Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 października 202313:19

Miasta Partnerskie Racibórz i Leverkusen łączą siły dla Ukrainy

Miasta Partnerskie Racibórz i Leverkusen łączą siły dla Ukrainy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Na przełomie września i października br. miało miejsce przekazanie wozu strażackiego oraz darów z partnerskiego miasta Leverkusen dla miasta Tyśmienica, w którym pośredniczyło miasto Racibórz. Jest to wynik długoletniej i owocnej współpracy miast partnerskich.

To właśnie w duchu tej współpracy, Miasto Racibórz i niemieckie miasto Leverkusen, już od wielu lat łączą swoje siły, by przynosić pozytywne zmiany i wsparcie tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne.

- W dniach 25-27 września br., czterech strażaków z Leverkusen zawitało do Raciborza, przywożąc ze sobą wyjątkowy dar - wóz strażacki. Ta inicjatywa była częścią większego projektu, który miał na celu pomoc strażakom w Ukrainie, w mieście Tyśmienica. Raciborscy strażacy przez wiele lat współpracowali z kolegami z Leverkusen, budując silne partnerskie relacje. Dzięki tej wymianie, udało się pozyskać nie tylko wóz strażacki, ale również dary, które miały zostać przekazane mieszkańcom Tyśmienicy - informuje magistrat.

30 września, w ramach tej akcji, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu przekazali wóz strażacki do jednostki w Przemyślu przy granicy w Korczowej. Tam partnerzy z Ukrainy przejęli misję dostarczenia go do Tyśmienicy.

5 października partnerzy z Tyśmienicy przybyli natomiast do Raciborza, aby odebrać dary przekazane przez jednostki z Leverkusen. Lista pomocy była imponująca - zawierała środki medyczne, żywność, wózki inwalidzkie, nosze, artykuły spożywcze oraz środki czystości. To nie tylko praktyczne wsparcie, ale także wyraz solidarności między miastami partnerskimi.

Cała akcja to efekt wieloletniej, owocnej współpracy między miastami partnerskimi. Jednak przedsięwzięcie nie powiodłoby się bez zaangażowania wielu osób, szczególne podziękowania należą się strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu za skoordynowanie całej akcji. Ta historia pokazuje, że przyjaźń i współpraca między miastami przekracza granice, przynosząc realne korzyści i nadzieję dla tych, którzy jej potrzebują.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 grudnia 202319:20

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO]

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Kiedyś procesja z kościoła pw. św. Wacława do kościółka pw. św. Mikołaja ruszała wczesnym rankiem. Dziś przed południem, by więcej osób mogło wziąć udział w pielęgnowanej do dziś tradycji, a także uczestniczyć we Mszy św.

fot. M. Basista/Fotoperla.eu, wideo G. Gąsior
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.