego oddawania krwi.
Dzisiaj, 19 lutego, w ramach akcji honorowego krwiodawstwa do Komendy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej kolejny raz przyjechał specjalny ambulans do pobierania krwi. Akcję zorganizował klub HDK PCK Pograniczna Grupa Krwi, działający przy Śląskim Oddziale Straży Granicznej. Klub został założony przez grupę honorowych dawców krwi, zarówno funkcjonariuszy jak i pracowników i rozpoczął swoją działalność 8 marca 2022 roku.
Dziś do mobilnego punktu poboru krwi, tzw. krwiobusa, zgłosiło się 21 funkcjonariuszy i pracowników. Żaden z leków dotychczas otrzymywanych nie jest w stanie dorównać krwi, której źródłem jest człowiek oddający krew dla innego człowieka, by ratować jego życie. Dzisiaj zebrano 9.450 ml tego drogocennego płynu.
Do udziału w akcjach poboru krwi HDK PCK „Pograniczna Grupa Krwi” działający przy Śląskim Oddziale Straży Granicznej zaprasza wszystkich honorowych dawców krwi należących do klubu, a także osoby niezrzeszone. Szczególnie mile widziane będą osoby niezdecydowane, które do tej pory jeszcze nie oddawały krwi. Pierwsze oddanie krwi jest bardzo bezpieczne, ponieważ na wszystkich etapach jej oddawania używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym nie ma zagrożenia zakażeniem czynnikami chorobotwórczymi. Oddawanie krwi nie szkodzi zdrowiu, a dodatkowo bardzo czytelnie propaguje ideę honorowego krwiodawstwa w formacji Straży Granicznej.
Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy oraz zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach.
Oddając krew ratujesz życie













![I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765557622jubileusz80lo1-570-kopia-.jpg)







![Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17656121671764980271bez-nazwy-107-.jpg)


![Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765615007bez-nazwy-346-.jpg)








![Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765620050dsc-7094-duz-y-.jpeg)






























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany