Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 lutego 202417:41

Echo kontra Fakty. Rozpętała się raciborska wojna gazetkowa

Echo kontra Fakty. Rozpętała się raciborska wojna gazetkowa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Przedwyborczej tradycji stało się zadość. Raciborskie frakcje zaczęły się obijać papierem, a dokładnie gazetkami.

W magię gazetek wierzy obecna ekipa z Batorego i jej przeciwnicy. Adresaci to głównie starsi mieszkańcy, częściej stawiający się przy urnach wyborczych, ale rzadziej (takie jest przekonanie) korzystający z Internetu. To grupa, do której nie dociera okładanka internetowym hejtem. Nic więc dziwnego, że mamy kolejne gazetkowe starcie.

Nic za swoje – mówił w 2018 r. Dariusz Polowy w wywiadzie dla Dziennika Zachodniego i choć chodziło o pozyskiwanie środków zewnętrznych, to obecny włodarz posiadł też sztukę promowania swojej osoby za pieniądze podatników albo miejskich spółek. Ci pierwsi płacą za billboardy i plakaty, te drugie za reklamy w bezpłatnej gazetce Echo Raciborza, wydawanej przez spółkę z Tychów. W najnowszym, piątym numerze są reklamy Wodociągów Raciborskich, Przedsiębiorstwa Robót Drogowych (to, które remontuje Rybnicką) oraz Raciborskiego Centrum Recyklingu R3 (dawny Zakład Zagospodarowania Odpadów). We wszystkich spółkach Dariusz Polowy pełni funkcję zgromadzenia wspólników. Być może z tego powodu na większości stron tytułu uśmiechnięty włodarz, żadnej krytyki, za to uderzenie w opozycyjne kluby, bez ich stanowiska. Echo to także witryna www zamieszczająca teksty o władzach miasta, ale tylko pozytywne.

Oponenci nie śpią. Mają nieco pod górkę, bo musieli sięgnąć do własnej kieszeni, drukując Fakty z Batorego. Gazetka bez oznaczenia wydawcy od kilku dni trafia do raciborskich skrzynek pocztowych. Tu z kolei tylko krytyka Polowego, czcionka wymagająca użycia lupy (być może o to chodzi, by seniorzy dobrze się wczytali) i tylko dwóch autorów, którzy mieli odwagę się podpisać. To były prezydent Andrzej Markowiak i Roman Majnusz, piszący o „trwającej walce z niebezpiecznym odorem na Brzeziu”. Kilka tekstów, m.in. Racibórz miał być wielki, tylko ostatnio trochę się skurczył, publikowano wcześniej na lokalnym portalu Dzisiaj w Raciborzu (na dzień 04.02. nie oznaczono jego wydawcy). Dużo tam radnego powiatowego Tomasza Cofały (Razem dla Ziemi Raciborskiej), związanego z T. Wojnarem.

Wymiana gazetkowych ciosów ma w Raciborzu długą tradycję. Druk o antyniemieckim wydźwięku uderzał w 2014 r. w Annę Ronin z Mniejszości Niemieckiej, kontrakandydatkę Mirosława Lenka w II turze. Do dziś nie wiadomo, kto go wydał i sfinansował. Cztery lata później w niewybredny sposób zaatakowano wójta Pietrowic Wielkich. Tam jego oponenci pokazali się na zdjęciach. W 2022 r. gazetkami w Tadeusza Wojnara i zarząd spółdzielni uderzyła Nowoczesna Społeczność Mieszkańców w Raciborzu (po witrynie www nie ma już śladu), chcąca zmian personalnych na Wileńskiej. Nowym prezesem miał zostać Krzysztof Żychski, naczelnik miejskiej oświaty, oficjalnie wsparty przez Dariusza Polowego.

Autor: (waw), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202409:43

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO]

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Krzyżanowice:

Kolejne w ciągu kilku dni zdarzenie na skrzyżowaniu na Krzyżanowice, Owsiszcze, Tworków i czeską Hat’. Tym razem udział brały w nim trzy pojazdy. Co ciekawe, za kierownicami każdego z pojazdów znajdowali się obywatele Republiki Czeskiej.

red., fot. FB/OSP KSRG Krzyżanowice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.