Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 października 202308:41

Stadion przy Srebrnej ma blisko dwa hektary nowej murawy

Stadion przy Srebrnej ma blisko dwa hektary nowej murawy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Blisko 2 hektary nowej murawy trawiastej, nowoczesny system nawadniania boisk, a do tego pole treningowe ze sztuczną nawierzchnią - to tylko niektóre z największych zmian, jakie nastąpiły na obiekcie Unii Racibórz tej jesieni. Dobiegła końca największa „zielona” inwestycja, która cieszyć będzie zawodników. Już teraz z dużego boiska korzystają najmłodsi adepci piłki nożnej.

Przy Srebrnej od ubiegłego roku trwają liczne inwestycje. Po wymianie ogrodzenia i odnowieniu budynków bramnych na głównej arenie sportowej zamontowano oświetlenie i świetlną tablicę wyników. Naświetlacze zawieszone na czterech słupach zapewniają natężenie światła pełnowymiarowemu boisku piłkarskiemu na poziomie 100 lx.

Po inwentaryzacji drzew, w kwietniu obiekt zyskał kolejne 52 graby. Obecnie jest ich tam aż 186. Zaraz po tym przystąpiono do prac nad płytami obu boisk.

Po przeprofilowaniu terenu i zainstalowaniu murawy z trawy naturalnej uzyskano powierzchnię 85 m x 160 m, która w całości będzie wykorzystana do prowadzenia treningów i rozgrywania meczów na pełnowymiarowym boisku. Cały teren wyposażony jest w system automatycznego nawadniania. Do tego w okolicy tablicy powstało pole treningowe ze sztuczną trawą o powierzchni 14 m x 11 m.

Przed piłkarską wiosną przy głównym boisku staną nowe wiaty dla zawodników rezerwowych i wiata dla służby medycznej. Małe boisko przeznaczone do rozgrywek w grupie wiekowej orlików, żaków i skrzatów zyskało system automatycznego nawadniania, zostało przeprofilowane i ma nową murawę z trawy naturalnej o wymiarach 70 m x 45 m. Zostało także doposażone w piłkochwyty i wiaty dla zawodników oraz nowe oświetlenie o natężeniu światła na poziomie 75 lx. Już wkrótce zainstalowana zostanie tablica wyników LED.

Zaprojektowanie i budowa systemu automatycznego nawadniania boisk wraz z rekultywacją terenu i montażem niezbędnej infrastruktury na stadionie Unii Racibórz to ponad 670 tysięcy złotych. Dzięki temu powierzchnia do gry wzrosła z niespełna 1 ha do blisko 2 ha.

Obecnie Srebrna wyposażana jest w system monitoringu wewnętrznego, który zasilany będzie Internetem światłowodowym. Jeszcze w październiku na terenie obiektu stanie wiata rowerowa ze stojakami na 15 rowerów. Przygotowany został także projekt parkingu dla 28 pojazdów, który jest planowany do realizacji na 2024 rok.

Już teraz z oferty sportowej Unii Racibórz korzysta prawie 200 zawodników, w 14 drużynach treningowych. Najmłodsi zawodnicy reprezentują rocznik 2019. Z klubem współpracuje 16 trenerów.

Autor: (um), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 grudnia 202319:20

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO]

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Kiedyś procesja z kościoła pw. św. Wacława do kościółka pw. św. Mikołaja ruszała wczesnym rankiem. Dziś przed południem, by więcej osób mogło wziąć udział w pielęgnowanej do dziś tradycji, a także uczestniczyć we Mszy św.

fot. M. Basista/Fotoperla.eu, wideo G. Gąsior
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.