Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 maja 202308:30

Wrzosy i azalie japońskie zagoszczą na Placu Wolności

Wrzosy i azalie japońskie zagoszczą na Placu Wolności - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W poniedziałek (22.05.2023 r.), w ramach tworzenia Szlaku Azalii i Różaneczników, na placu Wolności wokół głazu narzutowego rozpoczęto akcję sadzenia 400 wrzosów i 80 azalii japońskich.

Teren wokół pomnika przyrody przygotowało Miasto Racibórz, następnie wychowankowie Zakładu Poprawczego w Raciborzu pod nadzorem Arboretum Bramy Morawskiej przystąpili do nasadzeń pięknych, ozdobnych krzewów. Sponsorem akcji jest mieszkanka Raciborza Zofia Wieczorek, która jest jedną z inspiratorek Raciborskiego Szlaku Azalii i Różaneczników. To dzięki jej inicjatywie w tamtym roku powstały nasadzenia m.in. rokitników przy bulwarach oraz hortensji przy skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i ul. Opawskiej.

Szlak Azalii i Różaneczników wizytówką Raciborza

- Przypominamy, że akcje nasadzeń krzewów w ramach tworzenia Szlaku Azalii i Różaneczników zostały zainicjowane w 2022 r. Przedsięwzięcie to ma na celu wzbogacić miejską przestrzeń w oryginalny, kwitnący szlak składający się z roślin tego rodzaju. Są to piękne, różnokolorowe kwiaty o egzotycznym klimacie, które będą ozdobą skwerów, zieleńców, zabytków i ulubionych traktów spacerowych raciborzan - podał ratusz.

Do udziału w akcji, a tym samym zazielenianiu Raciborza zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz instytucje publiczne i podmioty prywatne.

Autor: (um), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 lipca 202513:47

Gołębie na cenzurowanym. Mieszkańcy rynku oczekują działań, prezydent stawia na edukację

Gołębie na cenzurowanym. Mieszkańcy rynku oczekują działań, prezydent stawia na edukację - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
12
Racibórz:

Presja ze strony mieszkańców raciborskiego rynku w sprawie rosnącej populacji gołębi narasta. Z każdym miesiącem przybywa ptaków, a wraz z nimi – problemów związanych z zanieczyszczeniem przestrzeni publicznej. Prezydent Jacek Wojciechowicz zapowiada interwencję, jednak w pierwszej kolejności stawia na działania informacyjne.

red., fot. arch. Qbik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.