Tego lata raciborska Biblioteka po raz kolejny zapewnia moc atrakcji dla dzieci i młodzieży!

25 lipca uczestnicy „Letniego Wehikułu Czasu w Bibliotece” mieli okazję przenieść się w przyszłość. Dzieci zobaczyły jak kino wyobrażało sobie przyszłość i jakie wehikuły czasu są najbardziej znane widzom na całym świecie.
Scenariusz zajęć został oparty o powieść pod tytułem „Podróż w nieznane. Wonderscape” Jennifer Bell, nie mogło więc zabraknąć wspomnienia znanych odkrywców takich jak sir Izaak Newton, Tomasz Edison czy pisarki Mary Shelley. Po zabawie na boisku uczestnicy wzięli udział w wyzwaniu zbudowania wieży ze spaghetti, która utrzyma biszkopt oraz w wyścigach papierowych samolotów. Na koniec zajęć uczestnicy obejrzeli krótką animację o sir Izaaku Newtonie.
27 lipca dzielni podróżnicy kontynuowali nieco szaloną przejażdżkę z biblioteką tym razem podziwiając wnętrze Ziemi z którego wylecieli prosto w przestrzeń kosmiczną. Po drodze poznali niektóre planety Układu Słonecznego. Przelecieli przez pierścienie Saturna i zobaczyli z bliska księżyce Jowisza, by później wlecieć prosto w ramiona Oriona. Po wylądowaniu na ojczystej planecie podziwiali egzotyczne zwierzęta. Zobaczyli między innymi niemal cały skład afrykańskiej wielkiej piątki. A wszystko to wydarzyło się podczas jednej z dwóch wycieczek, na które co roku dzieci jadą z raciborską biblioteką. Tym razem odwiedzili Planetarium – Śląski Park Nauki oraz Śląski Ogród Zoologiczny.
W kolejną podróż uczestnicy „Letniego Wehikułu Czasu w Bibliotece” udadzą się już 1 sierpnia.
Więcej na temat wydarzeń jakie oferuje raciborska Biblioteka można przeczytać na stronie www.biblrac.pl
Artykuł powstał przy współpracy z portalem Magazyn Kobiet.

















































![Nowy wóz bojowy dla OSP Owsiszcze już na miejscu [FOTO i WIDEO] Nowy wóz bojowy dla OSP Owsiszcze już na miejscu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17630594033fb72f2c-c28e-41bf-8080-1ff5c5bc772b-.jpg)

![Święty Marcin gościł u świętego Mikołaja na Starej Wsi [FOTO] Święty Marcin gościł u świętego Mikołaja na Starej Wsi [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762937587bez-nazwy-89-.jpg)
![Jesień pełna wydarzeń w Stacji Kultura w Pietrowicach Wielkich [ZAPOWIEDZI] Jesień pełna wydarzeń w Stacji Kultura w Pietrowicach Wielkich [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762950165obraz-1-.jpg)



![Mażoretki Zara 11 XI na Stadionie Śląskim [FOTO i WIDEO] Mażoretki Zara 11 XI na Stadionie Śląskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762951051zdjecie-whatsapp-2025-11-11-o-13-22-30-9b58ad01-.jpg)


![Jestem OK - taki, jaki jestem – spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece [ZAPOWIEDŹ] Jestem OK - taki, jaki jestem – spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762949817anita-kiderys-baner-.png)


































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany