Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 lutego 202415:18

List do redakcji. Pracownicy RCR R3 sprzeciwiają się pisaniu głupot

List do redakcji. Pracownicy RCR R3 sprzeciwiają się pisaniu głupot - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

List do redakcji. Stanowisko pracowników RCR w sprawie upowszechniania nieprawdziwych informacji na temat miejskiego składowiska odpadów w Raciborzu.

My, pracownicy miejskiego składowiska odpadów (RCR), zdecydowanie sprzeciwiamy się upowszechnianiu fałszywych informacji i danych na temat odpadów składowanych w Raciborzu oraz stanu samego składowiska.

W ostatnim czasie pojawiło się szereg informacji - upowszechnianych przez lokalne środki masowego przekazu: portal „Nasz Racibórz" czy „Nowiny" oraz indywidualne konta w social mediach - które w sposób całkowicie nieprawdziwy przedstawiają sytuację oraz pracę miejskiego składowiska odpadów i samej spółki RCR.

Zbliżające się wybory samorządowe dodatkowo nasiliły ilość kłamstw i manipulują, na temat RCR oraz odpadów przez nas składowanych, powodując powstanie fałszywego obrazu zarówno przedsiębiorstwa jak i naszej codziennej pracy w oczach mieszkańców miasta.

SPRZECIWIAMY SIĘ:

1. Pisaniu głupot o tym, że na składowisko odpadów przyjmowane są odpady toksyczne czy niebezpieczne (jak czytamy w "listach otwartych" miejscowych polityków i kandydatów). To nieprawda!

2. Traktowaniu składowiska i kompostowni, gdzie codziennie wykonujemy ciężką i odpowiedzialną pracę dla dobra mieszkańców miasta oraz środowiska naturalnego, jako miejsca, gdzie rzekomo dzieją się "zbrodnie': Nic takiego nie ma tutaj miejsca!

3. Traktowaniu nas - pracowników składowiska -jak przedmioty, jak uczestników rzekomych bezprawnych czy nielegalnych działań! To nieprawda! My też jesteśmy mieszkańcami Raciborza, my też mamy i wychowujemy tutaj swoje dzieci i wnuki, my też pijemy wodę z miejskiego wodociągu i nawozimy ogródki naszym biokompostem "Ra kor''! Na własne oczy, bezpośrednio i codziennie widzimy co przywożone jest na składowisko - gdybyśmy mieli chociaż cień wątpliwości, na pewno byśmy reagowali - dla dobra mieszkańców i nas samych, żyjących tutaj razem z Wami.

4. Podejmowaniu przez lokalnych polityków i niektórych radnych działań, mających na celu odebranie spółce komunalnej RCR zarządzania składowiskiem odpadów i przekazania go prywatnej spółce Empo/. To dopiero będzie zbrodnia! Cały system gospodarowania odpadami w mieście stanie się wówczas całkowicie pozbawiony kontroli a ceny za odpady wzrosną wielokrotnie, jak pokazują to doświadczenia innych miast.

Wreszcie sprzeciwiamy się wmawianiu mieszkańcom Raciborza, że to składowisko odpadów lub kompostownia jest źródłem uciążliwego smrodu na Brzeziu! My to wiemy najlepiej, bo jesteśmy na miejscu i widzimy co się dzieje.

Smród przychodzi z instalacji przetwarzania odpadów, którą prowadzi spółka Empol! Nie wierzcie tym, którzy piszą i mówią inaczej! A jak chcecie się przekonać, kto smrodzi w mieście - zapraszamy do nas o każdej porze! Sami powąchacie i zrozumiecie, że ataki na RCR i miejskie składowisko to gra polityczna i fałszywa propaganda przedwyborcza. A kto nie może przyjść - niech obserwuje kamery, które ustawiliśmy na składowisku i kompostowni, żebyście mogli 24 godziny na dobę obserwować, że nic złego się u nas nie dzieje!

Nie dajcie się zastraszyć kłamstwom rozpowszechnianym wyłącznie dla osiągnięcia celów politycznych i nie mających żadnych podstaw w faktach czy dokumentach.

My też chcemy żyć zdrowo i bezpiecznie, a odpadami w Raciborzu gospodarować tak, jak dotychczas - w sposób mądry, zrównoważony i odpowiedzialny.

JAK NAPRAWDĘ WYGLĄDA NASZA PRACA?
1. Przestrzegamy procedur przyjmowania odpadów innych niż niebezpieczne i neutralne, zgodnie z posiadanymi zezwoleniami oraz wymogami prawnymi;

2. Podejmujemy działania mające na celu minimalizację skutków istnienia składowiska odpadów poprzez inwestowanie w nowoczesny sprzęt specjalistyczny, dzięki któremu zapewniamy dłuższą żywotność obiektu i bezpieczeństwo jego funkcjonowania;

3. Rozwijamy prace badawczo-rozwojowe we współpracy z uczelniami wyższymi, w celu stosowania w codziennej pracy najnowocześniejszych technologii zarządzania i gospodarowania odpadami w mieście;

4. Prowadzimy jasną i otwartą politykę informacyjną, zarówno na naszej stronie internetowej jak i w mediach, prostując oczywiste kłamstwa i nieprawdy o naszej pracy oraz zapewniając mieszkańcom Raciborza bezpośredni dostęp do obrazu telewizyjnego II na żywo" ze składowiska;

5. Produkujemy dla Was naturalny kompost II Rakor; (Raciborski Kompost Organiczny) który wytwarzamy z odpadów zielonych przywożonych głównie przez Was, dla dobra naszych ogrodów i pól uprawnych;

6. Szkolimy się i poprawiamy nasze kompetencje i kwalifikacje zawodowe, żeby działalność składowiska była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców i środowiska naturalnego;

7. Korzystamy z bazy BDO, elektronicznego systemu nadzoru, zapewniającego bezpieczny obrót wyłącznie takimi odpadami, które w Raciborzu można składować.

Pracownicy Raciborskiego Centrum Recyklingu R3 (osiemnaście podpisów)

Autor: list do redakcji, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności6 grudnia 202522:55

Zamkowa parada świętego Mikołaja przyciągnęła tłumy [FOTO i WIDEO]

Zamkowa parada świętego Mikołaja przyciągnęła tłumy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Zamek Piastowski, Robert Ambroziewicz
Aktualności6 grudnia 202513:17

Procesja konna do Mikołaszka – żywa tradycja Krzanowic [FOTO i WIDEO]

Procesja konna do Mikołaszka – żywa tradycja Krzanowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Kiedyś procesja z kościoła pw. św. Wacława do kościółka pw. św. Mikołaja (Mikołaszka jak mawiają miejscowi) ruszała wczesnym rankiem. Dziś wyrusza przed południem, by więcej osób mogło wziąć udział w pielęgnowanej do dziś tradycji, a także uczestniczyć we Mszy św.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 grudnia 202501:51

Kiermasz świąteczny w SP 15. Rękodzieło, gastronomia i występy uczniów [FOTO i WIDEO]

Kiermasz świąteczny w SP 15. Rękodzieło, gastronomia i występy uczniów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu odbył się 5 grudnia kiermasz świąteczny, który połączył prezentację rękodzieła, ofertę gastronomiczną oraz występy artystyczne uczniów.

Jan Ptak
Aktualności6 grudnia 202513:25

Jasełka i kiermasz na Płoni

Jasełka i kiermasz na Płoni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany
Reklama
Reklama
Aktualności7 grudnia 202509:34

XII Mikołajkowe Zawody Pływackie i jarmark w ZSOMS [FOTO i WIDEO]

XII Mikołajkowe Zawody Pływackie i jarmark w ZSOMS [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

6 grudnia 2025 r. na pływalni ZSOMS odbyły się XII Mikołajkowe Zawody Pływackie. Jedyna taka impreza w regionie zgromadziła blisko 400 młodych pływaków, a na trybunach – najwierniejszych kibiców.

M. Kościelniak
Reklama
Sport6 grudnia 202523:59

Mikołajkowe zmagania najmłodszych. Turniej pełen emocji i sportowej radości [FOTO]

Mikołajkowe zmagania najmłodszych. Turniej pełen emocji i sportowej radości [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Hala Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Łąkowej w Raciborzu w sobotę, 6 grudnia, wypełniła się gwarą, dziecięcą energią i sportową rywalizacją. Wszystko za sprawą mikołajkowego turnieju piłkarskiego, który zorganizował MKS Unia Racibórz w ramach cyklu Winter Futsal Cup. W wydarzeniu uczestniczyli młodzi adepci piłki nożnej, którzy tym razem nie tylko rywalizowali na parkiecie, ale przede wszystkim celebrowali radość ze wspólnej gry.

(greh), fot. Oskar Tomeczek, (greh)
Reklama
Reklama
Sport7 grudnia 202523:19

Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN]

Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wiele sportowych emocji czekało na kibiców w trakcie minionego weekendu. Grali piłkarze halowi, siatkarze z Raciborza, ich koleżanki po fachu z Krzanowic, koszykarki RKK AZS Racibórz oraz piłkarki ręczne pietrowickiego Startu. Sprawdź, jak poradziły sobie poszczególne zespoły. W galerii zdjęcia z niedzielnych meczów Halowej Ligi Piłki Nożnej.

(greh)
Reklama
Aktualności6 grudnia 202510:53

Wieczór francuski na Zamku Piastowskim. Przed nami muzyczna podróż do Hiszpanii [FOTO i WIDEO]

Wieczór francuski na Zamku Piastowskim. Przed nami muzyczna podróż do Hiszpanii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

5 grudnia na Zamku Piastowskim odbył się wyjątkowy wieczór w klimacie francuskiej muzyki i opowieści, przygotowany we współpracy z Powiatem Raciborskim. 12 grudnia muzyczna, świąteczna podróż do Hiszpanii.

Zamek Piastowski, fot. D. Kruty
Reklama
Reklama
Sport6 grudnia 202503:03

Siatkarski dreszczowiec w Raciborzu. Pierwsza faza sezonu zakończona awansem do najlepszej ósemki [FOTO i WIDEO]

Siatkarski dreszczowiec w Raciborzu. Pierwsza faza sezonu zakończona awansem do najlepszej ósemki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Klub Siatkarski Racibórz zakończył pierwszą część sezonu 2025/2026 I ligi śląskiej mężczyzn zgodnie z założeniami. Zespół prowadzony przez Marcina Polowczyka przypieczętował awans do fazy gry o miejsca 1–8 po emocjonującym i nieprzewidywalnym meczu przeciwko Volley Concept Katowice. 

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport7 grudnia 202518:04

Koszykówka: Proste błędy i nieskuteczność pogrążyły RKK [FOTO i WIDEO]

Koszykówka: Proste błędy i nieskuteczność pogrążyły RKK [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielne popołudnie, 7 grudnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu rozegrano spotkanie VI kolejki II ligi kobiet. Zespół RKK AZS Racibórz prowadzony przez Marcina Parzonkę podejmował drużynę MKS MOS AZS UŚ Katowice, czyli rywala plasującego się wyżej w ligowej tabeli i dysponującego większym doświadczeniem na tym poziomie rozgrywkowym.

(greh)
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.