Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 maja 202310:20

Raport 998. Owady, plamy na jezdni, otwarcie mieszkania. Weekend strażaków

Raport 998. Owady, plamy na jezdni, otwarcie mieszkania. Weekend strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Trzynaście interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionego weekendu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 26 maja 2023

Pierwsze piątkowe zdarzenie odnotowano o godzinie 12.40 przy ulicy Żwirowej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o roju pszczół na drzewie. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP, którego działania polegały na zebraniu owadów do rojnicy.

O godzinie 14.15 jeden zastęp z Reymonta skierowano na ulicę Opawską w Raciborzu, skąd napłynęła informacja o plamie substancji ropopochodnej na jezdni. Ulice była zabrudzona na długości około 40 metrów. Strażackie działania polegały na neutralizacji substancji i wyczyszczeniu jezdni.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 19.24. Do raciborskich strażaków dotarło zgłoszenie, z którego wynikało, że występuje konieczność otwarcia mieszkania przy ulicy Długiej w Raciborzu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że drzwi lokalu zostały już otwarte. W związku z tym strażacy nie podejmowali działań.

Ostatnia piątkowa interwencja odnotowana została o godzinie 20.38. Do akcji zadysponowano ochotników z Rud. Ich zadaniem było usunięcie plamy substancji ropopochodnej z jezdni. Interwencja miała miejsce na ulicy Przerycie.

Sobota, 27 maja 2023

Sobotnią służbę strażacy z Raciborza rozpoczęli od interwencji związanej z owadami. Podobnie jak w piątek, zgłoszenie dotyczyło roju pszczół znajdujących się na drzewie. W tym przypadku zdarzenie to odnotowano o godzinie 12.15, na ulicy Michejdy w Raciborzu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP, który zebrał owady do rojnicy.

Z kolei o godzinie 20.36 zastępy PSP oraz OSP zostały skierowane do miejscowości Ruda na ulicę Odrzańską. Do powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zgłoszenie o widocznym zadymieniu. Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że winnym zadymienia jest ognisko pozostające pod nadzorem. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Niedziela, 28 maja 2023

O godzinie 2.21 w nocy z soboty na niedzielę zaalarmowano ochotników z Krowiarek. Do komendy przy Reymonta wpłynęła bowiem informacja o konarze drzewa znajdującym się na jezdni przy ulicy Raciborskiej. Drzewo tarasowało jeden pas jezdni. Miejscowi druhowie przystąpili do działania, które polegało na usunięciu wiatrołomu i udrożnieniu przejazdu drogą.

Ostatnie do tej pory zdarzenie miało miejsce w niedzielę, o godzinie 21.29 przy ulicy Eichendorffa w Raciborzu. Jeden zastęp PSP udał się na interwencję po otrzymaniu zgłoszenia o pożarze śmieci. Sytuację szybko opanowano, w związku z czym nie odnotowano strat materialnych. Prawdopodobną przyczyna pojawienia się ognia było podpalenie.

Prócz wyżej wymienionych interwencji raciborscy strażacy przez cały weekend patrolowali rzekę Odrę na odcinku od zapory czołowej Zbiornika Racibórz Dolny do granicy województwa. Patrole miały na celu ujawnienie śniętych ryb, zmiany koloru wody lub pojawienie się piany.

Czytaj także

20 tys. złotych strat w pożarze w Zawadzie Książęcej

O krok od pożaru lasu w Kuźni Raciborskiej 

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
41
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności26 września 202308:02

Sukces programu edukacyjnego Henkla

Sukces programu edukacyjnego Henkla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Henkel Polska ponownie zawitał z programem Świat Młodych Badaczy do szkół w Raciborzu i okolicznych miejscowościach

materiał partnera
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.