Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 maja 202309:44

Raport 998. Desperat na Moście Zamkowym

Raport 998. Desperat na Moście Zamkowym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Siedem zdarzeń odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionej służby. Działania prowadzono w Nędzy, Tworkowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

O godzinie 10.15 jeden zastęp OSP został zadysponowany do Nędzy na ulicę Jesionową. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zgłoszenie, że w pniu drzewa, na wysokości około jednego metra znajduje się rój owadów, prawdopodobnie pszczół. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że owadami tymi były osy. Strażackie działania polegały na usunięciu owadów.

Kolejne zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 15.26 przy ulicy Siwonia w Raciborzu. Ze zgłoszenia, które wpłynęło do komendy przy Reymonta wynikało, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych: renault i mercedesa. Jeden z nich wjechał na pobliskie ogródki działkowe i uderzył w drzewo. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Po dojeździe na miejsce strażacy przystąpili do działań, które polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym oraz sorpcji wycieków płynów eksploatacyjnych i substancji ropopochodnych oraz uprzątnięciu jezdni po zakończonych działaniach policji. Łącznie w obu pojazdach podróżowały cztery osoby. Dwoje podróżujących samochodami oraz poszkodowany działkowicz trafili do szpitala. Straty materialne w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 80 tys. złotych.

- Zdarzenie najprawdopodobniej zostanie zakwalifikowane jako wypadek. Sprawcą jest 75-latek, kierowca mercedesa, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 74-latkowi z renault. Mercedes wjechał na działkę, uderzył w drzewo, które z kolei raniło 65-letniego działkowca. Mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do szpitala, podobnie jak kierowca renault i jego 70-letnia pasażerka

– informuje KPP w Raciborzu.

O godzinie 18.19 zawyła syrena alarmowa na remizie OSP Tworków. Tamtejszych ochotników zadysponowano na ulicę Bolesławską w Tworkowie, skąd wpłynęła informacja o powalonym odłamie drzewa, który tarasował przejazd w obu kierunkach. Po dojeździe na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Strażackie działania polegały na usunięciu powalonego drzewa i udrożnieniu przejazdu jezdnią. Strat materialnych i osób poszkodowanych nie odnotowano.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 21.44 na placu Mostowym w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja, że na Moście Zamkowym, za barierką znajduje się mężczyzna, który wygląda, jakby chciał skoczyć. Na miejsce skierowano cztery zastępy PSP, patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Po dojeździe na miejsce przystąpiono do działań, które polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wciągnięciu około 50-letniego mężczyzny za barierkę. Desperata przekazano pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

Na stronie www.samobojstwo.pl znajdziesz informacje o bezpłatnej pomocy dla osób w kryzysie, w depresji, z myślami samobójczymi. W wielu podanych miejscach dyżurują psycholodzy i inni specjaliści, którzy są w stanie pomóc w wyjściu z kryzysu lub przekierować do odpowiednich miejsc pomocowych. Poza konkretną pomocą ważna jest też zwykła, przyjazna rozmowa z kimś zaufanym. Nawet w najgorszym kryzysie nie jesteś sam(a), ta strona jest dla Ciebie. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.

Ostatnie zdarzenie wtorkowej służby odnotowano o godzinie 23.17 przy ulicy Ogrodowej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o powalonym drzewie, które tarasowało wjazd i wyjazd z parkingu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Strażackie działania polegały na usunięciu wiatrołomu i udrożnieniu przejazdu.

Prócz wyżej wymienionych interwencji strażacy patrolowali także rzekę Odrę na odcinku od zapory czołowej zbiornika Racibórz Dolny do granicy województwa. Patrol miał na celu ujawnienie śniętych ryb, zmian koloru wody lub piany. 

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 czerwca 202310:05

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od piątku do poniedziałkowego poranka strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dwanaście interwencji. Działania prowadzono w Budziskach, Pietrowicach Wielkich, Łubowicach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:16

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO]

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Informację o zdarzeniu Powiatowe Stanowisko Kierowania odebrało dziś, 6 czerwca, krótko po godzinie 9. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru w kuźniańskiej fabryce obrabiarek.

red., fot. FB/OSP Siedliska
Reklama
Aktualności7 czerwca 202309:28

Kolejne odwołania w grupie Rafako

Kolejne odwołania w grupie Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
red., fot. Tauron
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:21

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO]

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie wodzisławskim znów dało o sobie znać. Mowa o skrzyżowaniu ulicy Raciborskiej z Bukowską (DW 936) w Syryni niedaleko Raciborza. Wczoraj, 05.06., po godzinie 21 doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

red., fot. FB/OSP Syrynia, Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Reklama
Reklama
Aktualności5 czerwca 202311:54

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO]

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

"Przyszłość jest w naszych rękach. Chwyćmy ster!" - pod tym hasłem Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu zorganizował już po raz drugi ciekawe wydarzenie.

red.
Reklama
Aktualności7 czerwca 202312:01

Basen pod Oborą rusza już 8 czerwca

Basen pod Oborą rusza już 8 czerwca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
red., fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport5 czerwca 202318:09

Osiem medali Łamatorów w Bytomiu

Osiem medali Łamatorów w Bytomiu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Łamator/T. Jabłonka
Aktualności6 czerwca 202317:41

Wernisaż Bogumiły Nieżychowskiej w bibliotece

Wernisaż Bogumiły Nieżychowskiej w bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama
Aktualności6 czerwca 202309:57

Dzień Wdzięczności w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach

Dzień Wdzięczności w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany/M. Jędorowicz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.