Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 sierpnia 202309:51

Raciborska pigułka oświatowa. Ścisk, szkolenia i promocja

Raciborska pigułka oświatowa. Ścisk, szkolenia i promocja - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W przedszkolu w Brzeziu brakuje miejsc, warto poprawić zdawalność na kartę rowerową, a laureaci olimpiad i konkursów przedmiotowych są słabo promowani.

Bieżące sprawy oświaty to tradycyjny punkt comiesięcznych obrad resortowej komisji Rady Miasta. - Przede wszystkim chciałam podziękować Wydział jest okrojony, a wykonują państwo dużą robotę – zaczęła radna, była wiceprezydent Ludmiła Nowacka. Zwróciła także brak ekspozycji laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych. - Czy możemy coś z tym zrobić? - dociekała. Przewodniczący Kuliga odparł humorystycznie, że powinni być zaprezentowani na billboardach.

- Jak wygląda sytuacja z naborem w Przedszkolu numer 16 i ile dzieci się nie dostało? Chciałem również wiedzieć, kiedy w końcu ta placówka będzie wyremontowana? - dociekał rajca z Brzezia.

- Przedszkole w Brzeziu to duży problem. Ale podtrzymuję, że to kolejna realizacja priorytetowa, która powinna nastąpić. Blokuje nas wciąż mieszkaniec lokalu na pierwszym piętrze. Gdy tylko opuści lokal, wpuszczamy projektanta i zabieramy się za sprawę remontu. W tym roku do przedszkola nie dostało się 12 dzieci. Prezydent oczywiście wskazał inne przedszkola, do którego rodzice mogą zapisać takie dziecko – odparł naczelnik Żychski.

Do dyskusji dołączyła radna Justyna Henek-Wypior. - Niektórzy mówią da się, a ja to sparafrazuję i powiem dzieje się. Jestem po wrażeniem pracy wykonanej przez pana wydział. Chciałam zapytać, bo zauważyłam, że SP 1 zakupiła salę bezpieczeństwa komunikacyjnego. Czy to inicjatywa związana z umową z WORD-em, czy może nadal jedyną lokalizacją będzie SP 18? - pytała radna. - Wszystkim zależy na tym, aby jak najwięcej dzieci zdobyło kartę rowerową i takie nowe pomoce naukowe bardzo by temu pomogły - dodaje.

- Chcemy to przeprowadzić tak jak należy. Dajemy dzieciom możliwość kilkukrotnego podchodzenia do egzaminu. Co do sali bezpieczeństwa komunikacyjnego środki pochodziły z puli na doświetlenie przejść dla pieszych. W ramach projektu była możliwość wyposażenia takiej sali. Wskazana została SP 1, by dzieci z Ostroga nie musiały dojeżdżać na drugi koniec miasta – odparł K. Żychski.

Radna Magdalena Kusy zachęcała do promowania jazdy na rowerze w kasku, szczególnie wśród rowerzystów nieletnich. - Może warto przeprowadzić jakąś akcję, że kaski są jednak cool? - pytała. M. Kusy zaproponowała, by kaski były nagrodą dla najlepszych uczniów na zakończenie roku szkolnego.

- Jeśli nie będzie regulacji ustawowej, to żaden dyrektor szkoły, choćby tych kasków setkę ufundował, nijak nie wpłynie na dzieci. To możemy jedynie zrobić my, rodzice – mówił radny Paweł Rycka.

Autor: (greh), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.