Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 października 200819:03

Spotkanie po wakacjach

Spotkanie po wakacjach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

Koncertem chóru żeńskiego rozpoczęło się jesienne spotkanie tworkowskich seniorów. Ponad stu członków miejscowego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów zebrało się, by we własnym gronie miło spędzić czas na rozmowach o problemach i radościach dnia codziennego.

W imieniu Zarządu seniorów oraz gości powitała przewodnicząca koła pani Hildegarda Hluchnik. Podziękowała wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania spotkania. Istniejąca już 22 lata tworkowska organizacja zrzesza obecnie ok. 140 emerytów, rencistów i inwalidów. Przypomnijmy, że pierwszy Zarząd koła powołany został na zorganizowanym w miejscowej kawiarni spotkaniu z udziałem przedstawiciela Zarządu w Raciborzu.  Emeryci spotykają się na uroczystościach z okazji Dnia Seniora, Dnia Babci i Dziadka, Dnia Kobiet, a także na wieczorach wigilijnych czy spotkaniach mikołajkowych. Finansowe wsparcie, którego udziela Gmina oraz pieniądze ze składek członkowskich umożliwiają ufundowanie smacznego posiłku dla uczestników imprezy. Jest to możliwe dzięki paniom, które gotują, dekorują stoły, podają smaczne dania, a na koniec sprzątają. W międzyczasie zdejmują fartuszki, biorą zeszyt z nutami, wchodzą na scenę i śpiewem umilają spotkanie swoim koleżankom i kolegom seniorom. W repertuarze mają pieśni w języku polskim, czeskim i niemieckim. Dyrygentem chóru jest pan Alfred Otawa. O początkach zespołu, o sukcesach w kraju i za granicą opowiedziała jego założycielka pani Erna Rossa. We wrześniu chór występował podczas Festiwalu Mniejszości Narodowych w węgierskiej Ratce.

W spotkaniu z emerytami uczestniczyła m.in. prezes Zarządu Powiatowego ZERiI w Raciborzu Stanisława Potaczek oraz ks. Piotr Tkocz.

(tb-KGW)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności9 maja 202616:56

Opolski Ekspres Dęty znów dotarł do Raciborza. Dworzec wypełniła muzyka i tłumy gości

Opolski Ekspres Dęty znów dotarł do Raciborza. Dworzec wypełniła muzyka i tłumy gości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Perony raciborskiego dworca ponownie wypełniły się muzyką, mieszkańcami i gośćmi z Opolszczyzny. W sobotę, 9 maja, do Raciborza przyjechał Opolski Ekspres Dęty, który zakończył tegoroczną trasę finałowym koncertem w mieście. Na uczestników czekały występy orkiestr, koncert na platformie widokowej nowego dworca oraz program przygotowany wspólnie z Miastem Racibórz.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Aktualności11 maja 202614:11

Zderzenie dwóch samochodów na ulicy Rybnickiej w Raciborzu

Zderzenie dwóch samochodów na ulicy Rybnickiej w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Daniel, Grupa 112, KPP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport10 maja 202619:55

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Emocji co nie miara dostarczyły piłkarski pojedynki od IV ligi do C klasy w Podokręgach Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności9 maja 202619:27

Po setkach lat na raciborskim zamku znów pasowano rycerza

Po setkach lat na raciborskim zamku znów pasowano rycerza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

– To nie była inscenizacja – podkreśla Andrzej Kościuk z Opolskiego Bractwa Rycerskiego. – Ceremoniał w zamkowej kaplicy pw. św. Tomasza Becketa przebiegał zgodnie z przekazami biskupa Duranda z 1290 roku, z udziałem rycerzy z Polski i Czech oraz proboszcza z Ostroga, ks. Zbigniewa Cieśli. Wydarzenie otworzyło II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

red., fot. Danuta Kruty
Reklama
Reklama
Reklama
Sport9 maja 202623:57

Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO]

Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zajmująca piąte miejsce w tabeli III grupy klasy okręgowej Unia Racibórz podejmowała w ramach XXVII kolejki zespół Dębu Gaszowice. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliło trzynaście punktów i różnicę tę było widać na boisku praktycznie przez całe spotkanie.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport10 maja 202616:10

Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO]

Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Są mecze, w których od pierwszych minut widać, która drużyna przejęła pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Tak właśnie było w spotkaniu rozegranym w sobotę, 9 maja w Markowicach, gdzie gospodarze nie pozostawili rywalom z Zabełkowa najmniejszych złudzeń.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.