Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 czerwca 202310:33

Raport 998. Reanimacja, nawałnica i wypadek. Pracowity weekend strażaków

Raport 998. Reanimacja, nawałnica i wypadek. Pracowity weekend strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Aż dwadzieścia jeden interwencji odnotowali w okresie od 9 do 11 czerwca raciborscy strażacy. Część z nich związana była z frontem atmosferycznym, który w piątek przeszedł nad powiatem raciborskim. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 9 czerwca 2023

Pierwsza piątkowa interwencja miała miejsce o godzinie 9.23. Jeden zastęp PSP udał się na ulicę Opawską w Raciborzu, gdzie zespół ratownictwa medycznego prowadził resuscytację krążeniowo-oddechową u mężczyzny. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozstawieniu parawanu. Ostatecznie u mężczyzny udało się przywrócić czynności życiowe, został przetransportowany do szpitala.

O godzinie 13.11 jeden zastęp PSP pognał na ulicę Rybnicką, skąd do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o konieczności pomocy w wyciągnięciu pojazdu z przydrożnego rowu. Na szczęście w zdarzeniu tym obyło się bez osób poszkodowanych.

Od godziny 13.51 rozpoczęła się seria interwencji związanych z obfitymi opadami deszczu i silnymi podmuchami wiatru. Najwięcej działań prowadzono na terenie gminy Krzyżanowice, w Bolesławiu. Polegały one na usuwaniu błota z jezdni. Działania prowadzono na ulicach: Tworkowskiej, Głównej i Społecznej. Błoto usuwano także w Tworkowie przy ulicy Weltzla.

Interwencję związaną ze zjawiskami atmosferycznymi odnotowano także w Kobyli przy ulicy Głównej, skąd wypompowywano wodę z zalanej drogi i posesji. Prócz tych interwencji odnotowano jedną zalaną piwnicę oraz trzy konary drzew zalegające na drodze.

Ostatnia piątkowa interwencja miała miejsce o godzinie 21.53 przy placu Wolności w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że doszło do pożaru sadzy w kominie jednego z budynków. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na wygaszeniu pieca, wygarnięciu materiału palnego, ugaszeniu pożaru sadzy oraz kontroli komina przy pomocy kamery termowizyjnej. Kontroli poddano także atmosferę w lokalu pod kątem obecności tlenku węgla. Zagrożenia nie stwierdzono. W zdarzeniu tym obyło się bez osób poszkodowanych oraz strat materialnych. Działania strażaków trwały 46 minut.

Sobota, 10 czerwca 2023

Sobotnia służba rozpoczęła się dla strażaków od wyjazdu na patrol rzeki Odry. Działania miały na celu ujawnienie śniętych ryb, zmiany koloru wody, czy pojawienie się piany. Niczego niepokojącego nie ujawniono.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 11.05 na ulicy Opawskiej w Raciborzu. Jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP prowadziły działania związane z usuwaniem plamy substancji ropopochodnej z jezdni.

O godzinie 15.42 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP zostały zadysponowane do Krzanowic na ulicę ks. Pawlara, gdzie doszło do nagłego zatrzymania krążenia u mężczyzny. Po dojeździe na miejsce strażackie działania polegały na prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na szczęście udało się przywrócić czynności życiowe u mężczyzny, który został przewieziony przez karetkę pogotowia do szpitala.

Kolejne zdarzenie wymagające strażackiej interwencji odnotowano o godzinie 16.31. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie z ulicy Łąkowej, z którego wynikało, że na samochód spadł konar drzewa. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP, który zajął się jego usunięciem. Niestety, strat materialnych nie udało się uniknąć. Oszacowano je na kwotę 30 000 złotych. Uszkodzony pojazd to skoda octavia.

O godzinie 17.56 dwa zastępy PSP zadysponowano na skrzyżowanie ulic Kościuszki i Eichendorffa, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów: audi A4 i audi A3. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania przystąpiono do działań, które polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia, kierowaniu ruchem, sorpcji wycieków z uszkodzonych pojazdów oraz uprzątnięciu jezdni. Uczestnicy zdarzenia zostali przebadani przez przybyłe na miejsce ZRM. Na szczęście nikt nie wymagał hospitalizacji.

Niedziela, 11 czerwca 2023

O godzinie 13.55 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu motocykla z samochodem osobowym na ulicy Głubczyckiej, na wysokości starej strzelnicy. Na miejsce skierowano znaczne siły i środki. Zadysponowano także śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na jego zabezpieczeniu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca, zniwelowaniu wycieków substancji ropopochodnych i płynów eksploatacyjnych. Ostatecznie do szpitala trafili: ciężko ranny 23-letni motocyklista, który zabrany został przez LPR oraz dwie osoby z volkswagena golfa. Straty materialne, w które w tym przypadku są najmniej istotne oszacowano na kwotę 32 000 złotych. Działania na miejscu zdarzenia trwały prawie cztery godziny. W tym czasie DW 416 była nieprzejezdna.

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy drogówki wynika, że do zdarzenia doszło w wyniku nieprawidłowego manewru wyprzedzania, który wykonywał kierujący samochodem osobowym. 88-latek był trzeźwy

– przekazała KPP w Raciborzu

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 15.07 w Rudach w budynku wielorodzinnym przy ulicy Rogera. Do komendy PSP w Raciborzu wpłynęło zgłoszenie dotyczące wyczuwalnego zapachu gazu. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że mieszkańcy opuścili budynek. Z wnętrza wyniesiono łącznie pięć butli gazowych. Strażacy dokonali pomiarów, które nie wykazały zagrożenia. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była nieszczelność połączenia butli z reduktorem.

Ostatnią do tej pory interwencję odnotowano o godzinie 18.51 przy ulicy Chodkiewicza w Raciborzu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że doszło do wycieku paliwa z jednego ze znajdujących się tam pojazdów. Strażacy usunęli plamę z jezdni, po czym wrócili do bazy.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport1 października 202318:26

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Emocji na boiskach w trakcie weekendu nie brakowało. Postarali się o nie przede wszystkim piłkarze od III ligi do C klasy Podokręgu Racibórz. Sezon 2023/2024 zainaugurowano w Zoo-Mar JP Telebin RLPS. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności30 września 202319:16

Kwiatkowski, Franica, Piasecki i DOX. ProZdro na bis!

Kwiatkowski, Franica, Piasecki i DOX. ProZdro na bis! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
fot. UM, Simply Media/Samuel Kurek
Reklama
Aktualności30 września 202323:47

Finał lata i zbiórka dla Tomka. Pomoc musi trwać [FOTO i WIDEO]

Finał lata i zbiórka dla Tomka. Pomoc musi trwać [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Silesian Jazz Daughters oraz Long & Junior – polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza disco polo i dance to gwiazdy dzisiejszej, 30.09., imprezy zorganizowanej przez Przystań Cocktail Bar & Grill.

Jan Ptak
Aktualności30 września 202323:46

Darz bór! Śląska brać myśliwska zjechała do Tworkowa [FOTO i WIDEO]

Darz bór! Śląska brać myśliwska zjechała do Tworkowa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Zamek w Tworkowie był dziś, 30.09., miejscem Okręgowych Obchodów dnia św. Huberta, organizowanych przez Gminę Krzyżanowice oraz Polski Związek Łowiecki - Zarząd Okręgowy Katowice.

fot. UG Krzyżanowice
Reklama
Reklama
Aktualności1 października 202321:13

Krowiarki: słoneczne dźwięki w starym pałacu [FOTO i WIDEO]

Krowiarki: słoneczne dźwięki w starym pałacu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Jazzowo-swingowy koncert The Sunny Side odbył się dziś, 1.10., w pałacu w Krowiarkach. To kolejne muzyczne wydarzenie na 800. urodziny miejscowości.

red.
Aktualności30 września 202323:46

Dziadek Teodor ozdobą zlotu oldtimerów w Zabełkowie [FOTO i WIDEO]

Dziadek Teodor ozdobą zlotu oldtimerów w Zabełkowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Dzisiejsza (30.09.) impreza zamyka sezon spotkań miłośników starych pojazdów. Kolejna wiosną.

fot. UG Krzyżanowice
Reklama
Reklama
Reklama
Sport1 października 202310:07

Zabełkowski klub obchodzi 115. urodziny

Zabełkowski klub obchodzi 115. urodziny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. UG Krzyżanowice
Reklama
Aktualności1 października 202322:18

Tych lat nie odda nikt. Rewia przebojów w RCK [FOTO i WIDEO]

Tych lat nie odda nikt. Rewia przebojów w RCK [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

To było spotkanie z klasyką polskiej piosenki, wypełnione czułością dźwięków, nieprzemijającym urokiem i szczerymi emocjami, z których zrodziły się najwspanialsze kompozycje lat 60 i 70. Gwiazdą był Jacek Wójcicki.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Sport30 września 202321:56

Wyrównane spotkanie przy Tuwima. Ocice górą [FOTO]

Wyrównane spotkanie przy Tuwima. Ocice górą [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Trzy punkty i pięć miejsc w tabeli. Taka była przewaga Górek Śląskich nad zespołem z Ocic. Gracze z Gminy Nędza mogli pochwalić się dorobkiem dwunastu oczek, natomiast raciborzanie dziewięcioma punktami. Zapowiadało się więc ciekawe spotkanie.

(greh)
Reklama
Aktualności30 września 202323:47

Ivo Ciszek & VOLTAGE. Koncert Dobroczynny w RCK

Ivo Ciszek & VOLTAGE. Koncert Dobroczynny w RCK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wydarzenie zorganizowano w celu zebrania środków na leczenie, rehabilitację oraz zakup sprzętu dla Ivona i Nathana Ciszków - młodych chłopaków, zmagających się z genetyczną i nieuleczalną chorobą - dystrofią kończynowo-obręczową, powodującą stopniowy zanik mięśni.

Jan Ptak
Sport2 października 202309:24

BMW Berlin Marathon. Raciborzanin wspomina swój udział

BMW Berlin Marathon. Raciborzanin wspomina swój udział - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.