Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 lutego 202317:25

Ogłoszono przetarg na budowę dwóch bloków przy Łąkowej. Radni przesłali swoje stanowisko [FOTO i WIDEO]

Ogłoszono przetarg na budowę dwóch bloków przy Łąkowej. Radni przesłali swoje stanowisko [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Raciborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o. ogłosiło przetarg na budowę dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Łąkowej wraz z zagospodarowaniem terenu oraz niezbędną infrastrukturą techniczną”.

Raciborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o. to spółka kontrolowana przez miasto, a dwa budynki przy Łąkowej to kontynuacja projektu zagospodarowania tego terenu rozpoczętego w poprzedniej kadencji. Inwestycja ma być prowadzona w oparciu o nową dokumentację. Rada Miasta, na wniosek prezydenta, przeznaczyła w tegorocznym budżecie na ten cel 3,4 mln zł. To wkład miasta. Główne finansowanie ma pochodzić z Banku Gospodarstwa Krajowego (nieoficjalnie ratusz otrzymał informację o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, ale brak jeszcze potwierdzenia poziomu dofinansowania).

- Przedmiot zamówienia obejmuje budowę kompleksu 2 budynków mieszkalnych przy ul. Łąkowej na działce nr 3825/125 wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym instalacjami wewnętrznymi, drogami wewnętrznymi i parkingiem oraz placem zabaw i małą architekturą w podziale na Etap I (budynek A) i II (budynek B) zgodnie z projektem zagospodarowania terenu. Przeznaczeniem każdego z budynków jest funkcja mieszkalna - budynek mieszkalny wielorodzinny. W każdym z dwóch budynków znajdzie się po 60 mieszkań. Każdy budynek jest podpiwniczony, z dachem płaskim o kącie nachylenia 3 st. Budynki zaprojektowano z pięcioma kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną (piwnica), 2-klatkowe. Na każdym piętrze projektuje się 12 (po 6 lokali mieszkalnych na klatkę na każdym piętrze) lokali mieszkalnych, gdzie można wyróżnić 2 lokale 3-pokojowe z kuchnią, przedsionkiem i łazienką, 2 lokale mieszkalne 2-pokojowe z aneksem kuchennym i łazienką, 1 lokal z dwoma pokojami, kuchnią, przedsionkiem i łazienką oraz 1 lokal z 1 pokojem, kuchnią i łazienką. Na każdym piętrze dwa lokale mieszkalne będą dostosowane dla zamieszkania przez osoby niepełnosprawne. Nowoprojektowane budynki zaprojektowano jako proste obiekty w nowoczesnym stylu o zwartej bryle z wykuszami i balkonami z każdej strony elewacji - czytamy w opisie zamówienia.

Termin realizacji zamówienia to 29 miesięcy od daty zawarcia umowy, przy czym pierwszy z bloków ma być oddany po 23 miesiącach. Termin składania ofert mija 1 marca. Rozstrzygnięcie przetargu, jeśli oferenci zmieszczą się w zakładanym budżecie, może nastąpić w kwietniu/maju. W tym roku najprawdopodobniej ruszy budowa.

Wideo, wizualizacje elewacji oraz plan zagospodarowania terenu pochodzą z dokumentacji przetargowej RTBS.

Dziś też do mediów trafiło stanowisko Klubu Radnych Niezależnych Michała Fity. Oto jego treść:

Gdzie są te mieszkania?

Kolejka oczekujących na mieszkania w Raciborzu to ok. 400 rodzin – mowa tutaj tylko o rodzinach wpisanych na listę oczekujących. Wiele rodzin jeszcze nie zostało na nią wpisanych. Prezydent Dariusz Polowy nie podjął żadnej nowej inwestycji rozbudowy zasobu mieszkaniowego. Od początku kadencji nie wybudowano ani jednego mieszkania (dokończono jedynie budowę dwóch bloków przy ulicy Łąkowej).

Prezydent chciał przystąpić do nowo tworzonej spółki w systemie SIM, a nie potrafił wykorzystać w pełni potencjału Raciborskiego TBS-u, który w istocie jest tym samym co SIM. Racibórz miał być WIELKI, a tymczasem w trakcie kadencji prezydenta ubyło kilka tysięcy raciborzan! Brak mieszkań zniechęca młodych do pozostania w mieście i nie przyciąga nowych rodzin, które chciałyby się w Raciborzu osiedlić. Prezydent nie potrafi wykorzystać potencjału obecności dużego zakładu pracy w sąsiedztwie Raciborza i nie ma do zaoferowania niczego, co skłoniłoby młode rodziny do osiedlenia się w naszym mieście.

Zamiast nowych mieszkań powstają kolejne plakaty i billboardy z hasłem „Czas na inwestycje” – to jedyne na co stać Dariusza Polowego w tym zakresie. Póki co inwestycji mieszkaniowych nie widać, a plakatów i autopromocji przybywa. Czas na inwestycje? Czas się kończy!

Klub Radnych Niezależnych
Michała Fity
Radni Rady Miasta Racibórz:
Anna Szukalska
Justyna Poznakowska
Marian Czerner
Michał Szukalski

 

fot.2

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 maja 202411:10

Kobieta zasłabła na Rynku. Reanimacja nie przyniosła skutku

Kobieta zasłabła na Rynku. Reanimacja nie przyniosła skutku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zastęp strażaków, karetka pogotowia i patrol policji - taki widok ujrzeli w sobotni poranek mieszkańcy i przechodnie na Rynku. Jak się okazuje, przyczyną interwencji było zasłabnięcie kobiety.

red.
Reklama
Aktualności28 maja 202411:35

Kolizja na Rudzkiej. Kierujący audi chciał uniknąć zderzenia z fordem [FOTO]

Kolizja na Rudzkiej. Kierujący audi chciał uniknąć zderzenia z fordem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Do zdarzenia doszło dziś, 28.05., na ulicy Rudzkiej, na wysokości wjazdu na obwodnicę.

fot. red., KPP Racibórz
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202412:56

Raport 998. Wyciek oleju, pożar śmietnika i błoto na jezdni. Weekend strażaków

Raport 998. Wyciek oleju, pożar śmietnika i błoto na jezdni. Weekend strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Jedenaście interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionego weekendu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Aktualności27 maja 202411:35

Motocykl w ogniu w Pawłowie

Motocykl w ogniu w Pawłowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Dziś, 27.05., ok godziny 5.30 doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Zapalił się motocykl.

red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202410:50

Pożar w kuźniańskim lesie. W akcji strażacy i dromader

Pożar w kuźniańskim lesie. W akcji strażacy i dromader - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 maja, o godzinie 19.25 podczas burzy przechodzącej nad powiatem raciborskim.

red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.