Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 sierpnia 202310:52

Raport 998. Uderzenie pioruna powodem pożaru drzewa w Krzanowicach

Raport 998. Uderzenie pioruna powodem pożaru drzewa w Krzanowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Osiem interwencji we wtorek i już trzy w środę odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono w Krzanowicach, Chałupkach, Rzuchowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Pierwsze zdarzenie nowej służby odnotowane zostało o godzinie 8.48 przy ulicy Raciborskiej w Krzanowicach. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze drzewa. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było uderzenie pioruna w drzewo.

O godzinie 9.04 strażacy wyruszyli na codzienny patrol rzeki Odry. Działania prowadzono na odcinku od zapory czołowej Zbiornika Racibórz Dolny do granicy województwa. Nie ujawniono niczego niepokojącego.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 13.38 przy ulicy Wodnej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta dotarła informacja o zadymieniu w rejonie rzeki Odry. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że nieznane osoby nad brzegiem rzeki opalały izolację na przewodach. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia.

O godzinie 15.05 trzy zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP pognały na ulicę Rudzką w Raciborzu, gdzie doszło do zderzenia czterech pojazdów. Udział w zdarzeniu brały: mazda, volvo i dwa ople. Poszkodowana została jedna osoba, która doznała otarć głowy. Strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, który przetransportował tę osobę do szpitala. Dalsze działania strażaków polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz uprzątnięciu jezdni. Zdarzenie spowodowało spore utrudnienia na wyjeździe z Raciborza w kierunku na Markowice. Straty materialne w wyniku tego zdarzenia oszacowano na kwotę 45 tys. złotych.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 15.39 w Chałupkach przy Bogumińskiej. Dwa zastępy PSP, w tym jeden z Wodzisławia Śląskiego oraz dwa zastępy OSP z powiatu wodzisławskiego prowadziły działania związane z odławianiem śniętych ryb z rzeki Odry. Strażacy pomagali w odławianiu pracownikom Wód Polskich. W trakcie działań wyłowiono około 30 kilogramów martwych ryb.

O godzinie 16.09 do Powiatowego Stanowiska Kierowania dotarła informacja o kolejnym zdarzeniu drogowym z udziałem czterech pojazdów. Tym razem do zderzenia doszło na ulicy Starowiejskiej. Udział brały: BMW, mazda, opel i volkswagen. Nikt z uczestników nie odniósł obrażeń. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego dziewczynce podróżującej w jednym z pojazdów, odłączeniu akumulatorów oraz uprzątnięciu jezdni. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego przebadał uczestników zdarzenia. Obyło się bez hospitalizacji. Działania prowadziły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Straty materialne oszacowano na kwotę 100 tys. złotych.

aaa.[2]

fot. Czytelnik

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 17.57. W związku z interwencją w Chałupkach strażacy wyruszyli na kolejny patrol rzeki Odry. Działania te powtórzono o godzinie 6.35 i 9.00 w środę. Na szczęście nie ujawniono niczego niepokojącego.

O godzinie 22.53 jeden zastęp OSP został zadysponowany do Rzuchowa na ulicę Krzyżkowicką. Działania strażaków na miejscu zdarzenia polegały na usunięciu powalonego drzewa, które zalegało na jezdni.

Ostatnie do tej pory zdarzenie odnotowano o godzinie 9.29 na ulicy Kozielskiej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o samochodzie w rowie. Na miejsce skierowano strażaków.

- Sprawczynią zdarzenia była 29-latka kierująca nissanem qashqai, która nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, wypadła z jezdni i wylądowała w rowie. Została za to ukarana mandatem karnym. Była trzeźwa. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję

- informuje nadkom. Mirosław Szymański, oficer prasowy KPP w Raciborzu.

Autor: red., fot. FB/OSP KSRG Krzanowice, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
41
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności26 września 202308:02

Sukces programu edukacyjnego Henkla

Sukces programu edukacyjnego Henkla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Henkel Polska ponownie zawitał z programem Świat Młodych Badaczy do szkół w Raciborzu i okolicznych miejscowościach

materiał partnera
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.