Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 sierpnia 202314:37

GCK w Nędzy zaprasza na zajęcia w nowym sezonie!

GCK w Nędzy zaprasza na zajęcia w nowym sezonie! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Nędza:

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy na sezon 2023/2024. Wśród propozycji dla dzieci i młodzieży znajdują się m.in.: zajęcia wokalne, rękodzielnicze i ceramiczne, taniec breaking, nauka gry na gitarze oraz ogólnorozwojowe zajęcia pn. "Hocki-Klocki" dla maluszków. Dorosłych zapraszamy do naszej pracowni rękodzielniczej oraz na regularne zajęcia ceramiki i jogi. Zapisy przyjmujemy telefonicznie pod nr 506141501 oraz w siedzibie GCK (niezbędne jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego przed rozpoczęciem pierwszych zajęć).

OFERTA ZAJĘĆ DLA DZIECI:

BREAKING - od 7 lat wzwyż. Zajęcia prowadzone w grupach: dla początkujących oraz dla tych, którzy opanowali już podstawowe techniki tego tańca i chcą je doskonalić poprzez ćwiczenia. W programie nauka podstawowych kroków tańca break dance, m.in.: toprock, power moves, freeze i footwork oraz ćwiczenia siłowe i sprawnościowe, w tym kroki wykonywane „w parterze”, czyli rękami i nogami, a często całym ciałem na ziemi. Zajęcia te dedykowane są wszystkim dzieciom o niespożytym pokładzie energii oraz miłośnikom b’boyingu, który jest jednym z nieodłącznych elementów kultury tańca ulicznego.
 
Koszt: 40 zł/miesiąc
Instruktor: Łukasz Wykrota – tancerz breakdance, wielokrotny laureat konkursów tanecznych, m.in.:
No Drugs 2″ Mogilno, „The Real BBoys Battle" Kraśnik, „BBoy Dokument" Kielce, „Breakdance Battle" Katowice2003, „Hiphopowy Projekt Only Break" Skoczów, „Battle Of The Year Polska" Konin, „Kontrola Stylu 2″ Kraków, „Breakdance Battle II" Katowice, „Breakdance Jam 4″ Dzierżoniów2004, „Breakdance Rumble" Opole, „Konfrontacje 2″ Wrocław, „All About Style" Kędzierzyn Koźle, „Break Bar" Zielona Góra, „Blaszak Street Wars" Jelenia Góra, „Spontan Battle" Jastarnia, „FBA 4″ Frydek Mistek Czechy, „FBA 4" (bitwy 2VS2) Frydek Mistek Czechy, „Hiphopowy Projekt Only Break" Skoczów, „Konfrontacje 3″ Wrocław, „Wspólny Parkiet" Żory2005, „Najlepsi z Najlepszych" Olsztyn i wielu innych.
 
NAUKA GRY NA GITARZE - zajęcia w 2-osobowych zespołach dla dzieci i młodzieży, prowadzone w każdym stopniu zaawansowania, w zależności od umiejętności i predyspozycji dziecka. Lekcje trwają 45 min. 
Cena: 160 zł/miesiąc (płatne z góry). Uczniowie powinni regularnie chodzić na zajęcia (brak obecności nie zwalnia z  opłat). Koszt za cały rok nauki (10 miesięcy) wynosi 1600 zł.

Instruktor: Sławomir Tatera - Absolwent Akademii Muzycznej z przygotowaniem pedagogicznym. Dodatkowe pytania odnośnie zajęć pod numerem: 502299286.

Spotkanie organizacyjne dla wszystkich zainteresowanych w czwartek 31.08. godzina 18 00 w Sali GCK przy ul. Strażackiej 2.

PRACOWNIA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO – Zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych, a realizowane tematy rozbudowywane są poprzez uczestników i ewoluują w trakcie procesu twórczego. Indywidualny potencjał każdego uczestnika buduje siłę całej grupy. Uczestnicy mogą działać w różnych zakresach twórczych w obrębie swoich zainteresowań, wspierając swoimi pasjami całą grupę (przez działania twórcze, projektowanie a nawet dokumentowanie działań).
Wszelkie formy działań dopasowane są pod względem wieku uczestników i podzielone na grupy dla
dzieci (grupa przedszkolna, wczesnoszkolna i młodzieżowa) oraz dla dorosłych.
Uczestnicy podczas zajęć mogą zapoznać się z różnymi formami artystycznymi:
- Tworzenie projektów przestrzennych instalacyjnych (z użyciem mieszanych technik malarskich, rysunkowych, rzeźbiarskich itp.)
- Malowanie na tkaninie – koszulki, poduszki itp.
- Szycie – szmacianki, Motanki itp.
- Wytwarzanie dekoracji/przetwarzanie przedmiotów codziennego użytku
- Upcykling
- Tworzenie biżuterii
- Kolaż – Mapa Marzeń, Żywioły
Zajęcia będą odbywały się w środy od początku października.
Cena: 40 zł/miesiąc – dzieci; 80 zł/miesiąc - dorośli
 
Instruktor: Ewa Anna Lenard - Artystka, pedagog , autorka projektów artystycznych, kostiumów i scenografii, rękodzielnik. Absolwentka Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuk Plastycznych na Wydziale Historyczno- Pedagogicznym Uniwersytetu Opolskiego.

PRACOWNIA CERAMICZNA - Wszystkich chętnych i ciekawych zapraszamy na nowe zajęcia z ceramiki dla dzieci i dorosłych, które będą odbywały się już od października co piątek, w Filii GCK w Babicach (w Szkole Podstawowej). Na zajęciach dowiecie się jak formować glinę, poznacie podstawowe techniki modelowania jak wygniatanie, technika wałeczkowa czy lepienie z płata gliny. Poznacie cały proces suszenia, wypalania jak i szkliwienia waszych rzeźb. Będziemy tworzyć ceramikę użytkową jak i artystyczną.
Cena: dzieci - 40 zł/ miesiąc; dorośli – 100 zł/miesiąc.
 
Instruktor: Joanna Nowara - absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale
ceramiki i Szkła.
 
HOCKI-KLOCKI - to kreatywne zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 0-5 lat.
Zajęcia są ukierunkowane na rozwój wszystkich najważniejszych zdolności i umiejętności dziecka, takich jak: motoryka mała i duża, koncentracja uwagi, koordynacja ruchowa, umiejętności językowe, wrażliwość muzyczna i estetyczna oraz zdolność współpracy w grupie.
Hocki Klocki to zajęcia tematyczne, poruszające w każdym tygodniu nowe, ciekawe zagadnienie. Zajęcia zawierają elementy sensoplastyki i muzykoterapii. Kolorowa, pachnąca i brudząca zabawa stymuluje zmysły dziecka, rozwija kreatywne myślenie, uwalnia naturalną ekspresję twórczą w obszarach rozwoju muzycznego, cielesno – kinestetycznego oraz sensorycznego.
Zajęcia będą odbywały się od października w środy, w dwóch grupach wiekowych:
- dzieci starsze, bez rodziców (3-5 lat);
- dzieci ćwiczące z rodzicami (0-2).
Prowadząca: Magdalena Kelner – Papaj.
Cena zajęć: 40 zł/ miesiąc.
 
MALI TWÓRCY – zajęcia mają na celu kształtowanie kompetencji artystycznych dzieci w wieku wczesnoszkolnym (6-8 lat), z wykorzystaniem różnorodnych środków ekspresji plastycznej, muzycznej, tanecznej i teatralnej. Zajęcia łączą ze sobą elementy sztuki i nauki. Pokazują, że sztuka i nauka są ze sobą powiązane, pobudzają kreatywność, nieszablonowe myślenie i zachęcają do poszukiwań i zadawania pytań. Nie zabraknie również ciekawych eksperymentów naukowych.
 
Prowadząca: Magdalena Kelner – Papaj.
Cena zajęć: 40 zł/ miesiąc.

STUDIO PIOSENKI – prowadzimy nabór dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, chcących rozpocząć profesjonalną naukę śpiewu solowego lub w zespole. Na zajęciach będziemy się uczyć jak poprawnie używać instrumentu głosowego, będziemy poznawać ćwiczenia z zakresu emisji głosu, pojawi się trochę teorii i śpiewu w harmonii, ale przede wszystkim będziemy śpiewać swoje ulubione piosenki. Pierwsze zajęcia w piątek 13 października o godz. 15:00 (prosimy, aby dzieci przygotowały jedną piosenkę do zaśpiewania z podkładem).

Instruktor: Joanna Kostka – wokalistka, pianistka, absolwentka wokalistyki jazzowej PSM II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach w klasie Beaty Bednarz.
Cena: 40 zł/ miesiąc

ZESPOŁY TANECZNE ŁĘŻCZOK I ZARA – nauka tańców i choreografii w różnych grupach wiekowych i różnych stylach (tańce ludowe oraz tańce mażoretkowe). Zajęcia odbywają się w piątki w Filii GCK w Zawadzie Książęcej. Dla dzieci od wieku przedszkolnego wzwyż oraz dla dorosłych.

Instruktor: Aldona Krupa-Gawron
Zapisy u pani Weroniki Rimmel: 692130007
 
KREATYWNA ŚWIETLICA – zajęcia ogólnorozwojowe i plastyczne dla dzieci w wieku szkolnym. Zajęcia odbywają się w Filii GCK w Zawadzie Książęcej.
Instruktor: Magdalena Wydriński

OFERTA ZAJĘĆ DLA DOROSŁYCH:

JOGA – (środy, godz. 18:30-19:45) Uczestnicy zajęć uczą się jak dbać o swoje zdrowie fizyczne za pomocą prostych ćwiczeń oraz jak funkcjonować na co dzień tak, aby utrzymać kręgosłup w zdrowiu. Wszystkie ćwiczenia dostosowane są do możliwości osób uczestniczących w zajęciach. 

Cena: 70 zł/miesiąc lub 20 zł jedno wejście.
Instruktor: Bożena Wolska
 
PRACOWNIA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO – oferta zajęć dla dorosłych. Zapraszamy wszystkich kochających twórcze zajęcia i własnoręczne tworzenie pięknych przedmiotów w najróżniejszych technikach rękodzielniczych. Realizowane tematy rozbudowywane są poprzez uczestników i ewoluują w trakcie procesu twórczego. Uczestnicy mogą działać w różnych zakresach swoich zainteresowań, wspierając swoimi pasjami całą grupę. Zajęcia będą odbywały się w czwartki od 5 października.

Cena: 80 zł/miesiąc
Instruktor: Ewa Anna Lenard - Artystka, pedagog , autorka projektów artystycznych, kostiumów i scenografii, rękodzielnik. Absolwentka Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuk Plastycznych na Wydziale Historyczno- Pedagogicznym Uniwersytetu Opolskiego.

PRACOWNIA CERAMICZNA – Wszystkich chętnych i ciekawych zapraszamy na nowe zajęcia z ceramiki dla dorosłych, które będą odbywały się już od października co piątek, w Filii GCK w Babicach (w Szkole Podstawowej). Na zajęciach dowiecie się jak formować glinę, poznacie podstawowe techniki modelowania jak wygniatanie, technika wałeczkowa czy lepienie z płata gliny. Poznacie cały proces suszenia, wypalania jak i szkliwienia waszych rzeźb. Będziemy tworzyć ceramikę użytkową jak i artystyczną.
 
Cena: 100 zł/miesiąc.
Instruktor: Joanna Nowara - absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale
ceramiki i Szkła.
 
ORKIESTRA DĘTA GMINY NĘDZA - Zapraszamy młodzież i dorosłych grających na instrumentach dętych, chcących przyłączyć się do orkiestry by rozwijać swoje muzyczne umiejętności i pasje. Próby odbywają się raz w tygodniu we wtorki o godz. 19.30 w sali GCK. W ciągu roku wiele wyjazdów i wspólnych koncertów.

Instruktor: Krzysztof Fulneczek

TEATR UBOGI Z NĘDZY – grupa działająca pod skrzydłami GCK od 2021 r. Ma na swoim koncie już trzy spektakle: „Serenadę” do tekstów Sławomira Mrożka; spektakl dla dzieci pt. „Chata w lesie” na podstawie baśni braci Grimm oraz „Opowieści (przed) małżeńskie” z przestrogą w antrakcie w oparciu o jednoaktówki Antoniego Czechowa.
Zapraszamy w nasze szeregi, każdego kto czuje pociąg do sceny i teatru!
Teatr ubogi - teatr, którego teorię opracował i rozwinął mistrz Grotowski. Odrzucony zostaje wszelki blichtr, nadmiar, zdobnictwo. Aktorzy - kreatorzy rzeczywistości używają w swych dziełach wszystkiego co pod ręką. Znak teatralny - mimika, słowo, rekwizyt zyskują pełnię znaczeń. Zbędna okazuje się technika, multimedia, ozdobniki. To teatr ascetyczny, ale przez to silny. My też jesteśmy ubodzy w tym sensie, liczy się dla nas tylko Sztuka.
Prowadzenie i reżyseria: Dariusz Jezierski

TANIEC LINIOWY - Tańce liniowe są specyficznym sposobem tańca w linii, w których tańczący poruszają się stojąc obok siebie. W ten sposób tańczymy więc "solo", a jednocześnie w grupie. Taniec składa się z układu kroków, który się regularnie powtarza. Stopień trudności choreografii jest zróżnicowany: od naprawdę prostych sekwencji do coraz bardziej skomplikowanych. Taniec liniowy często utożsamiany jest w tańcem westernowym, ale nie jest to do końca prawda. Mogą się o tym przekonać wszyscy, którzy uczestniczą w zajęciach i poznają coraz to nowe układy.

Cena: 40 zł/ miesiąc, członkowie UTW: 20 zł/miesiąc

Instruktor: Adam Foks

UTW - To miejsce dla seniorów Gminy Nędza, którzy są chętni do wspólnego działania i chcą się nauczyć wielu ciekawych rzeczy. Zapraszamy na ćwiczenia z języków, tańca liniowego, komputerów, na ciekawe wykłady, slajdowiska i odkrywcze wycieczki. Wykłady odbywają się w czwartki o godz. 16:30.
Składki: 10 zł/miesiąc.

Przewodnicząca UTW: Eleonora Czekała

Autor: mat.nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 października 202309:57

Marsz Miliona Serc. Raciborska ekipa w stolicy

Marsz Miliona Serc. Raciborska ekipa w stolicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
107
fot. PO Racibórz
Reklama
Aktualności2 października 202320:51

Przywitanie żubrów w Raciborzu-Brzeziu [ZAPROSZENIE]

Przywitanie żubrów w Raciborzu-Brzeziu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
ogłoszenie płatne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport1 października 202318:26

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Emocji na boiskach w trakcie weekendu nie brakowało. Postarali się o nie przede wszystkim piłkarze od III ligi do C klasy Podokręgu Racibórz. Sezon 2023/2024 zainaugurowano w Zoo-Mar JP Telebin RLPS. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Aktualności2 października 202321:16

CONROP Bolatice. Przyjdź szyć z nami! [PRACA]

CONROP Bolatice. Przyjdź szyć z nami! [PRACA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
ogłoszenie płatne
Reklama
Aktualności1 października 202321:13

Krowiarki: słoneczne dźwięki w starym pałacu [FOTO i WIDEO]

Krowiarki: słoneczne dźwięki w starym pałacu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Jazzowo-swingowy koncert The Sunny Side odbył się dziś, 1.10., w pałacu w Krowiarkach. To kolejne muzyczne wydarzenie na 800. urodziny miejscowości.

red.
Aktualności3 października 202310:54

PK sp. z o.o. Ogłoszenie oferty pracy

PK sp. z o.o. Ogłoszenie oferty pracy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
ogłoszenie płatne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 października 202320:28

Lokalne Ekopraktyki. Rudnickie Jabłonki z nagrodą

Lokalne Ekopraktyki. Rudnickie Jabłonki z nagrodą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Sport1 października 202310:07

Zabełkowski klub obchodzi 115. urodziny

Zabełkowski klub obchodzi 115. urodziny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. UG Krzyżanowice
Reklama
Aktualności1 października 202322:18

Tych lat nie odda nikt. Rewia przebojów w RCK [FOTO i WIDEO]

Tych lat nie odda nikt. Rewia przebojów w RCK [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

To było spotkanie z klasyką polskiej piosenki, wypełnione czułością dźwięków, nieprzemijającym urokiem i szczerymi emocjami, z których zrodziły się najwspanialsze kompozycje lat 60 i 70. Gwiazdą był Jacek Wójcicki.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Sport2 października 202309:24

BMW Berlin Marathon. Raciborzanin wspomina swój udział

BMW Berlin Marathon. Raciborzanin wspomina swój udział - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Reklama
Aktualności2 października 202316:46

Artur Barciś spotka się z fanami w bibliotece

Artur Barciś spotka się z fanami w bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.