Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności2 września 202313:54

PiS zaprezentował kandydatów w okręgu 30. Senator Ewa Gawęda kandydatką niezależną do Senatu?

PiS zaprezentował kandydatów w okręgu 30. Senator Ewa Gawęda kandydatką niezależną do Senatu? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Czołówka listy PiS bez zmian, dalej nieznaczne korekty. Zgodnie z zapowiedzią w biurze Bolesława Piechy zaprezentowano dziś, 02.09., kandydatów PiS do Sejmu w okręgu 30., obejmującego powiaty rybnicki, raciborski, wodzisławski, mikołowski, Rybnik, Jastrzębie Zdrój i Żory. Kandyduje lider zespołu Universe, Henryk Czich.

Czołówka listy bez zmian w stosunku do nieoficjalnych zapowiedzi: 1. poseł Bolesław Piecha (Rybnik), 2. wiceminister w MSZ Paweł Jabłoński (Racibórz), 3. poseł i wiceminister sprawiedliwości Michał Woś (Racibórz), 4. posłanka Teresa Glenc (pow. wodzisławski), 5. poseł Grzegorz Matusiak (Jastrzębie Zdrój).

Nie ma na liście senator Ewy Gawędy (PiS). Niedawno informowała, że otrzymała propozycję startu do Sejmu i ją przyjęła. Miała być nawet jedynką w okręgu rybnickim. Jej mąż, poseł Adam Gawęda, miał startować do Senatu. Obojga nie ma na listach PiS. Docierają jednak informacje, że Ewa Gawęda miałaby startować do Senatu jako kandydatka niezależna. W jej rodzinnej Syryni mają być zbierane podpisy, by zgłosić kandydaturę. Wysłaliśmy do senator Gawędy zapytanie, czy doniesienia o jej starcie są prawdziwe. Czekamy na odpowiedź.

Pozostali kandydaci PiS do Sejmu:
Bochenek Agnieszka (powiat rybnicki) - była radna Lysek
Celińska Małgorzata (Żory) - radna Żor
Chmielewski Mariusz (Jastrzębie Zdrój) - były radny Jastrzębia
Czich Henryk (powiat mikołowski) - radny powiatu mikołowskiego
Hetmaniok Bartosz (powiat wodzisławski) przewodniczący FM PiS
Kondracka – Kloc Julia (powiat mikołowski) - radna województwa Śląskiego
Piechaczek Grzegorz (Rybnik) - przedsiębiorca
Rajca Izabela (powiat rybnicki) - radna gminy Czerwionka Leszczyny
Słoń Elżbieta (Jastrzębie Zdrój) - dyrektor biura poselskiego Grzegorza Matusiaka
Szutka Mirela (Rybnik) - radna Rybnika
Szymura Karol (Rybnik) - radny Rybnika
Wawrzyczek Daniel (Żory) - wiceprezydent Żor

Kandydatem do Senatu z okręgu nr 72 ma być Dariusz Domański z Żor – zastępca Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności15 grudnia 202509:24

9-latka potrącona w Pogrzebieniu

9-latka potrącona w Pogrzebieniu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
KPP Racibórz
Aktualności14 grudnia 202509:37

Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2]

Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Niemal komplet publiczności, sprawnie przeprowadzony, blisko dwugodzinny program i wyraźny akcent społeczny – tak zapisała się 22. edycja Gwiazdki Serc. W Raciborskim Centrum Kultury spotkali się artyści, przedstawiciele biznesu, samorządu i mieszkańcy, a zebrane środki wsparły działalność Stowarzyszenia Spektrum z Raciborza.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Aktualności14 grudnia 202509:34

Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1]

Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Motywy gwiezdne, humor i społeczne zaangażowanie złożyły się na 22. edycję Gwiazdki Serc. Wydarzenie Raciborskiej Izby Gospodarczej zgromadziło w Raciborskim Centrum Kultury niemal kompletną widownię, a ponad dwugodzinny koncert przebiegł sprawnie, łącząc rozrywkę z ideą pomocy. Kwestowano na rzecz Stowarzyszenia Spektrum z Raciborza.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Aktualności14 grudnia 202522:52

Ho, ho, ho. Rynek w Krzanowicach w świątecznym nastroju. Jarmark przyciągnął tłumy [FOTO i WIDEO]

Ho, ho, ho. Rynek w Krzanowicach w świątecznym nastroju. Jarmark przyciągnął tłumy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Muzyka, występy artystyczne, rękodzieło i liczne nowe atrakcje wypełniły rynek w Krzanowicach podczas dwudniowego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Wydarzenie, zorganizowane 13 i 14 grudnia przez Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne, spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców i gości.

Jan Ptak
Reklama
Aktualności14 grudnia 202523:10

Kwaśnica w kotle i Kwaśnica na scenie. Niedziela Gaudete w Brzeziu [FOTO i WIDEO]

Kwaśnica w kotle i Kwaśnica na scenie. Niedziela Gaudete w Brzeziu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Parafia w Raciborzu Brzeziu po raz kolejny uczciła niedzielę Gaudete, zwaną niedzielą radości. Liturgiczny znak różowych szat kapłańskich połączono z przeświątecznym spotkaniem wspólnoty – przy ognisku, scenie i wspólnym poczęstunku. Na scenie Kwaśnica Bavarian Band, a w kotle kwaśnica od Remigiusza Rączki.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności14 grudnia 202523:02

Kiermasz świąteczny w Kornowacu w nowej przestrzeni i z nową oprawą [FOTO i WIDEO]

Kiermasz świąteczny w Kornowacu w nowej przestrzeni i z nową oprawą [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Grudniowy kiermasz świąteczny w Kornowacu odbył się 14 grudnia w nowej lokalizacji – na terenie Centrum Kultury i Biblioteki przy ul. Zacisze 27B. Wydarzenie zyskało odświeżoną formułę, nowe wyposażenie oraz dodatkowe atrakcje, w tym armatkę śnieżną, która podkreśliła zimowy charakter spotkania.

red.
Reklama
Aktualności16 grudnia 202508:42

Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO]

Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO]  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. OSP Kuźnia Raciborska, w galerii Kamil Kania
Reklama
Reklama
Aktualności14 grudnia 202522:46

Prawdziwe oblężenie Zamku Piastowskiego. Bajkowy Zamek 2025 zakończony z rozmachem [FOTO i WIDEO]

Prawdziwe oblężenie Zamku Piastowskiego. Bajkowy Zamek 2025 zakończony z rozmachem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Finał Bajkowego Zamku 2025 w Raciborzu przyciągnął tłumy. Niedzielne popołudnie i wieczór przyniosły prawdziwe oblężenie Zamku Piastowskiego – przez kilka godzin przez dziedziniec przewinęły się setki rodzin, a finałowe fire show zgromadziło ogromną widownię.

fot. w, Zamek Piastowski
Reklama
Sport14 grudnia 202522:43

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.