Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 czerwca 202312:37

Nad pięknym i modrym Dunajem. Orinoko zaprasza do dwóch stolic europejskich – Wiednia i Bratysławy

Nad pięknym i modrym Dunajem. Orinoko zaprasza do dwóch stolic europejskich – Wiednia i Bratysławy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Warto odwiedzić miasto Mozarta, aby poczuć charakter Wiednia i atmosferę cesarstwa zarówno w pałacach i innych zabytkach budowanych z wielkim przepychem, jak i w jednej z licznych kawiarni, gdzie można zjeść strudle i wypić kawę podawaną na sto sposobów. Natomiast atrakcje urokliwej Bratysławy to świetnie zachowane śródmieście, monumentalny zamek, gotycki ratusz, wizytówki kulturalne miasta i liczne obiekty sakralne, które pokazują bogatą historię tego pięknego miasta.

Na długi weekend sierpniowy 12 -14.08.2023 zabierzemy Was do dwóch stolic europejskich – Wiednia i Bratysławy. Pierwszą perełką, którą zwiedzimy na naszej wycieczce jest popularny wśród turystów Wiedeń, który przyciąga licznymi atrakcjami. W jednej z najpiękniejszych europejskich stolic zwiedzimy Stare Miasto, a na nim m.in. Katedrę Św. Szczepana, która jest wizytówką i symbolem miasta oraz siedzibę rodu Habsburgów Pałac Hofburg.

Pospacerujemy po ogrodach w stylu francuskim barokowego pałacu, która była letnią rezydencją księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Ogrody Belwederu zdobi szereg pomników sfinksów oraz liczne fontanny i jest wspaniałą oazą zieleni.

Przejeżdżając Ringiem, ulicą okalającą pierścieniem historyczne centrum Wiednia zobaczymy okazałe budowle – Ratusz, siedzibę władz miejskich, Parlament nawiązujący swoim wyglądem do kultury starożytnej Grecji i Operę Wiedeńską, jeden z najbardziej prestiżowych teatrów na świecie.

Obowiązkowym punktem do zobaczenia ze względu na nietuzinkową bryłę i wygląd będzie Hundertwasserhaus. Kolorowy budynek jest wyjątkowym przykładem nowoczesnego projektu architektonicznego, zawierającego elementy zarówno sztuki, jak i architektury.

Nowością na trasie naszego zwiedzania będą wnętrza jednej z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Wiednia – barokowego Pałacu Schönbrunn znajdującego się na liście UNESCO. Miłośnicy historii mogą zwiedzić aż 45 komnat ze wszystkich 1441! Odbędziemy spacer po prywatnych ogrodach letniej rezydencji Habsburgów zaprojektowanych w stylu francuskim, z dużą ilością fontann i kwiatów. Natomiast wzgórze Glorietta oferuje najlepszy widok na park.

W najstarszym na świecie parku rozrywki Prater będzie czas wolny na obiad, a chętni skorzystają z solidnej dawki adrenaliny na ponad 250 atrakcjach w postaci karuzel, kolejek górskich, a także słynnego wiedeńskiego diabelskiego młynu.

Wjedziemy na wzgórze Kahlenberg, które jest pięknym punktem widokowym i stąd właśnie w 1683 roku Król Jan III Sobieski dowodził wojskiem w bitwie o Wiedeń, w której odparto atak Turków i obroniono miasto.
Drugą perełką, którą zwiedzimy będzie najmniejsza i najmłodsza stolica Europy – Bratysława.

Udając się na Stare Miasto przejdziemy przez jedyną zachowaną od czasów średniowiecza Bramę Michalską, której nieodłącznym symbolem jest wieża z dachem w kształcie cebuli. Pospacerujemy po najstarszych ulicach miasta (ul. Michalska i ul. Venturska) zwiedzając Katedrę Św. Marcina, największy i najważniejszy kościół koronacyjny monarchów węgierskich w stolicy Słowacji. Sercem Starego Miasta jest Rynek, przy którym stoi Ratusz oraz odnowione kamienice i pałace przyciągające wzrok i fascynujące swoją architekturą. Zwiedzimy wnętrza Pałacu Prymasowskiego, który był letnią rezydencją arcybiskupów Esztergom („węgierski Watykan”), a obecnie jest siedzibą słowackiej Rady Ministrów.

Spacerując po zabytkowej części miasta udamy się na Plac Hviezdoslava, gdzie znajdowały się domy najważniejszych bratysławskich rodzin kupieckich. Udamy się również do ogromnego Zamku Bratysławskiego, który został wzniesiony na wzgórzu w centrum miasta. Będąc na wzgórzu zamkowym na pewno nie przegapimy niewielkich, ale pięknych ogrodów, które są pełne rzeźb, kwiatów i równo przystrzyżonych krzewów i wręcz namawiają do krótkiego spaceru.

Na naszej wycieczce nie może zabraknąć rozkoszy dla naszego podniebienia. Udamy się do winiarskiej wioski Limbach na kolację i degustację lokalnych win. Zwiedzimy również stolicę Słowacji od strony Dunaju uczestnicząc w rejsie pod mostami Bratysławy.

Szczegóły oferty znajdziesz TUTAJ.

Zapisy i informacje udzielane są w Orinoko Art & Travel na ul. Opawskiej 38 (galeria Dukat, vis a vis E'Leclerc) od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00. Telefon: 32 740 92 00, 515 739 642

 

Autor: artykuł sponsorowany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 lipca 202421:08

Zapadł się fragment parkingu na pl. Długosza [FOTO]

Zapadł się fragment parkingu na pl. Długosza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
13
Racibórz:

Zapadlisko odsłoniło piwnice dawnych kamienic. Zostało zabezpieczone przez Wodociągi Raciborskie. Teren ten był do 1945 r. gęsto zabudowany. Nie wiadomo do końca, co kryje się pod płytkami chodnikowymi pamiętającymi jeszcze czasy PRL-u.

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 lipca 202408:39

Nocne zwiedzanie na raciborskim zamku z Królewskim Dzwonem Zygmunta w tle

Nocne zwiedzanie na raciborskim zamku z Królewskim Dzwonem Zygmunta w tle - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

19 lipca na Zamku Piastowskim odbyło się kolejne nocne zwiedzanie, które tym razem uświetnił swoją obecnością Witold Szczygieł, dzwonnik z Wawelu. Gość opowiadał o fascynującej pracy wawelskich dzwonników.

fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Aktualności22 lipca 202409:07

Jazzowe klimaty w Zaczarowanym Ogrodzie

Jazzowe klimaty w Zaczarowanym Ogrodzie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mirosław Kościelniak
Reklama
Aktualności22 lipca 202415:32

Lekarze łatwiej wystawią zwolnienie

Lekarze łatwiej wystawią zwolnienie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.