Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 sierpnia 202315:01

Szachowe Grand Prix OSE – wystartowały zgłoszenia!

Szachowe Grand Prix OSE – wystartowały zgłoszenia! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Ruszyły zgłoszenia na Szachowe Grand Prix OSE. W zawodach mogą wziąć udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Szansa na zmierzenie się z rówieśnikami z różnych regionów kraju, atmosfera przyjaznej rywalizacji i atrakcyjne nagrody – to tylko część tego, co czeka na uczestników naszych turniejów. Udział w nich jest bezpłatny.

Szachowe Grand Prix OSE to dwa turnieje eliminacyjne. Pierwszy odbędzie się 7 października 2023 r. we Wrocławiu i jest organizowany tylko dla uczestników z województw: dolnośląskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego. A dla chętnych z  pozostałych województw – czyli z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, mazowieckiego, pomorskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego – odbędzie się 21 października 2023 r. w Bydgoszczy. Z kolei Wielki Finał planowany jest na 4 listopada 2023 r. w Warszawie.

Zgłoszenia zawodników

Na stronie szachy.ose.gov.pl ruszyła właśnie rejestracja zawodników na oba turnieje eliminacyjne. Uczestnicy mogą zostać zgłoszeni do turnieju – właściwego dla danego województwa – przez rodzica lub nauczyciela. W każdym przypadku pod uwagę należy wziąć województwo, w którym znajduje się szkoła zgłaszanego ucznia. Czas do zgłoszenia zawodników do turnieju eliminacyjnego we Wrocławiu jest do 25 września 2023 r. godz. 23:59, a dla chętnych do udziału w turnieju w Bydgoszczy – do 9 października 2023 r. do godziny 23:59. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: szachy.ose.gov.pl.

Jest o co walczyć

Jak będą przebiegać rozgrywki? Turnieje eliminacyjne rozgrywane będą systemem szwajcarskim, co oznacza, że każdego zawodnika czeka dziewięć partii. Uczniowie zostaną podzieleni na grupy według płci i klasy do której uczęszczają. Do finału awansuje sześcioro najlepszych z każdej grupy, z obu turniejów eliminacyjnych. Więcej szczegółów znajduje się w komunikatach turniejowych dostępnych na szachy.ose.gov.pl.

– W Szachowym Grand Prix OSE mogą wziąć udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych w całej Polsce – wszyscy, bez wyjątku. Udział w wydarzeniu nic nie kosztuje. Najlepsi – zarówno w eliminacjach, jak i w wielkim finale – mogą liczyć na fantastyczne nagrody! Wśród nich: konsole do gier, profesjonalny sprzęt szachowy i wiele innych. Jest o co walczyć – mówi Dominik Kopera, zastępca dyrektora NASK ds. Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Szachy – kompetencja przyszłości

- Szachy - podobnie jak np. nauka programowania - uczą rozwiązywania problemów, analizowania sytuacji i skupiania się na jej najważniejszych aspektach, a także poszukiwania kreatywnych rozwiązań problemu. Zarówno poruszając się skoczkiem, jak i kodując robota, uczniowie kształtują wiele kompetencji niezbędnych w dorosłym życiu – mówi minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. – Dlatego NASK i Ministerstwo Cyfryzacji od dłuższego czasu aktywnie promują naukę gry w szachy wśród uczniów polskich szkół. Wspólnie z szachowymi arcymistrzami m.in. przygotowaliśmy serię bezpłatnych kursów nauki gry w szachy. Materiały dostępne są na naszej platformie it-szkola.edu.pl/szachy. Organizacja Szachowego Grand Prix OSE to kolejny etap naszych działań – dodaje.

Bezpłatne, dostępne na portalu OSE IT Szkoła, kursy szachowe to także świetna przedturniejowa rozgrzewka. Wszystkie informacje o Szachowym Grand Prix OSE, w tym regulamin turnieju i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na: szachy.ose.gov.pl

1460x616

Autor: Biuro Komunikacji Ministerstwo Cyfryzacji, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Aktualności29 września 202309:24

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. (greh), Grupa Racibórz 112
Reklama
Kultura i edukacja29 września 202309:19

Kamienne narzędzia neandertalskie sprzed 130 tys. lat odkryto w Raciborzu

Kamienne narzędzia neandertalskie sprzed 130 tys. lat odkryto w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
naukawpolsce.pl, fot. za zgodą prof. Andrzej Wiśniewski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202309:06

Wymiana kopciuchów do odstawki? – pyta Polski Alarm Smogowy

Wymiana kopciuchów do odstawki? – pyta Polski Alarm Smogowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
materiał nadesłany/Polski Alarm Smogowy
Reklama
Aktualności27 września 202309:20

Raport 998. Rój na placu zabaw przy SP 13

Raport 998. Rój na placu zabaw przy SP 13 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.