Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 sierpnia 202309:56

Prezydent obiecuje, że nie będzie śmierdziało

Prezydent obiecuje, że nie będzie śmierdziało - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Po konferencji mieszkańców, na której skarżyli się, że władze miasta nie udostępniają informacji związanych ze składowiskiem odpadów, głos zabrał prezydent i wspierany przez niego kandydat na posła, wiceminister Paweł Jabłoński.

- Wiceminister Paweł Jabłoński i prezydent Dariusz Polowy wspierają mieszkańców w rozwiązaniu ich problemu - zapewnia ratusz w przesłanym komunikacie prasowym po środowym spotkaniu, na którym mieszkańcy Brzezia skarżyli się, że władze miasta milczą w ostatnich tygodniach w sprawie odoru w Brzeziu i okolicach.

- Wiceminister Paweł Jabłoński i prezydent Miasta Dariusz Polowy wspierają mieszkańców, którzy zgłaszają nieprzyjemne odory w dzielnicy Brzezie. Prezydent działa we współpracy z ich przedstawicielami oraz służy wszelką pomocą w kwestii rozwiązania tego problemu. To z jego inicjatywy m.in. wzmożone zostały kontrole mające zweryfikować funkcjonowanie prywatnej firmy Empol, która przetwarza i przez wiele lat przetwarzała śmieci na terenie Gminy Racibórz. - Zgłosili się do mnie mieszkańcy Brzezia, którzy uskarżają się na uciążliwe sąsiedztwo RIPOK-u i związany z nim przykry zapach. Jako członek rządu z Raciborza nie mogę pozostać obojętny na ten problem. Dlatego niezwłocznie zwróciłem się do prezydenta miasta z prośbą o interwencję i zaoferowałem pomoc ze strony rządu - powiedział wiceminister Paweł Jabłoński. Do sprawy odniósł się również prezydent Dariusz Polowy - Obiecuję, że problem zostanie wyjaśniony i doprowadzony do stanu, w którym nie będzie żadnych niedogodności dla naszych mieszkańców. Należy jednak pamiętać, że pracujemy w ramach dwudziestoletniej umowy z firmą Empol, którą zawarł mój poprzednik Mirosław Lenk. To ona reguluje wszelkie ramy, w których może się poruszać firma Empol. W związku z nasilającymi się sygnałami od mieszkańców, zgodnie z art 237 Ustawy o ochronie środowiska podjąłem decyzję o wystąpieniu do Starosty Powiatu Raciborskiego o zobowiązaniu firmy Empol do sporządzenia Przeglądu Ekologicznego jej instalacji. Staję u boku mieszkańców i będę walczyć razem nimi. Minister Paweł Jabłoński zapewnił o wsparciu rządowym i podległych rządowi służb - napisano w komunikacie.

W środę, przypomnijmy, mieszkańcy zorganizowali konferencję prasową, na której skarżyli się, że władze miasta nie odpowiadają na pytania w sprawie ciężarówek zwożących na składowisko przy Rybnickiej odpady. - Prezydent rozmawiał z nami na grupie, na której funkcjonujemy [chodzi o whatsapp]. Był aktywny, ale teraz od półtora miesiąca przestał. Padają pytania, gdzie jest prezydent? A on milczy. W sprawie wypowiada się za niego prezes Makowski, który ma zawsze taką samą odpowiedź, że to Empol. Mówimy: ale te 20 tys. ton śmieci nie ma nic wspólnego z Empolem. Prezes nam wtedy nie odpowiada - padło na spotkaniu. Mówiono też, że nie ma wsparcia ze strony mieszkających na Brzeziu wiceprezydenta D. Koniecznego oraz radnego Leona Fiołki. Czytaj Śmierdzący problem na Brzeziu. Mieszkańcy mówią o ciężarówkach zwożących tu odpady spoza Raciborza [FOTO i WIDEO].

 

Autor: mat. nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202309:27

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO]

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Piotr Złoczowski
Aktualności24 września 202316:28

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO]

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mundur Polski wczoraj i dziś - pod takim hasłem, przy wsparciu Lasów Państwowych, przy ruinach pałacu w Sławikowie zorganizowano piknik militarny.

g.waw
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
25
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport24 września 202318:16

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Za nami kolejny weekend z piłkarskimi emocjami. Sezon nabrał już właściwego tempa. Jedni mogli cieszyć się z wygranej, inni musieli zadowolić się remisem lub przełknąć gorycz porażki. Grali również raciborscy siatkarze. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202312:18

Koncert Dobroczynny Ivo Ciszek & VOLTAGE

Koncert Dobroczynny Ivo Ciszek & VOLTAGE - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Kultura i edukacja24 września 202321:12

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przystąpił do realizacji kolejnego już projektu międzynarodowego. Tym razem podjął współpracę z Blanka Teleki Gimnázium w budapesztańskim Zugló.

ZSO nr 1/Małgorzata Sokołowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.