Roszków czwarty na strażackich mistrzostwach Polski

Rywalizacja najlepszych polskich młodzieżowych drużyn pożarniczych odbyła się dziś, 24.08., w Kalwarii Zebrzydowskiej. Roszków tuż za podium w kategorii MDP Chłopcy.
Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg. regulaminu CTIF – eliminacje do Międzynarodowej Olimpiady Strażackiej CTIF MDP w 2024 roku przeprowadzono na Stadionie Miejskim Klubu Sportowego Kalwarianka. W zawodach MDP rywalizowały najlepsze w kraju Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – drużyny dziewcząt i chłopców ze wszystkich województw oraz zwycięzcy poprzednich zawodów szczebla krajowego – trzy pierwsze miejsca (Konin 2021). Łącznie to 19 drużyn dziewczęcych i 19 drużyn chłopięcych oraz 3 drużyny zagraniczne.
Wyniki:
1. OSP Głuchów 1047,01
2. OSP Wysokienice 1059.30
3. OSP Skotniki 1003,42
4. OSP Roszków 1036,91 (bojówka 50,38, sztafeta 66,10)
Skład MDP OSP Roszków:
– Michał Bugdol
– Samuel Kisiel
– Radosław Riedel
– Alicja Śmietana
– Faustyna Kegel
– Artur Turoń
– Amelia Wieder
– Aleks Blokesz
– Paweł Hajduczek
– Bartłomiej Stępień.
Opiekunowie:
– Rafał Kramarczyk
– Mirela Bugdol
– Kramarczyk Barbara
Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze CTIF Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych odbywają się co 2 lata i są eliminacjami do Międzynarodowej Olimpiady CTIF. To największe i najważniejsze zawody realizowane w środowisku ochotniczych straży pożarnych w kraju. Zawody sportowo-pożarnicze są stałym elementem wyszkolenia zarówno dorosłych członków Ochotniczych Straży Pożarnych, jak i członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych realizowane są z dofinansowaniem MSWiA.
Ochotnicza Straż Pożarna w Roszkowie położona jest w województwie śląskim, powiecie raciborskim, w gminie Krzyżanowice. Przy OSP działa męska i kobieca drużyna pożarnicza, drużyna oldbojów, MDP (sekcja młodsza i starsza) oraz DDP. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza funkcjonuje już od kilku dekad i zrzesza ponad 20 członków. Największym osiągnięciem drużyny to zwycięstwo w Wojewódzkich Zawodach MDP w Bestwinie w 2023 r.
![Pałacyk w Łężczoku odzyskuje blask [FOTO] Pałacyk w Łężczoku odzyskuje blask [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768766460ae731f97-2bae-46ec-a3ed-82e3833cef9a-2-.jpg)

![Przerwy w dostawie prądu w powiecie raciborskim [KOMUNIKAT] Przerwy w dostawie prądu w powiecie raciborskim [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1737275325tauron-dystrybucja-2-.jpg)
![Power of Winds na koncercie noworocznym w RCK. Muzyczne otwarcie roku w Raciborzu z życzeniami od włodarzy [FOTO i WIDEO] Power of Winds na koncercie noworocznym w RCK. Muzyczne otwarcie roku w Raciborzu z życzeniami od włodarzy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768690933dsc-7813-.jpg)






































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany