Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 czerwca 202314:06

By zostać pielęgniarką trzeba kochać ludzi. Uroczystość czepkowania studentów ANS w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

By zostać pielęgniarką trzeba kochać ludzi. Uroczystość czepkowania studentów ANS w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Tytułowe słowa autorstwa śp. prof. Mariana Zembali przytoczyła dziś, 16.06., w Raciborskim Centrum Kultury dr n. o zdr. Anna Janik, wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych podczas uroczystości czepkowania studentów I roku pielęgniarstwa w Akademii Nauk Stosowanych. Uczelnia gościła przedstawicieli środowisk medycznych oraz samorządowców z całego regionu. To jedno z ważniejszych wydarzeń w jej kalendarzu.

Studentów, wykładowców oraz zaproszonych gości powitał dr Marek Sroka, zastępca dyrektora Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia w ANS Racibórz. Po nim głos zabrał Czesław Sobierajski, doradca wojewody śląskiego, który odczytał list ministra edukacji Przemysława Czarnka. Listy gratulacyjne skierowali także parlamentarzyści z regionu, którzy z racji wykonywanych obowiązków nie mogli być obecni w Raciborzu.

- Dziękuję za to, że podjęliście się jednego z najwspanialszych zawodów. To odpowiedzialna misja, misja miłości drugiego człowieka – mówił C. Sobierajski. Za wzór postawił błogosławioną Helenę Chrzanowską, która była zaangażowaną pielęgniarką. Była również mocno związana z Karolem Wojtyłą, ówczesnym biskupem krakowskim.

Rektor ANS, dr Paweł Strózik, mówił o sześcioletnich doświadczeniach w kształceniu pielęgniarek w murach uczelni przy Słowackiego, doskonałej kadrze i zapleczu, w tym monoprofilowym centrum symulacji medycznej, a także sukcesach studentów, konferencjach i sympozjach. To wszystko składa się na imponujący rozwój kierunku, doceniany w regionie. - Taki mieliśmy cel i mam pełne przekonanie, że dobrze go realizujmy. Silne pielęgniarstwo to silna uczelnia - podsumował rektor.

Przemówienia pozostałych gości na wideo

Po przemówieniach gości nastąpiła część oficjalna, czyli czepkowanie. Po nim, studenci kierunku pielęgniarstwo Akademii Nauk Stosowanych złożyli ślubowanie, a na sam koniec odśpiewali hymn pielęgniarek.

Po uroczystości dr n. med. i n. o zdr. Krystyna Klimaszewska wygłosiła wykład pt. Primum non nocere, w którym poruszyła aspekty etyczne w pracy pielęgniarki.

Wśród gości znaleźli się: Dariusz Polowy, prezydent Raciborza, Grzegorz Swoboda starosta raciborski oraz jego zastępca Marek Kurpis, senator Ewa Gawęda, dr n. o zdr. Anna Janik, wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Czesław Sobierajski, doradca wojewody śląskiego, Grzegorz Skowronek, dyrektor Zakładu Karnego w Raciborzu oraz prof. Ivica Gulasova z Uniwersytetu w Trnawie, dyrektor raciborskiego szpitala Ryszard Rudnik, a także przedstawiciele placówek medycznych z Wodzisławia Śląskiego, Kędzierzyna-Koźla, Branic i Rydułtów.

Autor: (greh), gpiszczan@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
41
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności26 września 202308:02

Sukces programu edukacyjnego Henkla

Sukces programu edukacyjnego Henkla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Henkel Polska ponownie zawitał z programem Świat Młodych Badaczy do szkół w Raciborzu i okolicznych miejscowościach

materiał partnera
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.