Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności31 października 202308:55

Prezydenci spotkali się z mieszkańcami Ostroga

Prezydenci spotkali się z mieszkańcami Ostroga - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Niecałe 20 osób przyszło w sobotę do SP 1 na spotkanie z władzami miasta. Frekwencja, jak w pozostałych dzielnicach, nie należy do najwyższych.

Głównymi tematami poruszanymi w trakcie spotkania były remonty dróg, parkingów i oświetlenia, poruszono także temat budowy lodowiska i tężni. Prezydent przedstawił stan zaawansowania miejskich inwestycji. Przekazano plac budowy pod tężnię przy Królewskiej-Książęcej. To projekt z budżetu obywatelskiego, którego liderem jest radny z Ostroga, Michał Kuliga. Ze względu na koszty będzie realizowany w dwóch etapach. Finansowanie zapewniła Rada Miasta.

- Duże zainteresowanie wzbudził również temat stanu dróg i budowy parkingów przy ul. Książęcej, Cecylii, Rodziewiczówny. Prezydent zapewnił, że miasto będzie konsekwentnie działać i dążyć do poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych m.in. przez doświetlenie przejść dla pieszych. Dodatkowe doświetlenie pojawi się w okolicy ul. Elżbiety 30 - informuje ratusz.

- Mieszkańcy zwrócili uwagę na problemy na ul. Siwonia tj. uciążliwy huk, dymienie, odór i pył — wskazywali na okoliczny zakład przemysłowy jako źródło uciążliwości. Problemem jest też składowanie odpadów, śmieci i gruzu przy ulicy Siwonia. Prezydent zaproponował spotkanie w Urzędzie Miasta i rozmowę na wymienione tematy - dodano w komunikacie.

Z sali padło też pytanie o budowę lodowiska, skierowane między innymi do obecnego na sali radnego Marcina Ficy. Zdaniem mieszkańca, związanego z PiS Ludwika Gorczycy, Rada Miasta działa w tym temacie na szkodę raciborskiej młodzieży. Prezydent zapewnił, że lodowisko powstanie, ale miastu grożą 2 mln zł kary. Radny Fica wyjaśnił, że cofnięcie finansowania wynika z naruszenia przez prezydenta ustaleń w kwestii kształtu lodowiska. Radni optowali za pełnowymiarowym obiektem z normalnym dachem, prezydent wybrał mniejszy, z zadaszeniem brezentowym, a umowę podpisano w chwili, gdy było już wiadome, że Rada Miasta nie godzi się na to rozwiązanie i cofnie finansowanie.

Z każdego ze spotkań spisywany jest protokół, w którym zapisywane są wszystkie uwagi wniesione przez przybyłych mieszkańców celem ich późniejszej analizy i podjęcia odpowiednich działań. Dokument ten jest odczytywany przy okazji spotkań w kolejnym roku, a każdy z punktów jest omawiany i przedstawione są działania podjęte w danej kwestii.

Autor: red.,um, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 grudnia 202319:20

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO]

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Kiedyś procesja z kościoła pw. św. Wacława do kościółka pw. św. Mikołaja ruszała wczesnym rankiem. Dziś przed południem, by więcej osób mogło wziąć udział w pielęgnowanej do dziś tradycji, a także uczestniczyć we Mszy św.

fot. M. Basista/Fotoperla.eu, wideo G. Gąsior
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.