Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 stycznia 202420:21

Z dyrektora Eko-Okien na fotel wójta Pietrowic Wielkich. Adam Wajda ogłosił start w wyborach

Z dyrektora Eko-Okien na fotel wójta Pietrowic Wielkich. Adam Wajda ogłosił start w wyborach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Pietrowice Wielkie:

W pietrowickiej Gospodzie u Kowala odbyło się dziś, 22.01., spotkanie Adama Wajdy, dyrektora w Eko-Oknach, oraz mieszkańców gminy Pietrowice Wielkie. W trakcie wydarzenia obecny przewodniczący Rady Powiatu ogłosił chęć startu w wyborach samorządowych. Powalczy o fotel wójta.

- Wszyscy tutaj obecni mamy gminę Pietrowice Wielkie w sercu i staramy się w tej naszej małej ojczyźnie żyć na co dzień. Mamy jednak także swoje marzenia, mówiące o rozwoju, by gmina była jeszcze piękniejsza, bardziej przyjazna, byśmy wszyscy mieszkali w tej gminie jak u siebie, czuli się zwartą, ciekawą, dobrze rozwijającą się społecznością, w której jest miejsce dla wszystkich, zarówno dla młodszych, jak i dla starszych – powiedział Adam Wajda na rozpoczęcie środowego spotkania.

Były sekretarz gminy Pietrowice Wielkie wspomniał także, że już teraz są pomysły na rozwój gminy. - Są dziś pomysły. Nie mogą one jednak zostać tylko w pamięci, by stały się historią, którą kiedyś chciałem zrealizować. Stoimy tutaj, żeby wszystkich zaprosić do czegoś, co przed nami, czyli nowego rozkwitu gminy Pietrowice Wielkie. Chcemy po prostu te nasze marzenia ziścić w codzienności, zarówno te małe, te trochę większe jak i te bardzo duże – mówił.

Adam Wajda podkreślił, że Pietrowice Wielkie są gminą z ogromnym potencjałem, zarówno ludzkim jak i wielu innych aspektach. - Chcielibyśmy wykorzystać ten potencjał, bo posiadać go to raz, ale umieć go wykorzystać, przekuć na piękno rozwoju i piękno codziennego mieszkania, to sztuka, którą podjęliśmy w wielu aspektach. Chcemy iść do przodu, pokazać, że jest możliwe, by gmina była znów gminą, która wyprzedza innych, w której są nowości, że jest ciekawa, proponuje ciekawą formułę życia i spędzania wolnego czasu, zarówno dla tych najmłodszych jak i tych starszych – kontynuował.

Głos zabrał także obecny radny powiatowy Szymon Bolik, na co dzień mieszkaniec Krowiarek. - Mówisz o sztuce Adamie, ale sztuką jest zabierać głos po tobie, by powiedzieć coś, czego nie powiedziałeś. Skoro jest tutaj tylu wspaniałych ludzi, a jest to tylko część, bo cała reszta z pewnych względów po prostu nie mogła się dziś pojawić, mimo że by i chciała. Jest wiele pomysłów, różne spojrzenia na życie. Jako samorząd powinniśmy odpowiadać na te potrzeby, na te różne pomysły. Wydaje mi się, że trzeba się wsłuchiwać w głosy przeciętnego obywatela, po to by te inicjatywy były również w dużej mierze oddolne. To jest kluczowe. Ufam, że w pewien sposób będziemy mogli się dostosować do zmian, które następują. Rzeczywistość jest teraz bardzo dynamiczna. Liczę na to, że będziemy mogli wspólnie działać właśnie by dla wspólnego dobra czynić gminę lepszą – powiedział.

Podczas spotkania uchylono także rąbka tajemnicy odnośnie pomysłów obecnych na spotkaniu mieszkańców gminy. - To nie są obiecanki, każdy z tych ludzi już w życiu wiele zrobił. Każdy z nas inicjował różne ciekawe rzeczy, mógł je zrealizować i może się tym pochwalić. Myślę, że dziś jest to realne i nie są to tylko marzenia i zapowiedzi, ale coś, co jesteśmy w stanie zrealizować – stwierdził Adam Wajda.

Wśród pomysłów znalazły się: budowa przedszkola i żłobka dla mieszkańców, by ulżyć młodym rodzicom i dać lepszy start dzieciom, organizacja centrum sportowego dla wszystkich pokoleń, rozbudowa i scalenie ścieżek rowerowych na terenie gminy dla poprawy bezpieczeństwa, bezpłatne centrum rozrywki tzw. figloraj dla dzieci, usprawnienie infrastruktury oraz dopilnowanie sprawy obwodnicy, stworzenie aplikacji mobilnej informującej mieszkańców o wydarzeniach w gminie. Organizatorzy spotkania zapowiedzieli zdradzenie kolejnych pomysłów na gminę podczas spotkań z mieszkańcami.

Autor: (greh), gpiszczan@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202409:43

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO]

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Krzyżanowice:

Kolejne w ciągu kilku dni zdarzenie na skrzyżowaniu na Krzyżanowice, Owsiszcze, Tworków i czeską Hat’. Tym razem udział brały w nim trzy pojazdy. Co ciekawe, za kierownicami każdego z pojazdów znajdowali się obywatele Republiki Czeskiej.

red., fot. FB/OSP KSRG Krzyżanowice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.