Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 września 202317:23

Mała Strzecha z pierwszym miejscem na Festiwalu Śląskie śpiewanie

Mała Strzecha z pierwszym miejscem na Festiwalu Śląskie śpiewanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

„Mała Strzecha” z Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha” im. Joli Rymszy, działającego w Raciborskim Centrum Kultury, zdobyła wczoraj tj. 24 września pierwsze miejsce na XXIX Regionalnym Przeglądzie Pieśni „Śląskie śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza w Koszęcinie! 

Młodzi tancerze zaprezentowali wiązankę tańców śląskich oraz obowiązkowy utwór w konkursie „My są wędrownicy”. Ponadto zaśpiewali również następujące utwory: „Gołąbek”, „Rechtor”, „Grozik”, „Nie chcę Cię znać” oraz „Owczareczek nasz”.  Nagrodą główną jest udział w dwudniowych warsztatach prowadzonych przez ZPiT „Śląsk” im. S. Hadyny.  „Mała Strzecha” liczy 12 dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Choreografem zespołu jest Tomasz Dworak, za śpiew odpowiada Alicja Ploch-Burda, a na akordeonie akompaniuje Henryk Malon.
 
Natomiast grupa „Seniorów” z ZPiT Strzecha zdobyła wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznych, który miał również miejsce wczoraj w Koszęcinie w ramach Festiwalu „Śląskie śpiewanie”. W nagrodę wezmą udział w jednodniowych warsztatach również z zespołem "Śląsk". Zaprezentowali wczoraj następujące utwory:  „W zielonym gaju” (pieśń obowiązkowa), a także „Cieszyniok”, „Już zachodzi czerwone słoneczko”, „Hej na moście”, „A nie ta ptaszyna”, „Lipka”, „Kaczok” oraz „Jo do lasu”. Grupa seniorów jest również prowadzona przez Tomasza Dworaka, za śpiew odpowiada Zbigniew Mużelak, a na akordeonie gra Henryk Malon.
 
W obu konkursach wzięło udział ponad 900 wykonawców. Regionalny Przegląd Pieśni „Śląskie Śpiewanie” 2023 odbywał się w ramach obchodów Jubileuszu 70-lecia Zespołu „Śląsk”.

Autor: RCK, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.04.2025
24 kwietnia 202516:50

Nasz Racibórz 25.04.2025

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Nasz Racibórz 11.04.2025
14 kwietnia 202520:31

Nasz Racibórz 11.04.2025

Nasz Racibórz 04.04.2025
3 kwietnia 202518:29

Nasz Racibórz 04.04.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.