Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności31 lipca 202311:07

Raport 998. Pożar altanki na działkach przy Opawskiej

Raport 998. Pożar altanki na działkach przy Opawskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Dziewiętnaście interwencji przez weekend i już jedna w poniedziałek. Tak prezentuje się najnowszy bilans służby strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono w Pawłowie, Lekartowie, Chałupkach, Nowej Wiosce, Budziskach, Pietrowicach Wielkich i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 28 lipca 2023

O godzinie 11.32 dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP udały się do Pawłowa na ulicę Powstańców Śląskich. Strażackie działania polegały na usunięciu nadłamanego konaru, który znajdował się nad jezdnią i stwarzał zagrożenie.

aaa.[2]

fot. Grupa Racibórz 112

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 13.45 przy ulicy Ludwika Waryńskiego w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wejściu domowej czujki czadu w stan alarmu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania i pomiarów potwierdzono niewielkie stężenie CO w atmosferze. Mieszkanie przewietrzono, a kontroli poddano także pozostałe lokale. W nich nie stwierdzono obecności czadu. Przypuszczalną przyczyną pojawienia się tlenku węgla w atmosferze było wadliwe działania piecyka gazowego.

O godzinie 19.09 jeden zastęp OSP został zadysponowany na ulicę 1 Maja w Chałupkach. Zgłoszenie dotyczyło usunięcia gniazda owadów. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania druhowie przystąpili do działań, które polegały na usunięciu nieproszonych gości.

Ostatnia piątkowa interwencja miała miejsce o godzinie 21.59 przy ulicy 1 Maja w Pietrowicach Wielkich. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o plamie oleju na jezdni. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz cztery zastępy PSP. Plama ciągnęła się na długości około dwóch kilometrów. Strażackie działania, które trwały 1,5 godziny polegały na neutralizacji i usunięciu plamy.

Sobota, 29 lipca 2023

O godzinie 9.51 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP udały się do Nowej Wioski, skąd napłynęło zgłoszenie o konarze drzewa zwisającym nad chodnikiem. Strażackie działania polegały na jego usunięciu.

Kolejne zgłoszenie dotarło do Powiatowego Stanowiska Kierowania o godzinie 11.32. Wynikało z niego, że na posesji przy ulicy Kosynierów w Raciborzu znajduje się gniazdo owadów. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, który zajął się jego usunięciem.

O godzinie 16.55 jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Bosacką w Raciborzu, skąd napłynęła informacja o konieczności otwarcia mieszkania. Po dojeździe na miejsce i próbie nawiązania kontaktu z lokatorką, ta otworzyła drzwi samodzielnie. Nie wymagała pomocy medycznej. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

W trakcie weekendu nie zabrakło także interwencji związanych z pogodą. Przed godziną 18 Racibórz nawiedziła burza. Nie spowodowała dużych szkód, ale przyniosła jedną interwencję. O godzinie 17.52 do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o gałęziach drzewa znajdujących się na jezdni przy ulicy Ogrodowej. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP, który zajął się ich usunięciem.

O godzinie 18.41 dwa zastępy PSP pognały na ulicę Dąbrowskiego w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania przystąpiono do działań, które polegały na usunięciu gniazda.

Kolejna interwencja odnotowana została o godzinie 20.06 na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych przy ulicy Opawskiej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o widocznym zadymieniu. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że doszło do pożaru altanki na jednej z działek. Strażackie działania polegały na ugaszeniu pożaru, oddymieniu pomieszczeń oraz kontroli miejsca zdarzenia przy pomocy detektora wielogazowego oraz kamery termowizyjnej, a także rozebraniu nadpalonej konstrukcji. Straty materialne oszacowano na kwotę 25 000 złotych. Złożyły się na nie spalone elementy konstrukcji oraz składowany w altance sprzęt ogrodniczy. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej.

Niedziela, 30 lipca 2023

Po w miarę pracowitych dwóch dniach niedziela przyniosła strażakom nieco wytchnienia. O godzinie 12.30 jeden zastęp OSP udał się na ulicę Leśną w Nowej Wiosce, skąd wpłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów na terenie jednej z posesji. Strażacy zajęli się jego usunięciem.

O godzinie 13.42 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wężu na jednej z posesji przy ulicy Głównej w Budziskach. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP. Strażacy odłowili węża i wypuścili w lesie z dala od zabudowań.

Poniedziałek, 31 lipca 2023

W poniedziałek odnotowano na ten moment jedną interwencję. O godzinie 8.40 jeden zastęp OSP udał się na ulicę 1 Maja w Pietrowicach Wielkich, skąd wpłynęło zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na jezdni. Strażackie działania polegały na jej neutralizacji.

Prócz wyżej wymienionych interwencji strażacy prowadzili również działania związane z monitorowaniem rzeki Odry pod kątem obecności śniętych ryb. Działania te prowadzono na odcinku od zapory czołowej zbiornika Racibórz Dolny do granicy Województwa. Nie ujawniono niczego niepokojącego.

Czytaj także

Kolejna kolizja w Lekartowie. Zderzyły się peugeot i opel

Autor: red., fot. Grupa Racibórz 112, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności16 czerwca 202418:27

Tak w Raciborzu zagrzewali biało-czerwonych do boju [FOTO i WIDEO]

Tak w Raciborzu zagrzewali biało-czerwonych do boju [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dobra gra, niekorzystny wynik - tak można podsumować debiut biało-czerwonych w UEFA Euro 2024. Liczne grono kibiców zebrało się na zamku.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 czerwca 202421:57

Dziesięć do zera, Unia Racibórz żegna outsidera [FOTO]

Dziesięć do zera, Unia Racibórz żegna outsidera [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Kibice, którzy postanowili obejrzeć sobotnie spotkanie klasy okręgowej pomiędzy Unią Racibórz a Startem Mszana, nie mogli narzekać na brak goli. Padło ich aż dziesięć, wszystkie dla raciborzan. Rozegrano jednak tylko jedną połowę. Na drugą część meczu goście z Mszany już nie wyszli. Spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy dla uczczenia pamięci śp. Marcina Mizi, byłego gracza Unii, który padł ofiarą brutalnej napaści w Sosnowcu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i edukacja16 czerwca 202400:21

Fenomenalna gala raciborskiej SKAZY [FOTO i WIDEO]

Fenomenalna gala raciborskiej SKAZY [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Racibórz:

Trzynastka okazała się szczęśliwa dla Zespołu Tanecznego Skaza, szczególnie w obszarze modern, jazz i teatr tańca. W niedzielę, 16.06., druga okazja, by obejrzeć wszystkie układy.

Jan Ptak
Aktualności16 czerwca 202418:02

Krzanowice wywożą trzy puchary z Bojanowa. Gminne zawody sportowo-pożarnicze

Krzanowice wywożą trzy puchary z Bojanowa. Gminne zawody sportowo-pożarnicze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Zapowiada się ciekawa rywalizacja na jesiennych zawodach powiatowych. Krzanowice I miały dziś w sztafecie 57 a w bojówce 39 sekund, notując bardzo dobry łączny wynik 96, co stawia ich w gronie faworytów, obok Roszkowa i Samborowic, które wygrały swoje zawody gminne. W Bojanowie Krzanowice wygrały też wśród kobiet i CTIF chłopców.

fot. Nina Perek
Reklama
Aktualności16 czerwca 202421:09

Proszę państwa, oto król Raciborza [FOTO i WIDEO]

Proszę państwa, oto król Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. waw, M. Wolnik, M. Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Biznes17 czerwca 202407:23

Rafamet ma nowego prezesa

Rafamet ma nowego prezesa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. UM Piekary Śląskie
Aktualności16 czerwca 202422:07

W okrąglaku jak w Meksyku. Potomkowie Azteków w parafii NSPJ [FOTO i WIDEO]

W okrąglaku jak w Meksyku. Potomkowie Azteków w parafii NSPJ [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Raz w roku kościół pw. NSPJ wypełnia folklor różnych krajów świata. Na niedzielnej Mszy św. goszczą zespoły raciborskiego festiwalu Śląsk Kraina Wielu Kultur. Nie inaczej było dziś, 16.06.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Aktualności15 czerwca 202421:08

OSP Pogrzebień najlepsza w zawodach gminnych w Kobyli

OSP Pogrzebień najlepsza w zawodach gminnych w Kobyli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. w, M. Niewrzoł
Reklama
Sport16 czerwca 202419:00

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Większość piłkarskich lig zakończyło już sezon 2023/2024. W weekend rozegrano ostatnie mecze. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności16 czerwca 202423:42

Bojanów na bis! Zawody sportowo-pożarnicze gminy Krzanowice [FOTO]

Bojanów na bis! Zawody sportowo-pożarnicze gminy Krzanowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Rywalizacja, ale i rodzinny, strażacki piknik zorganizowano dziś, 16.06., na boisku w Bojanowie. Mundur strażacki ubrało kilka pokoleń mieszkańców gminy.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.06.2024
16 czerwca 202421:51

Nasz Racibórz 14.06.2024

Nasz Racibórz 07.06.2024
7 czerwca 202409:19

Nasz Racibórz 07.06.2024

Nasz Racibórz 31.05.2024
31 maja 202409:28

Nasz Racibórz 31.05.2024

Nasz Racibórz 24.05.2024
23 maja 202423:06

Nasz Racibórz 24.05.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.