Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 lipca 202311:23

Raport 998. Strażacka interwencja w Tworkowie. System e-call spłatał figla

Raport 998. Strażacka interwencja w Tworkowie. System e-call spłatał figla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie weekendowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali piętnaście interwencji. Działania prowadzono w Zabełkowie, Sławikowie, Rudach, Tworkowie, Kuźni Raciborskiej, Krzanowicach oraz w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 30 czerwca 2023

O godzinie 11.48 dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP zostały skierowane na ulicę Domową w Zabełkowie. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o gałęziach znajdujących się nad nieizolowanym przewodem sieci energetycznej. To powodowało spięcie i iskrzenie. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w oczekiwaniu na pogotowie energetyczne. Po jego dojeździe napięcie w sieci zostało wyłączone, a pracownicy energetyki przy pomocy podnośnika koszowego usunęli złamany konar, który opierał się na przewodzie powodując zwarcie.

Sobota, 1 lipca 2023

Sobota rozpoczęła się dla strażaków od interwencji w Sławikowie przy ulicy Parkowej. O godzinie 9.21 do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o nadłamanym konarze drzewa przy placu zabaw. Gałąź groziła upadkiem na chodnik. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, który rozstawił drabinę przenośną, a następnie usunął konar.

O godzinie 10.58 jeden zastęp OSP został zadysponowany do Rud na ulicę Cysterską. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o plamie śliskiej substancji znajdującej się na jezdni. Według zgłoszenia plama miała znajdować się na długości około 150 metrów. Po dojeździe zastępu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że substancja znajduje się na znacznie dłuższym odcinku drogi, około 1 kilometra. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji substancji.

Kolejna interwencja została odnotowana o godzinie 12.40 przy ulicy Rudzkiej w Raciborzu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Zadaniem strażaków było usunięcie nadłamanej gałęzi drzewa, która zwisała nad chodnikiem.

O godzinie 12.48 dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP pognały do Tworkowa na ulicę Nową, skąd do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie z samochodowego systemu e-call. Miało tam więc dojść do zdarzenia drogowego. Po dojeździe zastępów na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że doszło do awarii systemu, a wysłane zgłoszenie było fałszywe. Na miejscu bowiem nie działo się nic niepokojącego. Zdarzenie zostało więc zakwalifikowane jako fałszywe.

Sobota nie dała strażakom zbyt wiele wytchnienia, gdyż o godzinie 13.24 wpłynęło kolejne zgłoszenie. Tym razem z ulicy Spokojnej w Kuźni Raciborskiej. Do komendy przy Reymonta dotarła informacja o wężu znajdującym się blisko tarasu budynku jednorodzinnego. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że wężem tym był zaskroniec. Został schwytany, a następnie wypuszczony w bezpiecznym miejscu, z dala od zabudowań.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 16.38 przy ulicy Chopina w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o kotach uwięzionych pod samochodem. Zwierzaki nie potrafiły się wydostać. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP. Strażacy uwolnili koty, po czym przekazali je pod opiekę przybyłego na miejsce pracownika schroniska.

Niedziela, 2 lipca 2023

O godzinie 17.51 jeden zastęp PSP udał się na ulicę Piwną w Raciborzu. Interwencja polegała na pomocy zespołowi ratownictwa medycznego we wniesieniu pacjenta z karetki do mieszkania.

Prócz wyżej wymienionych interwencji strażacy prowadzili także działania związane z patrolowaniem rzeki Odry pod kątem obecności śniętych ryb. Działania prowadzono na odcinku od zapory czołowej zbiornika Racibórz Dolny do granicy województwa. W ich trakcie nie ujawniono niczego niepokojącego.

Czytaj także

Drzewo pozbawiło prądu cztery domostwa [FOTO]

25-latek przeszarżował na Kozielskiej

Autobus i dwie osobówki zderzyły się na Głubczyckiej 

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 lipca 202411:16

Wyniki naborów do szkół ponadpodstawowych. Reforma ograniczyła narybek

Wyniki naborów do szkół ponadpodstawowych. Reforma ograniczyła narybek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
19
red., fot. poglądowe, arch. portalu/Qbik
Reklama
Aktualności11 lipca 202408:34

Wakacyjny rejs po Odrze. Dlaczego nie!

Wakacyjny rejs po Odrze. Dlaczego nie! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
red., fot. Marina
Aktualności13 lipca 202417:39

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

32-letni sztygar oddziału elektrycznego znalazł się w przestrzeni 1150 m pod ziemią, w której mógł oddychać. Ma urazy ręki i klatki piersiowej.

źródło PGG, fot. ŚlUW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202409:37

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Aktualności12 lipca 202411:01

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej?

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Kuźnia Raciborska:

Rok temu politycy Zjednoczonej Prawicy odwiedzili Kuźnię Raciborską, obiecując znaczące wsparcie finansowe dla powiatu raciborskiego w wysokości miliarda złotych oraz budowę mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) przy ulicy Bema. Program miał na celu budowę sześciu czterokondygnacyjnych bloków z 120 mieszkaniami, które miały być oddane do użytku w nowoczesnej, pasywnej technologii.

opr. waw
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności13 lipca 202418:14

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę OSP Bolesław obchodziła swój 90. jubileusz. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00 Mszą świętą w miejscowym kościele, odprawioną w intencji zmarłych i żyjących druhów.

red.
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.