Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 lutego 202408:30

An Orange from Jaffa. Montaż nagrodzonego filmu to dzieło raciborzanki

An Orange from Jaffa. Montaż nagrodzonego filmu to dzieło raciborzanki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Mohammed, młody Palestyńczyk, desperacko szuka taksówki, która przewiezie go przez izraelski punkt kontrolny. Kierowca Farouk odkrywa, że ​​Mohammedowi nie udało się już przekroczyć punktu kontrolnego. Zaczynają się kłopoty - to krótki opis filmu Mohammeda Almughanni, zwycięzcy jednego najważniejszych festiwali kina krótkometrażowego na świecie. W ekipie raciborzanka, Natalia Jacheć.

- AN ORANGE FROM JAFFA zwycięzcą w Clermont-Ferrand! Film w reżyserii naszego absolwenta - Mohammeda Almughanni, wygrywa jeden z najważniejszych festiwali kina krótkometrażowego na świecie! INTERNATIONAL GRAND PRIX Clermont-Ferrand ISFF 2024 trafia w ręce absolwenta reżyserii naszej Szkoły. Wśród twórców filmu także nasi absolwenci: producentami filmu są Patryk Sielecki oraz Marcin Malatyński, absolwenci produkcji; autorem zdjęć absolwent Wydziału Operatorskiego - Maciej Edelman, montaż: Natalia Jacheć, która ukończyła montaż w naszej Szkole, plakat do filmu jest dziełem absolwentki animacji naszej Uczelni - Kariny Paciorkowskiej - informuje łódzka filmówka.

- Nagroda Clermont-Ferrand ISFF to w świecie filmu ogromne wyróżnienie! W tegorocznym Konkursie Międzynarodowym francuskiego festiwalu znalazło się 66 filmów z 52 krajów. Producentem filmu AN ORANGE FROM JAFFA jest Studio Filmowe INDEKS wspólnie z Lumisenta oraz Synecdoche (Francja). Za produkcję z ramienia Studia Filmowego INDEKS odpowiada Marcin Malatyński - dodano w komunikacie.

Natalia Jacheć to absolwentka I LO w Raciborzu, w 2020 r. ukończyła montaż filmowy na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Ma na swoim koncie spory dorobek. To córka znanego w Raciborzu przedsiębiorcy, Wiesława Jachecia.

fot. Sylwia Olszewska/FB Festiwal Młodzi i Film, z lewej Anna Pawluczuk, z prawej Natalia Jacheć

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202409:43

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO]

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Krzyżanowice:

Kolejne w ciągu kilku dni zdarzenie na skrzyżowaniu na Krzyżanowice, Owsiszcze, Tworków i czeską Hat’. Tym razem udział brały w nim trzy pojazdy. Co ciekawe, za kierownicami każdego z pojazdów znajdowali się obywatele Republiki Czeskiej.

red., fot. FB/OSP KSRG Krzyżanowice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.