Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 czerwca 202309:13

Raz a dobrze. H2Ostróg będzie miał nowe kasetony, a hala oświetlenie

Raz a dobrze. H2Ostróg będzie miał nowe kasetony, a hala oświetlenie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Co roku wymieniamy te kasetony, które tego wymagały. Teraz będziemy musieli wymienić wszystkie, około 1400 sztuk – usłyszeli radni komisji oświaty.

Kasetony nasiąkły, przez co się rozwarstwiły i stało się to, co się stało. Niektóre spadły do niecki. - Będziemy musieli jednak poczekać do przerwy technicznej. Mam nadzieję, że uda nam się to zrobić – zapewnił radnych P. Król. Nastąpi to pomiędzy 24 lipca a 6 sierpnia.

- Czy te kasetony stwarzają jakieś zagrożenie? Czy zdają sobie państwo sprawę, że parking przez aquaparkiem jest ciągle zajęty? – pytała radna Ludmiła Nowacka. - Kasetony nie są aż tak groźne, to karton wypełniony watą. Co do parkingu chciałem właśnie z państwem o tym porozmawiać, by być może sprawę rozwiązać tak, jak w Rybniku, gdzie parking jest dostępny dla posiadaczy biletów do dwóch godzin za darmo lub tak jak przy supermarketach. Jeśli nie rozwiązałoby to sprawy, to przynajmniej byśmy coś z tego mieli – odparł sternik OSiR.

Poruszono także temat hali przy Łąkowej. - Wymieniona została połowa oświetlenia, co już jest zauważalne, zarówno w rachunkach czy przez korzystających. W drugiej połowie sierpnia chcielibyśmy wymienić drugą połowę oświetlenia, co kosztować będzie około 35 tys. złotych. Rozwiązana została także sprawa kanalizacji. Wykonano podłączenie do sieci, nie ma więc już potrzeby wożenia ścieków beczkowozami na teren Rafako, które miało swoje przyłącze z drugiej strony.

Przewodniczący komisji, radny Michał Kuliga, zwrócił uwagę, że lampy przy hali OSiR nie świecą w okresie jesienno-zimowym. - Chodzą tam dzieci, a na całym placu świeci jedna lampa, czy można coś z tym zrobić? - dociekał. - To pokłosie oszczędności. Jak każda miejska jednostka swego czasu musieliśmy poszukać oszczędności. Być może zostanie zamontowana tam lampa z czujnikiem ruchu – stwierdził P. Król.

Radna Ludmiła Nowacka odniosła się do jakości nagłośnienia w hali przy Łąkowej. - Czy planujecie państwo poprawę jakości tego nagłośnienia? - dociekała. - Osobiście nie odczułem, by było tak źle, jak pani mówi. Może to zależy od osoby, która prowadzi dane rozgrywki, czy to siatkówki czy koszykówki. Przy zawodach zapaśniczych wszyscy zgromadzeni są na parkiecie, jest większy harmider i może dlatego takie wrażenia – stwierdził P. Król. Radna wskazała natomiast, że sprzęt używany w hali przy Łąkowej, jak i na aquaparku nie spełnia obecnych norm. - Jest po prostu przestarzały – powiedziała.

(greh)

Autor: (greh), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności23 lipca 202421:08

Zapadł się fragment parkingu na pl. Długosza [FOTO]

Zapadł się fragment parkingu na pl. Długosza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
59
Racibórz:

Zapadlisko odsłoniło piwnice dawnych kamienic. Zostało zabezpieczone przez Wodociągi Raciborskie. Teren ten był do 1945 r. gęsto zabudowany. Nie wiadomo do końca, co kryje się pod płytkami chodnikowymi pamiętającymi jeszcze czasy PRL-u.

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 lipca 202414:53

Strażacy wezwani do palącego się znicza

Strażacy wezwani do palącego się znicza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
red., fot. OSP Nędza
Aktualności24 lipca 202412:29

Wystawa plenerowa Zapomniany cmentarz w Raciborzu

Wystawa plenerowa Zapomniany cmentarz w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Muzeum w Raciborzu serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy plenerowej pt. "Zapomniany cmentarz". Wydarzenie będzie miało miejsce na raciborskim Rynku w środę 07.08.2024 o godzinie 15:00.

Muzeum w Raciborzu
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 lipca 202408:39

Nocne zwiedzanie na raciborskim zamku z Królewskim Dzwonem Zygmunta w tle

Nocne zwiedzanie na raciborskim zamku z Królewskim Dzwonem Zygmunta w tle - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

19 lipca na Zamku Piastowskim odbyło się kolejne nocne zwiedzanie, które tym razem uświetnił swoją obecnością Witold Szczygieł, dzwonnik z Wawelu. Gość opowiadał o fascynującej pracy wawelskich dzwonników.

fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.