Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 czerwca 202312:37

Nad pięknym i modrym Dunajem. Orinoko zaprasza do dwóch stolic europejskich – Wiednia i Bratysławy

Nad pięknym i modrym Dunajem. Orinoko zaprasza do dwóch stolic europejskich – Wiednia i Bratysławy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Warto odwiedzić miasto Mozarta, aby poczuć charakter Wiednia i atmosferę cesarstwa zarówno w pałacach i innych zabytkach budowanych z wielkim przepychem, jak i w jednej z licznych kawiarni, gdzie można zjeść strudle i wypić kawę podawaną na sto sposobów. Natomiast atrakcje urokliwej Bratysławy to świetnie zachowane śródmieście, monumentalny zamek, gotycki ratusz, wizytówki kulturalne miasta i liczne obiekty sakralne, które pokazują bogatą historię tego pięknego miasta.

Na długi weekend sierpniowy 12 -14.08.2023 zabierzemy Was do dwóch stolic europejskich – Wiednia i Bratysławy. Pierwszą perełką, którą zwiedzimy na naszej wycieczce jest popularny wśród turystów Wiedeń, który przyciąga licznymi atrakcjami. W jednej z najpiękniejszych europejskich stolic zwiedzimy Stare Miasto, a na nim m.in. Katedrę Św. Szczepana, która jest wizytówką i symbolem miasta oraz siedzibę rodu Habsburgów Pałac Hofburg.

Pospacerujemy po ogrodach w stylu francuskim barokowego pałacu, która była letnią rezydencją księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Ogrody Belwederu zdobi szereg pomników sfinksów oraz liczne fontanny i jest wspaniałą oazą zieleni.

Przejeżdżając Ringiem, ulicą okalającą pierścieniem historyczne centrum Wiednia zobaczymy okazałe budowle – Ratusz, siedzibę władz miejskich, Parlament nawiązujący swoim wyglądem do kultury starożytnej Grecji i Operę Wiedeńską, jeden z najbardziej prestiżowych teatrów na świecie.

Obowiązkowym punktem do zobaczenia ze względu na nietuzinkową bryłę i wygląd będzie Hundertwasserhaus. Kolorowy budynek jest wyjątkowym przykładem nowoczesnego projektu architektonicznego, zawierającego elementy zarówno sztuki, jak i architektury.

Nowością na trasie naszego zwiedzania będą wnętrza jednej z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Wiednia – barokowego Pałacu Schönbrunn znajdującego się na liście UNESCO. Miłośnicy historii mogą zwiedzić aż 45 komnat ze wszystkich 1441! Odbędziemy spacer po prywatnych ogrodach letniej rezydencji Habsburgów zaprojektowanych w stylu francuskim, z dużą ilością fontann i kwiatów. Natomiast wzgórze Glorietta oferuje najlepszy widok na park.

W najstarszym na świecie parku rozrywki Prater będzie czas wolny na obiad, a chętni skorzystają z solidnej dawki adrenaliny na ponad 250 atrakcjach w postaci karuzel, kolejek górskich, a także słynnego wiedeńskiego diabelskiego młynu.

Wjedziemy na wzgórze Kahlenberg, które jest pięknym punktem widokowym i stąd właśnie w 1683 roku Król Jan III Sobieski dowodził wojskiem w bitwie o Wiedeń, w której odparto atak Turków i obroniono miasto.
Drugą perełką, którą zwiedzimy będzie najmniejsza i najmłodsza stolica Europy – Bratysława.

Udając się na Stare Miasto przejdziemy przez jedyną zachowaną od czasów średniowiecza Bramę Michalską, której nieodłącznym symbolem jest wieża z dachem w kształcie cebuli. Pospacerujemy po najstarszych ulicach miasta (ul. Michalska i ul. Venturska) zwiedzając Katedrę Św. Marcina, największy i najważniejszy kościół koronacyjny monarchów węgierskich w stolicy Słowacji. Sercem Starego Miasta jest Rynek, przy którym stoi Ratusz oraz odnowione kamienice i pałace przyciągające wzrok i fascynujące swoją architekturą. Zwiedzimy wnętrza Pałacu Prymasowskiego, który był letnią rezydencją arcybiskupów Esztergom („węgierski Watykan”), a obecnie jest siedzibą słowackiej Rady Ministrów.

Spacerując po zabytkowej części miasta udamy się na Plac Hviezdoslava, gdzie znajdowały się domy najważniejszych bratysławskich rodzin kupieckich. Udamy się również do ogromnego Zamku Bratysławskiego, który został wzniesiony na wzgórzu w centrum miasta. Będąc na wzgórzu zamkowym na pewno nie przegapimy niewielkich, ale pięknych ogrodów, które są pełne rzeźb, kwiatów i równo przystrzyżonych krzewów i wręcz namawiają do krótkiego spaceru.

Na naszej wycieczce nie może zabraknąć rozkoszy dla naszego podniebienia. Udamy się do winiarskiej wioski Limbach na kolację i degustację lokalnych win. Zwiedzimy również stolicę Słowacji od strony Dunaju uczestnicząc w rejsie pod mostami Bratysławy.

Szczegóły oferty znajdziesz TUTAJ.

Zapisy i informacje udzielane są w Orinoko Art & Travel na ul. Opawskiej 38 (galeria Dukat, vis a vis E'Leclerc) od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00. Telefon: 32 740 92 00, 515 739 642

 

Autor: artykuł sponsorowany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
41
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności26 września 202308:02

Sukces programu edukacyjnego Henkla

Sukces programu edukacyjnego Henkla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Henkel Polska ponownie zawitał z programem Świat Młodych Badaczy do szkół w Raciborzu i okolicznych miejscowościach

materiał partnera
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.