Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 lipca 202310:09

Raciborska policja na obozie harcerskim w Kuźni Raciborskiej

Raciborska policja na obozie harcerskim w Kuźni Raciborskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Kuźnia Raciborska:

Raciborscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przeprowadzili kontrolę obozu harcerskiego w Kuźni Raciborskiej. Akcja była prowadzona wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczną, Straży Pożarnej i Straży Leśnej. Obóz harcerski podczas wakacji na terenie leśnym zorganizowany został przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Wielkopolski Poznański Szczep Drużyn ZHR „Hańcza”.

- Wakacje to czas, kiedy dzieci i młodzież wypoczywają na obozach i koloniach. By bezpiecznie wszyscy mogli spędzić czas, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu oraz przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczną, Straży Pożarnej i Straży Leśnej regularnie sprawdzają obozy harcerskie, aby upewnić się, że są one zgodne z przepisami i bezpieczne dla wszystkich uczestników - informuje KPP.

- Wspólnymi siłami realizujemy nasze zadania, którymi są zapewnienie bezpieczeństwa publicznego i ochrona ludzi oraz mienia. Naszym celem jest upewnić się, że wszystkie obozy harcerskie spełniają odpowiednie standardy bezpieczeństwa i są przyjazne dla uczestników. Mundurowi sprawdzili obozowisko harcerskie na terenie leśnym w Kuźni Raciborskiej - dodano.

- Policjanci przeprowadzili kontrolę obozu harcerskiego w sposób skoordynowany i na każdej płaszczyźnie. Sprawdziliśmy warunki zakwaterowania, bezpieczeństwo terenu obozowego, dostępność medyczną, a także przestrzeganie przepisów dotyczących pożaru i ewakuacji. Ważnym aspektem jest również ocena działalności organizatorów obozu, ich odpowiedzialność oraz podejście do bezpieczeństwa uczestników - podała KPP.

W ramach kontroli stróże prawa sprawdzili, czy obozy harcerskie posiadają aktualne zezwolenia na prowadzenie działalności oraz czy spełniają wymogi sanitarno-higieniczne. Weryfikowano również dokumenty dotyczące zgłoszenia imprezy oraz obecność odpowiedniego personelu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo i zdrowie uczestników. Co więcej, w toku inspekcji funkcjonariusze sprawdzili również, czy obóz harcerski posiada niezbędne wyposażenie, takie jak gaśnice, apteczki pierwszej pomocy, oznaczenia ewakuacyjne i inne środki zapewniające bezpieczeństwo w przypadku sytuacji awaryjnych.

- Celem takich kontroli jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom obozów harcerskich. W przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości funkcjonariusze udzielają wskazówek i zaleceń, które mają na celu poprawę warunków i podniesienie standardów bezpieczeństwa. W przypadku poważniejszych naruszeń przepisów mogą być podjęte dalsze działania, takie jak nałożenie kar administracyjnych lub zamknięcie obozu, jeśli zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników jest nie do zaakceptowania - zapewniają w KPP.

Sprawdzenie obozów harcerskich przez policjantów i strażaków pożarnych podczas wakacji jest jednym z wielu działań, które służby podejmują, aby zapewnić bezpieczeństwo społeczności. Działania te są możliwe dzięki wzorowej współpracy między służbami i organizacjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo publiczne.

- Wszyscy chcemy, aby letnie obozy harcerskie były niezapomnianym doświadczeniem dla młodych ludzi, pełnym radości i nauki. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy - organizatorzy, uczestnicy, policjanci i strażacy pożarni - pracowali razem, aby zagwarantować, że obozy harcerskie są miejscem bezpiecznym i sprzyjającym rozwojowi młodych ludzi - przekonuje policja.

Ponadto poza kontrolą zostały przeprowadzone pogadanki profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznego korzystania z Internetu, oraz skutków prawnych i zdrowotnych związanych z posiadaniem i zażywaniem narkotyków i dopalaczy.

Autor: KPP Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
40
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Aktualności24 września 202309:27

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO]

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Piotr Złoczowski
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202316:28

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO]

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mundur Polski wczoraj i dziś - pod takim hasłem, przy wsparciu Lasów Państwowych, przy ruinach pałacu w Sławikowie zorganizowano piknik militarny.

g.waw
Reklama
Reklama
Reklama
Sport24 września 202318:16

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Za nami kolejny weekend z piłkarskimi emocjami. Sezon nabrał już właściwego tempa. Jedni mogli cieszyć się z wygranej, inni musieli zadowolić się remisem lub przełknąć gorycz porażki. Grali również raciborscy siatkarze. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202312:18

Koncert Dobroczynny Ivo Ciszek & VOLTAGE

Koncert Dobroczynny Ivo Ciszek & VOLTAGE - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Reklama
Kultura i edukacja24 września 202321:12

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przystąpił do realizacji kolejnego już projektu międzynarodowego. Tym razem podjął współpracę z Blanka Teleki Gimnázium w budapesztańskim Zugló.

ZSO nr 1/Małgorzata Sokołowska
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności25 września 202317:51

Zielona Energia Fest. Ekologiczny projekt w ZSP 4

Zielona Energia Fest. Ekologiczny projekt w ZSP 4 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Aktualności26 września 202308:02

Sukces programu edukacyjnego Henkla

Sukces programu edukacyjnego Henkla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Henkel Polska ponownie zawitał z programem Świat Młodych Badaczy do szkół w Raciborzu i okolicznych miejscowościach

materiał partnera
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.