Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności31 lipca 202311:07

Raport 998. Pożar altanki na działkach przy Opawskiej

Raport 998. Pożar altanki na działkach przy Opawskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Dziewiętnaście interwencji przez weekend i już jedna w poniedziałek. Tak prezentuje się najnowszy bilans służby strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono w Pawłowie, Lekartowie, Chałupkach, Nowej Wiosce, Budziskach, Pietrowicach Wielkich i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 28 lipca 2023

O godzinie 11.32 dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP udały się do Pawłowa na ulicę Powstańców Śląskich. Strażackie działania polegały na usunięciu nadłamanego konaru, który znajdował się nad jezdnią i stwarzał zagrożenie.

aaa.[2]

fot. Grupa Racibórz 112

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 13.45 przy ulicy Ludwika Waryńskiego w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wejściu domowej czujki czadu w stan alarmu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania i pomiarów potwierdzono niewielkie stężenie CO w atmosferze. Mieszkanie przewietrzono, a kontroli poddano także pozostałe lokale. W nich nie stwierdzono obecności czadu. Przypuszczalną przyczyną pojawienia się tlenku węgla w atmosferze było wadliwe działania piecyka gazowego.

O godzinie 19.09 jeden zastęp OSP został zadysponowany na ulicę 1 Maja w Chałupkach. Zgłoszenie dotyczyło usunięcia gniazda owadów. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania druhowie przystąpili do działań, które polegały na usunięciu nieproszonych gości.

Ostatnia piątkowa interwencja miała miejsce o godzinie 21.59 przy ulicy 1 Maja w Pietrowicach Wielkich. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o plamie oleju na jezdni. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz cztery zastępy PSP. Plama ciągnęła się na długości około dwóch kilometrów. Strażackie działania, które trwały 1,5 godziny polegały na neutralizacji i usunięciu plamy.

Sobota, 29 lipca 2023

O godzinie 9.51 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP udały się do Nowej Wioski, skąd napłynęło zgłoszenie o konarze drzewa zwisającym nad chodnikiem. Strażackie działania polegały na jego usunięciu.

Kolejne zgłoszenie dotarło do Powiatowego Stanowiska Kierowania o godzinie 11.32. Wynikało z niego, że na posesji przy ulicy Kosynierów w Raciborzu znajduje się gniazdo owadów. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, który zajął się jego usunięciem.

O godzinie 16.55 jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Bosacką w Raciborzu, skąd napłynęła informacja o konieczności otwarcia mieszkania. Po dojeździe na miejsce i próbie nawiązania kontaktu z lokatorką, ta otworzyła drzwi samodzielnie. Nie wymagała pomocy medycznej. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

W trakcie weekendu nie zabrakło także interwencji związanych z pogodą. Przed godziną 18 Racibórz nawiedziła burza. Nie spowodowała dużych szkód, ale przyniosła jedną interwencję. O godzinie 17.52 do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o gałęziach drzewa znajdujących się na jezdni przy ulicy Ogrodowej. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP, który zajął się ich usunięciem.

O godzinie 18.41 dwa zastępy PSP pognały na ulicę Dąbrowskiego w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania przystąpiono do działań, które polegały na usunięciu gniazda.

Kolejna interwencja odnotowana została o godzinie 20.06 na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych przy ulicy Opawskiej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o widocznym zadymieniu. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że doszło do pożaru altanki na jednej z działek. Strażackie działania polegały na ugaszeniu pożaru, oddymieniu pomieszczeń oraz kontroli miejsca zdarzenia przy pomocy detektora wielogazowego oraz kamery termowizyjnej, a także rozebraniu nadpalonej konstrukcji. Straty materialne oszacowano na kwotę 25 000 złotych. Złożyły się na nie spalone elementy konstrukcji oraz składowany w altance sprzęt ogrodniczy. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej.

Niedziela, 30 lipca 2023

Po w miarę pracowitych dwóch dniach niedziela przyniosła strażakom nieco wytchnienia. O godzinie 12.30 jeden zastęp OSP udał się na ulicę Leśną w Nowej Wiosce, skąd wpłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów na terenie jednej z posesji. Strażacy zajęli się jego usunięciem.

O godzinie 13.42 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wężu na jednej z posesji przy ulicy Głównej w Budziskach. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP. Strażacy odłowili węża i wypuścili w lesie z dala od zabudowań.

Poniedziałek, 31 lipca 2023

W poniedziałek odnotowano na ten moment jedną interwencję. O godzinie 8.40 jeden zastęp OSP udał się na ulicę 1 Maja w Pietrowicach Wielkich, skąd wpłynęło zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na jezdni. Strażackie działania polegały na jej neutralizacji.

Prócz wyżej wymienionych interwencji strażacy prowadzili również działania związane z monitorowaniem rzeki Odry pod kątem obecności śniętych ryb. Działania te prowadzono na odcinku od zapory czołowej zbiornika Racibórz Dolny do granicy Województwa. Nie ujawniono niczego niepokojącego.

Czytaj także

Kolejna kolizja w Lekartowie. Zderzyły się peugeot i opel

Autor: red., fot. Grupa Racibórz 112, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202309:27

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO]

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Piotr Złoczowski
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
40
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Aktualności24 września 202316:28

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO]

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mundur Polski wczoraj i dziś - pod takim hasłem, przy wsparciu Lasów Państwowych, przy ruinach pałacu w Sławikowie zorganizowano piknik militarny.

g.waw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport24 września 202318:16

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Za nami kolejny weekend z piłkarskimi emocjami. Sezon nabrał już właściwego tempa. Jedni mogli cieszyć się z wygranej, inni musieli zadowolić się remisem lub przełknąć gorycz porażki. Grali również raciborscy siatkarze. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i edukacja24 września 202321:12

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przystąpił do realizacji kolejnego już projektu międzynarodowego. Tym razem podjął współpracę z Blanka Teleki Gimnázium w budapesztańskim Zugló.

ZSO nr 1/Małgorzata Sokołowska
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności25 września 202317:51

Zielona Energia Fest. Ekologiczny projekt w ZSP 4

Zielona Energia Fest. Ekologiczny projekt w ZSP 4 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Aktualności26 września 202308:02

Sukces programu edukacyjnego Henkla

Sukces programu edukacyjnego Henkla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Henkel Polska ponownie zawitał z programem Świat Młodych Badaczy do szkół w Raciborzu i okolicznych miejscowościach

materiał partnera
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.