Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 lipca 202311:23

Raport 998. Strażacka interwencja w Tworkowie. System e-call spłatał figla

Raport 998. Strażacka interwencja w Tworkowie. System e-call spłatał figla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie weekendowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali piętnaście interwencji. Działania prowadzono w Zabełkowie, Sławikowie, Rudach, Tworkowie, Kuźni Raciborskiej, Krzanowicach oraz w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 30 czerwca 2023

O godzinie 11.48 dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP zostały skierowane na ulicę Domową w Zabełkowie. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o gałęziach znajdujących się nad nieizolowanym przewodem sieci energetycznej. To powodowało spięcie i iskrzenie. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w oczekiwaniu na pogotowie energetyczne. Po jego dojeździe napięcie w sieci zostało wyłączone, a pracownicy energetyki przy pomocy podnośnika koszowego usunęli złamany konar, który opierał się na przewodzie powodując zwarcie.

Sobota, 1 lipca 2023

Sobota rozpoczęła się dla strażaków od interwencji w Sławikowie przy ulicy Parkowej. O godzinie 9.21 do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o nadłamanym konarze drzewa przy placu zabaw. Gałąź groziła upadkiem na chodnik. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, który rozstawił drabinę przenośną, a następnie usunął konar.

O godzinie 10.58 jeden zastęp OSP został zadysponowany do Rud na ulicę Cysterską. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o plamie śliskiej substancji znajdującej się na jezdni. Według zgłoszenia plama miała znajdować się na długości około 150 metrów. Po dojeździe zastępu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że substancja znajduje się na znacznie dłuższym odcinku drogi, około 1 kilometra. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji substancji.

Kolejna interwencja została odnotowana o godzinie 12.40 przy ulicy Rudzkiej w Raciborzu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Zadaniem strażaków było usunięcie nadłamanej gałęzi drzewa, która zwisała nad chodnikiem.

O godzinie 12.48 dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP pognały do Tworkowa na ulicę Nową, skąd do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie z samochodowego systemu e-call. Miało tam więc dojść do zdarzenia drogowego. Po dojeździe zastępów na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że doszło do awarii systemu, a wysłane zgłoszenie było fałszywe. Na miejscu bowiem nie działo się nic niepokojącego. Zdarzenie zostało więc zakwalifikowane jako fałszywe.

Sobota nie dała strażakom zbyt wiele wytchnienia, gdyż o godzinie 13.24 wpłynęło kolejne zgłoszenie. Tym razem z ulicy Spokojnej w Kuźni Raciborskiej. Do komendy przy Reymonta dotarła informacja o wężu znajdującym się blisko tarasu budynku jednorodzinnego. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że wężem tym był zaskroniec. Został schwytany, a następnie wypuszczony w bezpiecznym miejscu, z dala od zabudowań.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 16.38 przy ulicy Chopina w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o kotach uwięzionych pod samochodem. Zwierzaki nie potrafiły się wydostać. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP. Strażacy uwolnili koty, po czym przekazali je pod opiekę przybyłego na miejsce pracownika schroniska.

Niedziela, 2 lipca 2023

O godzinie 17.51 jeden zastęp PSP udał się na ulicę Piwną w Raciborzu. Interwencja polegała na pomocy zespołowi ratownictwa medycznego we wniesieniu pacjenta z karetki do mieszkania.

Prócz wyżej wymienionych interwencji strażacy prowadzili także działania związane z patrolowaniem rzeki Odry pod kątem obecności śniętych ryb. Działania prowadzono na odcinku od zapory czołowej zbiornika Racibórz Dolny do granicy województwa. W ich trakcie nie ujawniono niczego niepokojącego.

Czytaj także

Drzewo pozbawiło prądu cztery domostwa [FOTO]

25-latek przeszarżował na Kozielskiej

Autobus i dwie osobówki zderzyły się na Głubczyckiej 

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
40
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Aktualności24 września 202309:27

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO]

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Piotr Złoczowski
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202316:28

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO]

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mundur Polski wczoraj i dziś - pod takim hasłem, przy wsparciu Lasów Państwowych, przy ruinach pałacu w Sławikowie zorganizowano piknik militarny.

g.waw
Reklama
Reklama
Reklama
Sport24 września 202318:16

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Za nami kolejny weekend z piłkarskimi emocjami. Sezon nabrał już właściwego tempa. Jedni mogli cieszyć się z wygranej, inni musieli zadowolić się remisem lub przełknąć gorycz porażki. Grali również raciborscy siatkarze. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i edukacja24 września 202321:12

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przystąpił do realizacji kolejnego już projektu międzynarodowego. Tym razem podjął współpracę z Blanka Teleki Gimnázium w budapesztańskim Zugló.

ZSO nr 1/Małgorzata Sokołowska
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności25 września 202317:51

Zielona Energia Fest. Ekologiczny projekt w ZSP 4

Zielona Energia Fest. Ekologiczny projekt w ZSP 4 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Aktualności26 września 202308:02

Sukces programu edukacyjnego Henkla

Sukces programu edukacyjnego Henkla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Henkel Polska ponownie zawitał z programem Świat Młodych Badaczy do szkół w Raciborzu i okolicznych miejscowościach

materiał partnera
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.