Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 marca 202309:10

Bracia kurkowi zaniepokojeni działaniami prezydenta Polowego

Bracia kurkowi zaniepokojeni działaniami prezydenta Polowego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Po członkach Miejskiego Klubu Strzeleckiego w Raciborzu również raciborscy bracia kurkowi krytykują prezydencki projekt budowy nowej strzelnicy przy Łąkowej. Skierowali do prezydenta pismo w tej sprawie.

- Z rosnącym niepokojem przyglądamy się Pana działaniom związanymi z planami przebudowy strzelnicy sportowej przy ulicy Łąkowej w Raciborzu w dużej części na strzelnicę o parametrach technicznych definiowanych przez MON uniemożliwiających prowadzenie zająć sportowych i rekreacyjnych. Nasza Brać Strzelecka została pominięta w konsultacjach na temat tej przebudowy, a więc pozbawiona przedstawienia swoich racji. Pragniemy przypomnieć, że Raciborskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie liczące 27 członków działa już 20 lat doskonaląc właśnie na tej strzelnicy swe umiejętności strzeleckie oraz organizując zawody i turnieje strzeleckie z broni historycznej. W ubiegłym roku odbyliśmy 23 treningi pięciogodzinne oraz uczestniczyliśmy w 21 zawodach w Bractwach Okręgu Śląskiego. Reprezentowaliśmy w ubiegłym roku Racibórz na Spotkaniach Strzelców Historycznych w Deinze w Belgii. Sztandarowa impreza Strzelanie o tytuł Króla Kurkowego, Intronizacja Króla i związany z tym Turniej o Złotego Kokota Raciborskiego na trwałe zagościła w środowisku kulturalnym Raciborza i Bractw Okręgu Śląskiego stanowiąc doskonały przykład podtrzymania dziedzictwa kulturowego Raciborza. Dalsze kontynuacja projektu przebudowy nie pozwoli na prowadzenie wyznaczonych zadań przez naszą organizację i nie możemy jej zaakceptować. Także dofinansowanie ze środków Miasta na zadanie nie służące strzelectwu sportowemu i rekreacyjnemu raciborzan nie jest celowe. Dlatego widząc szkodliwość przebudowy strzelnicy wg przygotowywanej dokumentacji dla strzelectwa sportowego i rekreacyjnego oraz naszych działań wnosimy o odstąpienie od kontynuowania przebudowy - czytamy w korespondencji.

O planach prezydenta i stanowisku Ligi Obrony Kraju czytaj: Liga Obrony Kraju: Strzelnica proponowana przez Polowego ma liczne wady

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.