Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 czerwca 202320:01

Projekt raciborskiego Kasprowicza najlepszy w ogólnopolskim konkursie

Projekt raciborskiego Kasprowicza najlepszy w ogólnopolskim konkursie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Raciborski "Kasprowicz" od kilku lat pomyślnie realizuje międzynarodowe projekty edukacyjne. Pozyskując fundusze z programów Erasmus+, Interreg czy z Funduszu Wyszehradzkiego, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 stawia na rozwój placówki w zakresie edukacji młodzieży oraz kształcenia nauczycieli.

"Dzięki tym projektom – podkreśla dyrektor ZSO nr 1 Marzena Kacprowicz - nasza szkoła mogła zaistnieć na arenie międzynarodowej. Nawiązała trwałe kontakty partnerskie z placówkami we Francji, Turcji, Włoszech, Rumunii, Luksemburgu, Czechach, na Malcie i Węgrzech, które zaowocowały wspólnymi działaniami w zakresie ekologii, rekreacji, sztuki, edukacji włączającej i ekonomii. To ogromna szansa dla młodzieży na poznanie rówieśników z innych krajów, podróżowanie, rozwijanie własnego potencjału językowo-kulturowego, przełamywanie stereotypów, zabawę, naukę i pracę w międzynarodowych zespołach. Dla nauczycieli to z kolei szansa na wymianę doświadczeń, podglądanie sprawdzonych rozwiązań w szkołach za granicą".

Z takiej szansy z pewnością skorzystali uczestnicy francuskojęzycznego projektu "L'euro: hier, aujourd'hui, demain" zrealizowanego we współpracy z Luksemburgiem i włoską wyspą Lipari w dwóch uzupełniających się programach: eTwinning oraz Erasmus+. W ramach wspólnych działań młodzież tym razem pogłębiała swoją wiedzę na temat roli Unii Europejskiej oraz jej wpływu na życie Europejczyków, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia wspólnej waluty euro. Wirtualne wyzwania eTwinningu połączone z realnym doświadczeniem Erasmusa zaowocowały sukcesem raciborskiego „Kasprowicza”. Jakość i efekty projektu zostały docenione przez organizatorów konkursu "Nasz Projekt eTwinning 2023" - Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, która wybrała go najlepszym projektem w Polsce w kategorii Synergia eTwinning – Erasmus+.

Podczas uroczystej gali zorganizowanej 6 czerwca 2023 r. w gdańskiej Olivii Star gratulacje i nagrodę w imieniu zwycięskiego zespołu ZSO nr1 odebrała koordynator projektu Małgorzata Sokołowska.



Autor: mat. nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.04.2025
24 kwietnia 202516:50

Nasz Racibórz 25.04.2025

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Nasz Racibórz 11.04.2025
14 kwietnia 202520:31

Nasz Racibórz 11.04.2025

Nasz Racibórz 04.04.2025
3 kwietnia 202518:29

Nasz Racibórz 04.04.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.