Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 stycznia 202413:16

Racibórz. Nabór wniosków do Inicjatywy Lokalnej 2024 trwa

Racibórz. Nabór wniosków do Inicjatywy Lokalnej 2024 trwa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Mieszkańcy Raciborza mogą już składać wnioski do Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta Racibórz w ramach Inicjatywy Lokalnej 2024. Nabór potrwa do 30 stycznia 2024 r. Inicjatywa Lokalna to forma współpracy Miasta Racibórz z mieszkańcami w celu wspólnego realizowania zadania publicznego na rzecz społeczności lokalnej.

W ramach Inicjatywy Lokalnej mieszkańcy Miasta Racibórz (bezpośrednio, za pośrednictwem organizacji pozarządowych lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie) mogą złożyć wniosek o realizację zadania publicznego do Urzędu Miasta Racibórz, m.in. w zakresie:

• działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych np. budowa, rozbudowa lub remont dróg, kanalizacji i sieci wodociągowej, stanowiących własność Miasta Racibórz, a także budynki i obiekty małej architektury,
• promocji i organizacji wolontariatu,
• działalności charytatywnej,
• nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania,
• działalności w sferze kultury fizycznej, turystyki i krajoznawstwa,
• podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej,
• ochrony przyrody, w tym zieleni miejskiej, ekologii i ochrony zwierząt oraz dziedzictwa narodowego,
• działalność na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego,
• porządek i bezpieczeństwo publiczne,
• kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego,
• rewitalizacja.

W tegorocznej edycji szczególnie premiowane będą rozwiązania proekologiczne. W ramach zespołu ds. zrównoważonego rozwoju, powołanego przez Prezydenta Miasta Racibórz zostały wypracowane nowe kryteria, które koncentrują się w dużej mierze na zwiększeniu ilości zieleni w mieście — ma to na celu stworzenie bardziej ekologicznego środowiska, sprzyjającego poprawie jakości życia mieszkańców oraz promowanie zrównoważonego rozwoju miasta.

Zapraszamy do zapoznania się z informatorem opracowanym przez ww. zespół, który szczegółowo opisuje możliwe do zastosowania rozwiązania wraz z przykładami.
Wkład własny w Inicjatywę Lokalną musi wynosić min. 25% całej wartości zadania i może on mieć następujące formy:
• praca społeczna,
• wkład rzeczowy,
• wkład finansowy.

Więcej informacji o inicjatywie lokalnej można znaleźć TUTAJ.

Autor: (um), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Styl życia4 czerwca 202612:12

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami parafii WNMP [FOTO i WIDEO]

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami parafii WNMP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Liczne grono wiernych uczestniczyło w uroczystości Bożego Ciała w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu. Tradycyjna procesja eucharystyczna po Mszy Świętej przeszła ulicami centrum miasta, gromadząc mieszkańców, którzy wspólnie dali świadectwo swojej wiary.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport4 czerwca 202623:58

Unia długo biła głową w mur. Po przerwie rozstrzygnęła mecz i wskoczyła na podium [FOTO]

Unia długo biła głową w mur. Po przerwie rozstrzygnęła mecz i wskoczyła na podium [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Przed czwartkowym spotkaniem trudno było znaleźć argumenty przemawiające za zespołem ze Szczejkowic. Unia Racibórz miała przed meczem aż 22 punkty przewagi nad Borowikiem, walczyła o miejsce w czołówce tabeli i występowała przed własną publicznością. Piłka nożna po raz kolejny pokazała jednak, że różnice widoczne w tabeli nie zawsze przekładają się na wydarzenia boiskowe.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport4 czerwca 202623:28

Młodzi piłkarze rywalizowali w Nędzy. InPost Cup pełen goli i sportowych emocji [FOTO]

Młodzi piłkarze rywalizowali w Nędzy. InPost Cup pełen goli i sportowych emocji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W Boże Ciało w Nędzy rozegrano turniej InPost Cup organizowany przez lokalny GMKS 21 Nędza. Młodzi zawodnicy rywalizowali równocześnie na czterech boiskach, a całe wydarzenie od początku przebiegało w sportowej, turniejowej atmosferze.

Oskar Tomeczek
Reklama
Aktualności3 czerwca 202622:28

Nowości książkowe w bibliotece

Nowości książkowe w bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.