Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 sierpnia 202315:01

Szachowe Grand Prix OSE – wystartowały zgłoszenia!

Szachowe Grand Prix OSE – wystartowały zgłoszenia! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Ruszyły zgłoszenia na Szachowe Grand Prix OSE. W zawodach mogą wziąć udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Szansa na zmierzenie się z rówieśnikami z różnych regionów kraju, atmosfera przyjaznej rywalizacji i atrakcyjne nagrody – to tylko część tego, co czeka na uczestników naszych turniejów. Udział w nich jest bezpłatny.

Szachowe Grand Prix OSE to dwa turnieje eliminacyjne. Pierwszy odbędzie się 7 października 2023 r. we Wrocławiu i jest organizowany tylko dla uczestników z województw: dolnośląskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego. A dla chętnych z  pozostałych województw – czyli z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, mazowieckiego, pomorskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego – odbędzie się 21 października 2023 r. w Bydgoszczy. Z kolei Wielki Finał planowany jest na 4 listopada 2023 r. w Warszawie.

Zgłoszenia zawodników

Na stronie szachy.ose.gov.pl ruszyła właśnie rejestracja zawodników na oba turnieje eliminacyjne. Uczestnicy mogą zostać zgłoszeni do turnieju – właściwego dla danego województwa – przez rodzica lub nauczyciela. W każdym przypadku pod uwagę należy wziąć województwo, w którym znajduje się szkoła zgłaszanego ucznia. Czas do zgłoszenia zawodników do turnieju eliminacyjnego we Wrocławiu jest do 25 września 2023 r. godz. 23:59, a dla chętnych do udziału w turnieju w Bydgoszczy – do 9 października 2023 r. do godziny 23:59. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: szachy.ose.gov.pl.

Jest o co walczyć

Jak będą przebiegać rozgrywki? Turnieje eliminacyjne rozgrywane będą systemem szwajcarskim, co oznacza, że każdego zawodnika czeka dziewięć partii. Uczniowie zostaną podzieleni na grupy według płci i klasy do której uczęszczają. Do finału awansuje sześcioro najlepszych z każdej grupy, z obu turniejów eliminacyjnych. Więcej szczegółów znajduje się w komunikatach turniejowych dostępnych na szachy.ose.gov.pl.

– W Szachowym Grand Prix OSE mogą wziąć udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych w całej Polsce – wszyscy, bez wyjątku. Udział w wydarzeniu nic nie kosztuje. Najlepsi – zarówno w eliminacjach, jak i w wielkim finale – mogą liczyć na fantastyczne nagrody! Wśród nich: konsole do gier, profesjonalny sprzęt szachowy i wiele innych. Jest o co walczyć – mówi Dominik Kopera, zastępca dyrektora NASK ds. Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Szachy – kompetencja przyszłości

- Szachy - podobnie jak np. nauka programowania - uczą rozwiązywania problemów, analizowania sytuacji i skupiania się na jej najważniejszych aspektach, a także poszukiwania kreatywnych rozwiązań problemu. Zarówno poruszając się skoczkiem, jak i kodując robota, uczniowie kształtują wiele kompetencji niezbędnych w dorosłym życiu – mówi minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. – Dlatego NASK i Ministerstwo Cyfryzacji od dłuższego czasu aktywnie promują naukę gry w szachy wśród uczniów polskich szkół. Wspólnie z szachowymi arcymistrzami m.in. przygotowaliśmy serię bezpłatnych kursów nauki gry w szachy. Materiały dostępne są na naszej platformie it-szkola.edu.pl/szachy. Organizacja Szachowego Grand Prix OSE to kolejny etap naszych działań – dodaje.

Bezpłatne, dostępne na portalu OSE IT Szkoła, kursy szachowe to także świetna przedturniejowa rozgrzewka. Wszystkie informacje o Szachowym Grand Prix OSE, w tym regulamin turnieju i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na: szachy.ose.gov.pl

1460x616

Autor: Biuro Komunikacji Ministerstwo Cyfryzacji, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 lipca 202420:15

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice rozpoczął dwudniowy festyn zorganizowany przez LKS Tworków. Do walki o puchar stanęło osiem drużyn. Najlepsza okazała się ekipa GM-Instal.

Th
Aktualności20 lipca 202416:57

Raciborski targ staroci ze studiem TVP w tle

Raciborski targ staroci ze studiem TVP w tle - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mirosław Kościelniak
Aktualności21 lipca 202412:54

Piknik Rodzinny Lato z Radiem w Parku im. Miasta Roth [FOTO]

Piknik Rodzinny Lato z Radiem w Parku im. Miasta Roth [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W minioną sobotę, 20.07., w Parku im. Miasta Roth, odbył się wyjątkowy Piknik Rodzinny "Lato z Radiem", który przyciągnął licznych mieszkańców i gości. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9:00, kiedy to Radiowa Jedynka rozpoczęła swoją audycję "Lato z Radiem", trwającą do południa.

Jan Ptak, Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Aktualności21 lipca 202417:43

Strażacka akcja na Pomnikowej. Mężczyzna uwięziony w windzie

Strażacka akcja na Pomnikowej. Mężczyzna uwięziony w windzie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Do zdarzenie doszło wczoraj o godz. 22.00. Strażacy pojechali na miejsce wprost z placu Długosza, gdzie akurat zakończył się koncert w ramach akcji Lato z TVP i Polskim Radiem.

red., fot. TH
Reklama
Aktualności21 lipca 202417:49

Występ Natalii Nykiel w Raciborzu stał pod znakiem zapytania

Występ Natalii Nykiel w Raciborzu stał pod znakiem zapytania - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Natalia Nykiel zagrała koncert na pl. Długosza w Raciborzu, który oglądało tu na żywo około 15 tysięcy osób. Występ artystki był zagrożony ze względu na silny ból, który dopadł ją podczas próby generalnej. Wezwano specjalistów, by udzielili jej pomocy. Ostateczna decyzja o występie zapadła tuż przed koncertem.

red.
Aktualności21 lipca 202417:26

Reksio, Bolek i Lolek zagościli w raciborskim Muzeum

Reksio, Bolek i Lolek zagościli w raciborskim Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. M. Kościelniak
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.